Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

[Rehber]Tes Legends nasıl oynanır ?
#16
(04.04.2018, Saat: 16:47)bluestorm02 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uzun zamandır buraya bakmıyordum ama bakma zamanım gelmiş. Legends'i uzun zamandır oynamıyorum ama oyunun nasıl işlediğini hala biliyorum. Burada büyük bir yanlışlık var eğer kazanmak istiyorsan zaten oyunun metasına uygun ilerlemen gerek. Oyunda belli yamalarda belli desteler güçlü oluyor skyrim güncellemesinden sonra öyle bir şey kalmamış olsa da hala arada değişiyor. Konuya geçelim oyunda 3 tip deste tipi var: Aggro, Mid-range, Control. Adından anlışlacağını düşünüyorum ama yine bir anlatayım. Aggro desteleri oyun başı düşük manalı güçlü kartlar atıp rakibini hızlıca bitirmene bağlı bir destedir eğer bu deste ile oyunu geç safhalara kaydırırsan kaybedersin zaten. Mid-range ise oyunun orta safhalarında güçlü bir deste tipi ne oyunun erken safhalarında çok güçlü ne de oyunun geç safhalarında çok güçlü. Skyrim güncellemesi gelmeden önce mid-range desteler metaya girebiliyordu ama skyrim güncellemesinin getirdiği aggro destelere ağır bufflar sağolsun artık giremiyorlar. Ve son olarak control. Bu desteler oyun başı güçsüz sadece korumaya oynadığın ama oyun sonu çok güçlü kartların olduğu deste tip. Guard ve Prophecy kullanarak kendini savunan oyun sonu ise vuran bir deste tipi. Büyük ihtimal sen aggro deste ile control tipi bir deste yenmeye çalıştın. Oyunu erken bitirmeyeyim sonraya taşıyayım diye düşündün ve oyunun sonunda kaybettin. Bu oldukça normal bir şey eğer aggro bir deste kullanırsan zaten yapabileceklerin belli. Oyun başı bitirmek. 

Benim control tipi destem ile yaptığım bir normal ele bakalım örneğin:
[Resim: MdAj7k.jpg]
Burada ben control tipi bir deste kullanırken karşısı mid-range kullanıyor. Oyun safhasında benim canım 9'a kadar inmiş olsa ve onun canı 40'a kadar çıkmış olsa da elimdeki yüksek manalı ama güçlü kartlar sayesinde oyunun sonuna geldiğimizde çok rahat yenebiliyorum. Bu oyun normal oyun olduğu için adamı dalga geçe geçe yendiğimi örnek verebiliriz. Oyun sonunda control tipi bir desteyi yenmek mümkün değildir. Oyunun yeni güncellemesine gelirsek bu skyrim'in oyuna etkilediği olayı geri çevirecekse oldukça güzel bir yama olur.

Bir kaç mesaj önce anlatmaya çalıştığımı daha düzgün bir şekilde açıklamış arkadaş
#17
Ney neyimiş eleman ? Cheesy İrade ve Dayanıklık ile deste oluşturmuş kendisine.

Neyse artık. 1 hafta ara verdim bu gıcık maç yüzünden. Bir hafta sonra geri dönüp tekrar iki üç beş maç atmaya başlayacağım zevkine. Bu olayı çok uyuz ediyor beni ama aynı zamanda da süper bir oyun. Bu gıcık şey hariç benim gördüğüm başka hiç bir kusuru bak.

@bluestorm02 iyi oynar. Arkadaşta ekli, onla oynardık davet gönderip dostluk maçı atıp kapışırdık. Bazen deste demene falan. Smile
Alduin'i görüyorum orada elinde Cheesy Çok OP kart çok ;D Tek başına maç alıyor zamanı geldiğinde.---
Ben oyunu suçluyorum. Oyunun yapısından kaynaklanıyor.
Mid-range'i aggrosu control'ü alakası yok bence. Desten ile alakalı değil. 1,2 kart vs 78172381731 kart sahnesinin oluşması. Oyunun yapısından dolayı oluyor ve sinir olduğum şey SÜREKLİ oluyor. Sık sık benim karşıma çıkıyor bu manzara.

Ne deste ile ne kişiler ile oynanış ile alakası yok. Kart dağıtma ile rune'ler ile. Oyunun yapısı ile alakalı.

Yani ben control oynayan büyücü oynayan adamlada bu posizyonda kaldım. Aggro'su cartı curtu. Bildiğin Kuvvet oynayan. Kuvvet+çeviklik oynayan archer dedikleri. Full hasar vurmaya odaklı. Aggro diyorlar işte. Oyundaki en baba aggro dedikleri deste kuvvet+çeviklik değil mi? Onunlada bu posizyonda kaldım. Diğerleri ile de kaldım. Zırt pırt oluyor. Deste önemli değil.
[+] ibodala isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi