Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

(PvE) Horny Tank - Stamina DK Tank Build ( DB )
#1
Selamlar ! Sayısız test ve uğraştan sonra Dark Brotherhood için tank buildimi hazırladım . PTS'de test edildi . Stamina sıkıntısı çekmeyen yeteri kadar defansif ve takıma yararı bol olan bir build . Bilenler bilir . Heavy Armor'daki Bracing pasifi oyundan çıkarıldı ve kırmızı Champion ağacındaki Block Cost Reduction yeşil ağaca taşındı . Bu iki değişiklik bütün tankların stamina kontrolüne karşı yapılmış net bir nerf olmasına rağmen bu buildle bunların altından kalkmayı başardım . Build sık Ultimate kullanımı ve yüksek Maximum Stamina ve yüksek Magicka Recovery değeriyle staminasını ayakta tutuyor . İngilizce biliyorsanız ve okumak istemiyorsanız video burda : https://www.youtube.com/watch?v=cP0_pLjDQao

DEĞİŞİKLİKLER :

- Magician'dan 30 puan alıp Arcanist'e verildi Synergizer pasifini açmak için . ( 30.05.2016 )

IRK

Her ırk olur . Yeter ki Wood Elf açmayın . Stamina Recovery hiç bir işe yaramıyor tank oynarken o yüzden Wood Elf DK'nız varsa baştan karakter açın . Onu tanka çevirmekle uğraşmayın . High Elf , Breton gibi Magicka ırkları bile çok daha iyi seçenekler . Ben Dark Elf oynuyorum . Max Health çok önemli olmadığı için ve Max Stamina ve Max Magicka'yı yüksek tutmaya çalıştığımız için Dark Elf güzel bir seçenek . Staminasını en kolay ayakta tutan ırk ise Redguard .

STATLAR

Hepsi Stamina

24.3k Health
33.6k Stamina
17.6k Magicka

Bu değerler aslında böyle değil diyebilirim . Çünkü Warhorn sürekli açık oluyor . Yanınızdaki Healer işini biliyorsa zaten Warhorn atacaktır sizinle beraber . Bu yukarıdaki statlara %10 ekleyin kısacası .

27.2k Spell Resistance , 25k Physical Resistance , 1047 (buffsız) Magicka Recovery

FOOD

Max Health + Max Stamina + Max Magicka

POTION

Normal Stamina Potion

MUNDUS

Atronach

ITEM SETLERİ

Tava's Favor : Dodge yaptığımız zaman 3 saniye süren ve her saniye 3 Ultimate veren bir buff veriyor . Shuffle ile beraber kullanıyoruz ve bazı saldırıları Roll Dodge yapıyoruz böylece sık sık aktif edebiliyoruz .

Chest ( Heavy - Infused ) : Multi-Effect
Legs ( Heavy - Infused ) : Multi-Effect
Gloves ( Medium - Sturdy ) : 25k Health olduktan sonra Stamina
Feet ( Heavy - Sturdy ) : 25k Health olduktan sonra Stamina
Belt ( Light - Sturdy ) : 25k Health olduktan sonra Stamina

Blood Spawn : %6 şansla hasar aldığımızda 6k Resist veriyor ve 15 Ultimate veriyor . Şans çok az o yüzden alternatif olarak Engine Guardian kullanabilirsiniz ama buildin amacı için Blood Spawn en iyisi .

Helm ( Heavy - Infused ) : Multi-Effect
Shoulder ( Heavy - Sturdy ) : 25k Health olduktan sonra Stamina

Blessing of Potentates : %10 Ultimate cost düşürüyor . Warhorn ( çoğunlukla kullanacağımız Ultimate ) 225 Ultimate istiyor 250 yerine .

Sword (arka bar) ( Defending ) : Absorb Stamina
Shield (arka bar) ( Impenetrable ) : 25k Health olduktan sonra Stamina
Necklace ( Healthy ) : Shield-Play

Agility : 2 parçasından Maximum Stamina alıyoruz .

Sword ( Decisive ) : Crusher
Shield ( Infused ) : Stamina

Endurance : 2 parçasından Health alıyoruz .

