Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

(PVE) Magicka DK DPS - 1T & Homestead
#1
Selamlar !

Foruma arada bir göz gezdirmekle beraber hiç yazmıyordum, ilki bununla yapmak istedim Smile

Build başlıkta da yazdığım gibi PVE içindir.

GEAR:

5 Burning Spellweave (City of Ash 1 veya 2'den düşüyor, normal modda farmlayabilirsiniz)

Takı olarak 3 Infallible Aether (Sanctum Ophidia, Aetherian Archive ya da Hel Ra Citadel)  ya da 3 Moondancer (Maw of Lorkhaj & Weekly Trial mail). Ben ekstra spell crit verdiği için Aether'i tercih ettim

2 Grothdar (kafa Vaults of Madness, omuz undaunted Glirion the Redbeard chestinden düşüyor)


SİLAHLAR:

1x Infallible Aether  Sharpened Inferno (takı olarak bu seti kullandığımız için, eğer takı Moondancer ise 1x Moondancer Sharpened Inferno. Amacımız bu setlerin 4.bonusu olan spell damage'ı almak)

1x Maelstrom Sharpened Inferno (arka bar)


Fakat bu silahların Sharpened traiti ile düşme oranı az olduğu için, 2 adet setsiz sharpened inferno staff yapıp kullanabilirsiniz Smile Tabi ki 348 spell damage enchantı ile.

MUNDUS:

Thief

YEMEK & POT:

İkili Max Health & Max Magicka yemeği yiyoruz. Günlük dungeon için normal magicka potu kullanıp Molten Armaments skilli ile gereken spell damage buff'ını alsak da, Trial için Spell Power potlarını kullanıyoruz. (Corn Flower & Lady's Smock kullanarak yapabilirsiniz)


CP:

Yeşil: 100 Magician - 87 Arcanist

Mavi: 100 Elemental Expert - 55 Elfborn - 31 Thaumaturge

Kırmızı: 97 Elemental Defender - 90 Hardy (burası yaptığınız Trial'a göre değişir. Örneğin VMOL için 100 Elemental Defender ve üstüne Spell Shield'a verip, Hel Ra Citadel & Sanctum için Hardy'e ağırlık vermeniz gerekebilir)

Giydiğimiz tüm gear (Burning Spellweave & Grothdar) Divines traitli olmalı.

5 light 1 medium 1 heavy giyiyoruz (Grothdar 1 parça medium 1 parça heavy olacak şekilde)

resim" border="0" alt="resim" onload="NcodeImageResizer.createOn(this);" />


Burning Spellweave & Staff'ın enchantı & Major Sorcery ile statlarımız PS4 oyuncusu olduğum için DPS'e dair herhangi bir resim veremiyorum, fakat Youtube'da biraz araştırarak PC'de bu gear'ı giyen arkadaşların videolarını bulabilirsiniz.


EKLEME 2: ROTASYON 

1- Spell power potunu içip arka barda Flames of Oblivion > Eruption > Standart of Might (Ultimate) > Rearming Trap üstüne hemen ön bara geçip

2- Engulfing Flames > Burning Embers > Blockade of Fire bu 3 dotu kullanıp

3- 5 ve/veya 6x Molten Whip

4- 2'ye dönüp tekrar dotları kullanıyoruz

5 - 3x Molten Whip

6- 1'e geri dönüp arka bardaki dotları aynı sırayla kullanıp rotasyona baştan başlıyoruz


Tüm skiller arasında Light Attack atarak


Bir de rotasyona dair fikir vermesi açısından video eklemek istedim. Videoda arka barda Harness Magicka yerine Molten Armaments kullandım, sebebi Inner Light'ın empowerıyla beraber güzel bir fully charged heavy attack atmaktı, çok erken bırakınca olmadı Smile


Not: Video sonunda arkadaşımız süre tutup yazmış olsa da, video (ve bu tarz single target'lar) DPS amaçlı değildir. İyi bir DD'nin ölmeden Vitality Bonus'u düşürmeden düzgün DPS yapabilen biri olması gerektiğine inanarak, bu tarz olduğu yeri tepmekten başka birşey yapmayan bossların öncelik olarak rotasyon çalışmak /set denemek için uygun olduğunu düşünüyorum.  İyi seyirler Smile


[youtube]https://youtu.be/nPxCRmgfIGw[/youtube]
#2
Kullandığın skilleri de yazabilirsen çok güzel olur . Bir de MSA staffın ön barda mı yoksa arka barda mı olması gerektiğiyle alakalı çok kafa karıştırıcı bir konu var . Senin de fikrini almak isterim . Benim kafamda oluşan dizilim şu şekilde :

1.bar (MSA inferno)

1- Burning Embers
2- Engulfing Flames
3- Molten Whip
4- Blockade of Fire
5- Innerlight
Ulti- Shooting Star

2.bar (moondancer inferno)

1- Eruption
2- Rearming Trap
3- Force Pulse (malum vmol bossları)
4- Harness Magicka (gerekirse chains)
5- Flames Of Oblivion
Ulti- Standart Of Might

Böyle yaptığın zaman rotasyon çok daha basit oluyor . Eruption ve Flames Of Oblivion 15 saniye olduğu için onlarla beraber Trap atıp ön barda uzun süre geçirebiliyorsun . Ön barda 2 rotasyon döndür > swap > eruption , foo , trap > swap > tekrar şeklinde . Bizim elemanlar ön barda MSA staff ile oynuyor . MSA staffı arkaya koyunca rotasyon nasıl değişiyor ?
#3
Gecenin köründe yazı yazasım geldiği için onu unuttum Smile Skillerim ön bar & arka bar birebir aynı. VMOL ikinci bossta sadece chains & deep breath için değişiyor o kadar.

