Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Ruling King ve Sharmat
#1
Ruling King, o anki en küçük rüyayı, yani yaşadığımız zaman kıyaslarsak Tamriel'i yönetme durumudur. Vivec'in söylediğine göre, Ruling King çekilemeyecek kadar çok acı çekmeli, ve hiçbir aletin ölçüp biçemeyeceği meseleleri tartmak zorundadır. Ayrıca Ruling King, Void Ghost (Lorkhan'ın CHIM denemesinden kalan ve başıboş dolaşan bir parçası) ile antlaşmaya varabilen tek şahıstır. Bilinen Ruling Kingler sırasıyla Vivec, Nerevar ve Tiber Septim'dir. 

Sharmat ise nefretiyle kendi rüyasını yaratıp yönetmek ister. Anti-CHIM'dir. CHIM'e ulaşmış birisi karşısında durabilecek tek kişidir. Çünkü CHIM'e ulaşmış birisi, tüm rüyayı kontrol eder. Fakat Sharmat, kendi rüyasını yaratabilir ve burayı yönetebilir. Bu bir nevi rüya içindeki gediktir. Bilinen tek Sharmat, Dagoth Ur'dur. 

Dipnot: Dagoth Ur'un bahsettiği Rüzgârtepe İmparatorluğu, yani ulaşmak istediği hedef, kendi rüyasıdır.


Not: Lore ile uğraşmayalı uzun zaman oluyor, tanımları yanlış yaptıysam, unuttuğum, fazladan eklediğim bir şeyler varsa şimdiden kusura bakmayın. Hatalarımı lütfen belirtiniz.
#2
Okuduğum bir yerde sıralamanın ''Vivec->Tiber Septim->Nerevar'' şeklinde olduğunu söylüyordu. Sen ise sıralamada Septim ve Nerevar'ın yerini değiştirmişsin. Bilgi sahibiysen yanlışımı düzeltirsin umarım.
#3
O yeri ben de biliyorum, birkaç gün önce okudum ve hatta forumda da sordum. Ama @bluestorm02'ye de danıştıktan sonra, bir yazım hatası olduğunu fark ettim. Yoksa imkânsız bir şey zaten.
#4
Oradan yola çıkarak birkaç yere göz atmıştım.Bağlantılı sayfalardan Imperial Library'de bu konuyu buldum.Ben tam olarak anlam çıkaramadım ama siz çıkarırsınız belki. Hata olabilir ama bu kadar kolay gözden kaçmaması gerekir normalde.
(https://www.imperial-library.info/conten...iews-vivec)
#5
Sanırım olayı çözdüm. Tiber Septim'den kasıt Wulfharth ve Tiber Septim olabilir. Eğer Wulfharth'ın da ikinci Ruling King olduğunu varsayarsak, Tiber Septim ile birleşmesi onun ismini eliyor fakat ikinciliğini elemiyor olabilir. Başka bir şey aklıma gelmedi. Ha bunu kanıtlayan bir şey daha var, Ruling Kinglik öğretilerek alınıyor. Yani Vivec, Nerevar'a öğretmişti, Wulfharth da Tiber'a öğretmiş olabilir.