Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Run time error sorunu
#1
Herkese merhaba;
Hemen konuya geçeyim.
Oyunda dün geceden beri runtime error alıyorum.Dün geceden beri epey bir yöntem denedim.Sorunun .net frame den kaynaklı olduğunu sanmıyorum.DEP(data execution prevention) diye bir yöntemden bahsediyorlar steam de filan ama inglizcem iyi olmadığı için ne demek istediler anlamadım.Aslında modlardan yana bir sıkıntım yoktu ama oyunu yinede bir kere daha sildim.Elle ve programla temizlik yaptım,reset attım falan filan ama sonuç yine de değişmiyor.
Wrye Bash ile baktığımda mods bölümünde hepsi gayet iyi görünüyor
6274incif9124854.png
http://imgim.com/6274incif9124854.png
Ama save bölümünden baktığımda durum aynen aşağıdaki gibi
4007inciv1350725.png
http://imgim.com/4007inciv1350725.png
Wrye Bash mod checker dan da böyle bir sonuç çıkıyor;

İçeriği GösterSpoiler:

TES5edit ile yaptığım tarama sonucu
...
[00:55] Background Loader: [HearthFires.esm] Building reference info.
[01:01] Background Loader: [Dragonborn.esm] Building reference info.
[01:22] Background Loader: [Bashed Patch, 0.esp] Building reference info.
[01:22] Background Loader: finished

Ama önceki oyuna ait test sonucunda(bu test sonuçları yeni kurulan oyuna ait) şöyle bir şey diyordu
Fatal: [00:30] Background Loader: finished

Bunun gibi birşeydi sadece sayı değişiyordu her tarama yaptığımda.
Skyrim ile en küçük bir sorun bile yok ama iş Dawnguard ya da Dragonborn oynamaya geldiği 1 saat içinde atıyor oyundan.Bazen de 15 dk bile sürmüyor.
Bu sorun ile daha önce karşılaşmış ve çözebilmiş arkadaşlar var ise yardım ederse çok makbule geçer.
Bu hatayı dlcleri kurduğum ilk zamandan beri alıyorum.Gerçekten sıkıntı vermeye başladı.Skyrim oynarken en ufak bir sorun bile yok ama dlc lere geldiğinde hemen hata vermeye başlıyor.
#2
Wrye'yi kaldır bence öncelikle. Sonra baştan bir setup yap ve .esm'leri direk programsız içine at, launcher'da data filesten dlc'leri seç. Sonra Wrye'yi kur. Tek çözüm bu gibi  Sad
#3
Nece konuşuyorsunuz ya?
#4
(22.09.2013, Saat: 18:29)Lorkhan link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Wrye'yi kaldır bence öncelikle. Sonra baştan bir setup yap ve .esm'leri direk programsız içine at, launcher'da data filesten dlc'leri seç. Sonra Wrye'yi kur. Tek çözüm bu gibi  Sad

Daha önce de bu yöntemle kurdum oyunu.Ama yine hüsran yine hüsran.Zaten bir kere çalışsa mod filan da kurmicam vallahi.Yeter ki çalışsın.En fazla kuracağım modlar da ''better message'' ''skse'' ''favorite menu' olur.
Ama yine de denicem belki olucağı tutar.Yabancı forumlarda konuşuyorlar da ingilizce de bir yere kadar.
Cevap için teşekkürler.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
#5
Bir iki link atarsan forumların sana çözümü Türkçe anlatırım.  :tebrik
#6
(23.09.2013, Saat: 17:02)Lorkhan link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir iki link atarsan forumların sana çözümü Türkçe anlatırım.  :tebrik

Çok teşekkürler hocam.Ama en son dün 2-3 saat kadar Dragonborn oynadım hatta ana görevleri bitirdim ve herhangi bir hata almadım.
Bir ara sizin dediğiniz gibi kurdum oyunu.Hiç bir mod kurmadan kendi kayıt dosyamı attım ve sıra sıra kırmızı olan modları mavi ya da yeşile dönene kadar modları yükledim.Sonra oyuna girdim,solstheim de spawn olduğum için midir bilinmez 3 dlc de yeşile döndü ama modlar kırmızıydı.
Bir süre sonra doğal olarak oyundan attı.Tekrar oyuna girdim ve tüm hızımla Windhelm'e gittim.Bu sefer dlcler kırmızıya,modlar ise yeşile döndü.Tekrar solstheim'e gittim görevleri bitirdim ve oyundan hiç atmadı.
Şimdi DG görevlerine başlicam eğer yaparsa sizi rahatsız ederim.
#7
(24.09.2013, Saat: 08:43)SoNHaKaN link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Est yardımcı olabilmek adına buradayız hepimiz. Sorununun hallolmasına sevindim.
Az önce modlar kısmında gezinirken @White isimli üye BOSS diye bir programdan bahsetmişti.Onu bulup sadece çalıştırdım ve gerekli ek dosya lazım olan modlar hariç diğerlerinin hepsi yemyeşil oldu  :tebrik.
Şimdi oyuna girip çalıştırmak kaldı geriye.Sanıyorum ki oyuna girdikten sonra da geri kalan her şeyi de düzeltecektir.
#8
(24.09.2013, Saat: 13:44)exp16 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Az önce modlar kısmında gezinirken @White isimli üye BOSS diye bir programdan bahsetmişti.Onu bulup sadece çalıştırdım ve gerekli ek dosya lazım olan modlar hariç diğerlerinin hepsi yemyeşil oldu  :tebrik.
Şimdi oyuna girip çalıştırmak kaldı geriye.Sanıyorum ki oyuna girdikten sonra da geri kalan her şeyi de düzeltecektir.
O ben oluyorum.  Cool
#9
(24.09.2013, Saat: 14:09)Beyaz link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O ben oluyorum.  Cool
Vallahi o BOSS denen program adının hakkını veriyor.
Oyuna girdim çalışıyor sandığım modların neredeyse hiç biri çalışmıyormuş onu öğrendim ve artık hata da vermiyor.
:tebrik