MSA staff'a gelince, bende sadece powered traitli olanı var arka barda bir ara kullanıyordum ama trait yüzünden içime sinmiyordu o yüzden craft sharpened inferno kullanıyorum. Ama eğer sharpened'ım olsaydı şu an aether staffım olmadığı için ön barda kullanırdım. Hem MSA hem Aether&Moondancer olsa MSA'i arka bara koyardım. Nedenine gelirsek:

MSA 189 spell damage veriyor. Aether'in dördüncü parçası 129 spell damage. Ama MSA hariç diğer bütün stafflara spell damage enchantı kullanıldığı için bu enchant olayı işi değiştiriyor. Aradaki fark dağlar kadar mı ? Değil ama min-max için en uygunu.


Rotasyon şöyle değişiyor:

Normalde arka bardaki dotları kullanıp ön bara geçince Engulfing Flames > Burning Embers > Wall of Elements > 5-6x Molten Whip yapılıyor bildiğin gibi. MSA arka barda olursa arkada diğer dotlar + Wall of Elements'i atıp ön bara geçiliyor, Engulfing Flames > Burning Embers > 5x Molten Whip > arka bara geçip Wall of Elements > 2-3x Molten Whip > Engulfing Flames & Burning Embers'i yenileyip rotasyona sıfırdan başlanıyor.

Biraz daha karmaşık gelebilir bar değişimi daha çok yapıldığı için, ama hem MSA hem Aether/Moondancer staff varsa üstünde çalışmaya değer Smile
#4
Başlığa rotasyon ve video da eklendi.
#5
DK için hangi ırkı önerirsiniz ALDMERI ittifakında?
#6
(18.01.2017, Saat: 15:36)stuner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: DK için hangi ırkı önerirsiniz ALDMERI ittifakında?

Normalde Dunmer oynamak en mantıklısı ancak Explorer Pack yoksa High Elf açabilirsin en iyi seçenek olarak .
#7
(18.01.2017, Saat: 15:43)LiofaTR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Normalde Dunmer oynamak en mantıklısı ancak Explorer Pack yoksa High Elf açabilirsin en iyi seçenek olarak .

Hocam stamina dk kasmayı düşünüyorum 2. karakter olarak explorer pack yok malesef. high elf ile khajit arasında kaldım high elf dahamı iyidir.
#8
(18.01.2017, Saat: 17:19)stuner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam stamina dk kasmayı düşünüyorum 2. karakter olarak explorer pack yok malesef. high elf ile khajit arasında kaldım high elf dahamı iyidir.

Stamina DK için Redguard , Khajit veya Orc ; Magicka DK için Dunmer .
#9
@LiofaTR hocam senin kanalı ve yorumlarını takip ediyorum senin tavsiyen önemli sen magicka dk mı yoksa stamina dk mı önerirsin yani ben sürekli tank oynamak istemiyorum pve kasarken ortalama bi karakter (biraz dps biraz tank) pvp de ise yine solo oldugum zaman adamı kesebilmek istiyorum. Bu durumda hangisi daha uygun?
#10
(18.01.2017, Saat: 17:47)stuner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @LiofaTR hocam senin kanalı ve yorumlarını takip ediyorum senin tavsiyen önemli sen magicka dk mı yoksa stamina dk mı önerirsin yani ben sürekli tank oynamak istemiyorum pve kasarken ortalama bi karakter (biraz dps biraz tank) pvp de ise yine solo oldugum zaman adamı kesebilmek istiyorum. Bu durumda hangisi daha uygun?

Stamina DK PvP'de ve PvE'de iyi Stamina classlar arasında üstün bir konuma sahip ancak Magicka DK da PvE'de olmazsa olmazlardan biri . İstediğini oyna kısacası . Düzgün oynadığın sürece , oynadığın karakter güçlü olur , hiçbir türlü pişman olmazsın . Kafana göre .
[+] LiofaTR isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#11
(18.01.2017, Saat: 19:00)LiofaTR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Stamina DK PvP'de ve PvE'de iyi Stamina classlar arasında üstün bir konuma sahip ancak Magicka DK da PvE'de olmazsa olmazlardan biri . İstediğini oyna kısacası . Düzgün oynadığın sürece , oynadığın karakter güçlü olur , hiçbir türlü pişman olmazsın . Kafana göre .

Hocam son olarak stamina dk için önerebileceğin güncel bir build varmıdır?