Ring x2 ( Robust ) : Shield-Play

SKILL

1.Bar ( 1h/s )
1- Ransack : Taunt skilli . Bossa sürekli Elemental Drain atıldığı için diğer morphu bıraktım . Resist eksiğini az da olsa kapatmak için bunu kullanıyoruz .
2- Heroic Slash : Ultimate dolduruyor ve düşmanın hasarını %15 azaltıyor . Sürekli açık olsun .
3- Igneous Shield : Takıma Minor Brutality ( %5 weapon damage ) veriyor . Sadece bu bile kullanmak için yeterli bir sebep . 6 saniyede bir 3 Ultimate veriyor . Her kullanıldığında Max Stamina'nın %5'i kadarını dolduruyor . Bu sebepten dolayı Max Stamina değeri sustainimizi etkiliyor . Daha çok stamina = daha çok sustain
4- Shuffle : %20 dodge şansı . Bir tank için daha önemli bir şey yoktur herhalde . 5 ataktan birinin boşa çıkması demek %20 daha az damage almamız demektir .
5- Absorb Magic : Block cost reduction ( %8 ) ve block mitigation ( %8 ) veriyor . Sadece barda durması yeterli . Bazı fightlarda ayakta kalmanızı sağlar .
Ultimate- Magma Armor : Acil durumlarda ölümsüzlük veren inanılmaz ultimiz .

2.Bar ( 1h/s )
1- Cinder Storm : AOE snare ( %70 ) . Yaratıkları yerinde tutmak için çok önemli . Caltrops kullanmayın . Speed Run yaparken buraya Retreating Manuever koyun .
2- Unrelenting Grip : Uzaktan vuran mobları diğerlerinin yanına çekmek için gerekli . Zincirsiz DK tank olmaz .
3- Inner Fire : Uzaktan Taunt .
4- Choking Talons : AOE root ve Minor Maim .
5- Volatile Armor : Armor veriyor . Olmasa da olur ama yine de iyidir .
Ultimate- Agressive Warhorn : Asıl ultimiz . 30 saniye boyunca bütün takıma %10 stat bonusu veriyor ve ilk 9.5 saniye vurulan critical hasarları %30 arttırıyor .

CHAMPION POINT

Kırmızı : 87 Hardy , 80 Elemental Defender

Mavi : 100 Blessed , 67 Elfborn

Yeşil : 100 Warlord , 37 Magician , 30 Arcanist (bende 75 Arcanist var Master Gatherer için )

Animation Cancel yapmayı bilmiyorsanız öğrenin . Öğrenmeyecekseniz de bu buildle oynamayın . Animation Cancel bilmeden tank oynamaya kalkmayın . Light attack , Medium Attack , Heavy Attack , Block , Roll Dodge , Weapon Swap ve Bash . Bunların hepsini iyice öğrenin , kavrayın . Bunlar olmadan tankı geçtim , hiçbir rolde iyi olamazsınız . İnternette sürüsüyle video var ve hepsi bedava öğretiyor . Yarım saatinizi almaz .

Şimdilik bu kadar . Değişiklikler oldukça konuyu güncel tutacağım . Umarım işinize yarar . Hepinize kolay gelsin , iyi oyunlar .
[+] LiofaTR isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#2
eline sağlık
#3
Builde ufak değişiklikler yapıldı . Eskisinden kat kat daha iyi şu an . 1k Health bırakıp Stamina ve Magicka'yı arttırdım . Sustain eskisine göre çok daha iyi ve sağlamlığı yerinde . Aynı buildle vSO'da Mantikora'yı tankladım daha demin ^^ Umarım beğenirsiniz .
#4
6dkda 8 horn iyi mi sence
#5
(29.06.2016, Saat: 21:46)conq451 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 6dkda 8 horn iyi mi sence

Duymak istediğim yorumlar bunlar işte Cheesy
#6
PTS de şu patetes dediğim setin yüzükleri fln var live serverda olacak mı emin değilim. Bide eski setlerden %15 ultimate costu düşüren set scale oldu magicka regen - healing taken - max health çokta kötü durmuyor gibi aklında bulunsun.
#7
(30.06.2016, Saat: 21:36)conq451 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: PTS de şu patetes dediğim setin yüzükleri fln var live serverda olacak mı emin değilim. Bide eski setlerden %15 ultimate costu düşüren set scale oldu magicka regen - healing taken - max health çokta kötü durmuyor gibi aklında bulunsun.

