Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Sakin Yaşam Rehberi!
#1
BÜYÜK GÜNCELLEME GELDİ! 27.06.2016!
                                                   SAKİN YAŞAM REHBERİ!
Bugün artık her seferinde aynı şeyleri yapmaktan sıkılmış ve farklı bir tat arayanlar için bazı tavsiyeler vereceğim. Başlamadan hemen belirteyim bu konu içinde vereceğim tavsiyeleri illa yapmanız gerekmez amaç kafanızda bir fikir oluşmasıdır. Haydi başlayalım:

resim
Oynadığınız Karakter İle Bütünleşmek
Oynadığınız oyun tipin'de durmadan aksiyon ve benzeri şeyler yaşamayacağınız için bir yerden sonra sıkılmamalısınız. İşte tamda burada devreye karakter ile bütünleşmek giriyor, bir ceset gördüğünüzde gerçek hayattaki gibi tepkiler vermeli ve buna göre düşünmelisiniz, kapısında garip heykeller olan bir mağaranın önünden geçerken birden kafanızın içinde sesler duymaya başlarsanız yapmanız gereken şey mağarının içine girip etrafı aramak değil oradan koşarak uzaklaşmak olmalı, uzun süre yürüdükten sonra oturup dinlenmeli ve kapısının önünde yürüyen cesetler olan mağaralara Talos edasıyla girmemelisiniz yani orada olduğunuza inanarak oynamak oynanışa inanılmaz bir zevk katacaktır.

resim
Gerçekçi İnsan Tipi
Her Bayan veya Erkek inanılmaz vücut hatları ve güzellikte doğmuyor. Bu yüzden karakteriniz illa kaslı veya güzel olmak zorunda değil şahsen tam bir bütünleşme için kendinize benzeyen karakterler yapmanızı öneririm. Ve buna ek olarak karakterin görünüşünün hakkını verin sonuçta o karakter o şekilde büyüdü mesela şişman bir karakteriniz varsa şişman büyüyen bir insanı düşünün ve bu konularda ona göre tepkiler verin.
resim
Duygular
İnsanı insan yapan duygulardır.(Khajitler, Argonyalılar ve Elfler içinde geçerli) Birine gerçekten aşıksanız gerçekteki gibi onun için bir şeyler feda etmeye hazır olun, biri sizin gerçekten canınızı yakıyorsa yeri geldiğinde onu affedin sonuçta bir insansınız ve karşınızdaki kişininde hatalar yapabileceğini bilmelisiniz. Oyun gözü ile değilde gerçek açıdan bakarsanız orada bir yerlerde ekranın içindeki kişininde insanı özellikler taşıyabileceğine inanın.

resim
İçgüdüler
Temel şeyler açlık, hayatta kalma ve daha fazlasını oyuna aktarın.
resim
Özellikler
Karanlık korkusu, sadakat, ırkçılık, dini inanışlar, iyi dans etme ve benzeri şeyleri karakterinizle oynamaya başlamadan önce belirleyin ve oyun boyunca bunlardan sapmayın.

Ve daha nicesi!
İstediğiniz kadar özelleştirebilirsiniz.

Oynanış
Unutmayın normal bir kişiliksiniz ve herkes gibi paraya ihtiyacınız var. Bunun için bir meslek edinmelisiniz Odunculuk, Müzisyenlik, Ticaret ve daha bir çoğu. Oynanışa zevk katacak şey savaşmak ve bu tür şeyler değil yukarıda bahsettiğim şeyleri kullanmalısınız. Bu oyun modunu zor ve zevkli yapan şey karakterin insani özellikler taşıması mesela elinize çok değerli bir Elf zımbırtsı geçti ama sizler Elfler'den nefret edersiniz gidin ve denize atın artık para kazanmak için farklı yollara ihtiyacınız var ve o gece aç yatacaksınız ama olsun siz onurlu bir Kuzeylisiniz para onlardan geleceğine aç yatarsanız daha iyi.

Modlar
İstediğiniz ve işinize yarayacak tüm modlar gereklidir. Ama benim tavsiyem insani özellikler ekleyen modlar.

SON OLARAK!
Skyrim'de gerçek sakin ve normla bir hayat yaşamak istiyorsanız yapmanız gereken tüm gün odun kesip para kazanmak değil tüm gün odun kesip para kazandığın için sevinmektir.

