Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Programsız Klasör Şifreleme
#1
Merhaba Elder Scrolls severler benim sıkça başvurduğum yöntemlerden biridir bu. Hiçbir program kullanmadan Windows'tan gelen bir özellik olan yüce Not Defterini kullanarak klasör şifrelemeyi aktarıyorum  yeah

İçeriği GösterSpoiler:

Spoiler içindeki kodları bir not defterine yapıştırın. Büyük harflerle ŞİFRENİZİ YAZIN dediğim yere kendi belirlediğiniz şifrenizi yazıyorsunuz.

Sonrasında Kaydet deyip nereye kaydedeceğini belirliyoruz. İsim olarak isim.bat yazabilirsiniz. Dosyanın ismi istediğiniz kelime olabilir yeter ki sonuna .bat ekleyin. Nokta dahil dikkat.

Kaydettiğimiz dosyaya çift tıkladığımızda bir klasör çıkacak. Kilitli adındaki bu klasöre gizlemek istediğimiz dosyaları atıyoruz sonra kodlarla oluşturduğumuz not defterinden gelen Windows Toplu İş Dosyası türündeki dosyaya çift tıklıyoruz e tuşuna basıyoruz ve klasör gizleniyor. Klasöre tekrar erişmek için bu dosyaya yani not defterine yazıp oluşturduğumuz dosyaya tıklıyoruz ve belirlediğimiz şifremizi girdikten sonra entere basıyoruz. Klasörümüz tekrar görünür oldu.
İyi eğlenceler!
#2
[b]Bilgilendirme için teşekkürler de, çok zahmetli Tongue
#3
Teşekkürler, bundan haberim vardı fakat kodları bilmiyordum. Teşekkürler...  :tebrik
Gerçi bir işime yaramaz ama belki lazım olur. Belli olmaz...  :düşün
NOT: Az önce denedim, güzel oluyormuş.  Cheesy