Dragonguard seti mi? Hehe hey gidi günler, daha şampiyon sistemi yokken 5 dragon, 5 syrabane ile sınırsız magicka hilesi bulmuştum pvpde Cheesy
#8
(30.06.2016, Saat: 21:36)conq451 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: PTS de şu patetes dediğim setin yüzükleri fln var live serverda olacak mı emin değilim. Bide eski setlerden %15 ultimate costu düşüren set scale oldu magicka regen - healing taken - max health çokta kötü durmuyor gibi aklında bulunsun.

Yeni patchde Patatesi bırakıp Werewolf takmayı düşünüyorum . 2 parça zırh ve takılar . 5h/2m olacak ama werewolf saniyede 1 ultimate veriyor . Patatesten daha iyi gibi . İstediğim gibi takıları varsa mükemmel olur .
#9
bu buildi kullanabilirmiyiz su an?
#10
(19.01.2017, Saat: 10:54)stuner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu buildi kullanabilirmiyiz su an?

Kullanırsın da eskisi kadar iyi değil şu an . Şu an en iyilerden biri Ebon + Alkosh + Blood Spawn . Alkosh yoksa Tava's Favor takarsın .
#11
(19.01.2017, Saat: 11:04)LiofaTR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kullanırsın da eskisi kadar iyi değil şu an . Şu an en iyilerden biri Ebon + Alkosh + Blood Spawn . Alkosh yoksa Tava's Favor takarsın .

@LiofaTR hocam stamina dk için dps buildi önerebilirmisin?
#12
(19.01.2017, Saat: 11:08)stuner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @LiofaTR hocam stamina dk için dps buildi önerebilirmisin?

2 Kragh , 5 TBS , 3 Vicious Ophidian , MSA Sharpened Dagger x2 , MSA Sharpened Bow .

Skiller hep aynı zaten . Bak şöyle bir video atayım sana . https://www.youtube.com/watch?v=mlHlxtp8yAM

Burdan bak adam neler yapıyor . Hangi sırayla hangi skille basıyor vs. Tanıdığım en sağlam Stam DK'lardan biridir kendisi .
[+] LiofaTR isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#13
(19.01.2017, Saat: 11:16)LiofaTR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2 Kragh , 5 TBS , 3 Vicious Ophidian , MSA Sharpened Dagger x2 , MSA Sharpened Bow .

Skiller hep aynı zaten . Bak şöyle bir video atayım sana . https://www.youtube.com/watch?v=mlHlxtp8yAM

Burdan bak adam neler yapıyor . Hangi sırayla hangi skille basıyor vs. Tanıdığım en sağlam Stam DK'lardan biridir kendisi .

Hocam ben ilk defa dk ile oynayacağım videoyu 4-5 defa izledim seti zaten sen yazmışsın skilleride anladım. fakat adamın hangi sırayla hangi skille bastıgını anlayamadım.
#14
(19.01.2017, Saat: 11:49)stuner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam ben ilk defa dk ile oynayacağım videoyu 4-5 defa izledim seti zaten sen yazmışsın skilleride anladım. fakat adamın hangi sırayla hangi skille bastıgını anlayamadım.

Çok hızlı animation cancel yaptığı için dikkat edememiş olabilirsin . Böyle karmaşık durumlarda en iyisi skill barına bakmak . Adam tuşa bastığı zaman skill barında kullandığı skilli görürsün rahatlıkla . Gerekirse videonun hızını yavaşlat ve dikkatli bir şekilde bir daha izle .
#15
Hocam kolay gelsin. Nord dk için açıklayıcı ve kısa bir rehber yazabilirmisin ? Şuan yeni güncellemeyle beraber gerçekten hangi itemi hangi skill i kullanmam gerektiğiyle ilgili çok kafam karıştı.