Benden bu kadar şimdi gidin ve onlara kılıç yada büyü olmadan'da bu diyarda bir şeyler yapılabileceğini kanıtlayın.
#2
Ellerine sağlık güzel olmuş,Foruma hoş geldin forum kurallarını gözden geçir.
#3
Frostfall yerine Campfire daha iyi olabilirdi. Sakin yaşam rehberi bana kalırsa böyle olmaz. Bunlar yerine tek bir mod sakin yaşam işini görür : http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/64282/?
#4
Düşünce saygı duyarım ama birden böyle olmaz deyip hiddeyle cevap vermen hoş olmadı.Ama ben rehberimde biraz daha türkçe modlara ağırlık verdim.
#5
Yakında Meliharaman ile winstad mine modunu çevireceğiz. O modu da $$$ amaçlı kullanabilirsiniz Smile
#6
Skyrim'de sakinlik ? düşünmekte zorlanıyorum ama elline sağlık güzel olmuş
#7
Rehberi düzenlemeni rica ediyorum yoksa birkaç gün içinde bu rehber kendi kendini yok edecektir.

Bkz: http://www.elderscrollsturk.com/forum/sk...-hakkinda/
#8
(14.09.2015, Saat: 00:09)savastutkunu67 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Düşünce saygı duyarım ama birden böyle olmaz deyip hiddeyle cevap vermen hoş olmadı.Ama ben rehberimde biraz daha türkçe modlara ağırlık verdim.
Benim attığım link sakin yaşam rehberinin karşılığı gibi düşün. Açtığın konu daha çok normal bir rp konusu gibi geldi bana. Ana hikaye dışında sakin bir hayat yaşanabilir bence, attığım linkte bunu sağlıyor.
#9
Konu eski vasat ve işe yaramaz halinden kurtulmuş ve artık başlıkta yazan içerik hakkında bilgi vermektedir. Konuyu acemi zamanlarımda açtığım için berbat haldeydi ve gereksizdi bu yüzden hepinizden özür dilerim. Beğenmediğiniz veya eklemek istediğiniz bir şey varsa lütfen buradan ve mesaj yoluyla bana bildirin. Ve lütfen konuya tekrar göz atın!
#10
Ben bu rehberdeki yanlışı bulamadım ama hakaret mi var.
#11
Her oyunda kendimi karakterimle bütünleştiririm zaten,mesela ihanete uğradığımda içimden bi hadiiii derim benim için zor değil kendimi panda ile bütünleştirdiğimden beri erkekliğin yüzde 99 kaçmaktırı çok başarılı uyguluyorum zaten  Big Grin Big Grin Big Grin özellikle çağırıcı karakterlerle bunu çok iyi yapmıştım malum elimde bir ordu var ölüçağıranlardan nefret ettiğim rpnin ortalarına doğru bi görevde baya bi kişiyle savaşmam lazımdı (falskaar) bi anda aklıma gelen hani şu (ölüçağırma taşı varya whiterun ile windhelm yolunun orda) dövüşün ortalarına doğru onu bastım  ve kendimi tamrielin hayır nirnin en iyi ölüçağıranı gibi hissettim bu gazla falskaarı bitirmek benim için çok iyi oldu (benim için en op quest modlarındandır)

Güncellendi [time]1467116541[/time]
O oyunun sonlarına doğru çok psikopattım oblivion oblivion oblivion
#12
Konu gayet güzel olmuş eline sağlık. Ben bunu daha çok emekli yaşamı olarak uyguluyordum mesela Ana questleri falan bitirdikten sonra bir süre emekli gibi oynuyordum evimde oturuyodum, şehirde zırh ve silahla gezmek yerine normal kıyafetlerle geziyordum halkla sürekli iletişime geçiyordum, çiftçilere patates topluyordum vs. O kadar maceradan sonra bunları yapmak bana gayet zevkli geliyordu bundan da sıkılırsam tekrar maceraya dönüyordum Smile
#13
Sakin yaşammı?En iyisi evlenin ve şehirde normal,lüks kıyafetlerle gezin arada da eşinizle zaman geçirin cidden eğlenceli.
#14
Eline sağlık hocam. Ben de buna benzer bir şey yapıyorum şu an. Evlenip çoluğa çocuğa karıştım. Yoldaşımla evden çıkıp günlerce avlanmayla uğraşıp şehre geri dönmenin, hanlarda içki içip, kafamda diğer NPC'lerle sohbet etmenin verdiği hazzı verebilen başka bir şey var mı acaba Big Grin
#15
Sonunda sakin yaşam rehberi buldum