Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Anket Başlığı: Sizce
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
Vivec(Vehk)
28.00%
7 28.00%
Almalexia(Ayem)
4.00%
1 4.00%
Sotha Sil(Seht)
12.00%
3 12.00%
True Tribunal
4.00%
1 4.00%
Nerevar
36.00%
9 36.00%
Hiçbiri
16.00%
4 16.00%
Katılımcı sayısı: 25 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Sevdiğiniz,doğru şeyi yaptığını düşündüğünüz Tribunal Tanrısı?
#1
Star 
Size göre kim halkına daha fazla yardımcı oldu,kim şu yönden daha iyi,bu yönden daha iyi şeklinde elinizden geldiğince kanıtlarla, gelmediğince de düşüncelerinizle beyan ederseniz seviniriz. Biraz çeşitlilik olsun diye Nerevar ve True Tribunal'ı da koyduk ankete, gerisi sizde. Savunduğunuz kişiyi sıkı savunmanız temennimiz fakat bu da fanboyluk diye algılanmasın. Neyse herkese iyi forumlar şimdiden!

Ey Lord Vivec severleri, bu adamın karizmasına ve tatlı sözlerine kanıp doğru yoldan sapmayınız. Vivec'in sadece kendine hayrı vardır. Dunmerların bu halde olmasının sebebi bu adam değil midir? Skyrim'de görürsünüz ''Kaçtık buraya geldik,burda da bize iyi davranmıyorlar'' diyen Dunmer kardeşlerimi. Red Mountain bu adam yüzünden patlamadı mı? Dunmerlar bu yüzden göçmedi mi?

Sotha Sil öyle değil. Halkın adamı kendisi. Halkın Tribunal'a tapmasının nedeni Sotha Sil'dir. Halkın ihtiyaçlarında hep yardıma koşmuştur. Korkusundan Clockwork City'ye saklandığı diyenler nankördür. Smile
#2
Hiç bir Tribunal tanrısını desteklemiyorum. İmparator Voryn Dagoth varken gerek yok. Cheesy
#3
Voryn Dagoth ne yaptı peki? Hiçbir şey. Adamın hayalleri sizin için güzel olabilirdi belki ama hayaller hayal olarak kaldı. Tanrıyım diye artistlik yaparken hakkın rahmetine kavuştu. Kim bilir ruhu nerdedir şimdi. Smile
#4
[Resim: mJBdPy.jpg]
#5
True tribunal'a bakarsak bana sorarsanız bu üçlünün başını her şeyden önce Boethiah çekiyor, ve anlaşılan o ki kendine müritler yaratabilmek için başta Veloth olmak üzere Aldmeri'lerin bir kısmını kandırıp taaa kıtanın önür ucuna yerleştirtmiş (gene de insani öğretilerle yeni bir kültür oluşturup medeni şekilde yaşama şansını sağlamış)... Burda bir dolandırıcılık söz konusu. Mephala'ya bakacak olursak da zaten o Boethiah'ın kankası. Yok işte Trinimac'ı dize getirmeler cart curt. Azura da pek bunlarla takılmasa bile yanına Nerevar gibi bir kahramanı alıp kendi müritlerini yaratmış gibi duruyor.

Sonuç olarak bunlar Daedra, onlar için her şeyden önce kendi çıkarları söz konusu.

False Tribunal'e bakacak olursak ya Nerevarın kendisine ihanet etmşler ya da onun vasiyetine ihanet edip Kalbe dokunarak güçlerine kavuşmuşlar. Sonrasında önümüze 3 adet şahsiyet çıkıyor;

Birincisi üstün nitelikte bir yalancı, ve yahudi karakterli. Baar Dau'yu yok etmek yerine Dunmer'lara gücünün ispatı olarak ve kendisine minnet duyulmasını istermişçesine koca kayayı havada tutmayı seçiyor.

İkincisi ise tam olarak Fransız romanlarındaki zengin adam karısı tipindeki kadın. Güç aşığı, her ne kadar halka kendini merhametli ve iyi gösterse de maskesini gücünü kaybedeceğini anladığında çıkarıyor.

Üçüncüsü, ilginç bir şahsiyet; diyorlar ki Vivec ve Almalexia'yı o kandırıp ihanet ettirmiş.. doğru olabilir olmayabilir, sonuçta ortada toplu bir ihanet var.
Bunun yanı sıra evrenin sırlarını açığa çıkarmak isteyen çok güçlü bir büyücü, Psijic'le falan da alakalı.

Karakter analizine baktığımda Nerevar haricinde yukarıdaki şıklardan hiçbirini hoş bulmuyorum ama mevzu icraate gelince hemen hemen hepsi Dunmer halkı için çalışmış, refahını artırmaya çalışmış, yol yapmış!

Yani işin özü Dunmer'lar Çok büyük borçluluk duymamakla beraber minnetlerini gösterip bi Temple'a gittiklerinde shrine'larda bi Elham okumalı yani.

[spoiler] ya Moon and Star'a diz çökersiniz ya da Trueflame göğsünüzü aydınlatır, kappiiiiş Wink ☾✯ [/spoiler]
#6
Bunları hiç bilmiyom :@ Diğerlerini oynamadık.
[Resim: giphy.gif]
;d qweqwe :'D ^^

--
Ama Sotha Sil reis mübarek bir adammış yani Cheesy Az çok gördüm onu.
#7
bir kere false tribunal'den nefret ediyorum (çıkarcı sürüsü). hele almalexia! yahu evlenmişsin adamla, nasıl ihanet edebilirsin verdiğin söze? sadakat anlayışın... neyse banlanmak istemiyorum.
diğer ikisine de lafım yok, çok güzel arkadaşıymışsınız nerevar'ın, tebrikler...

true tribunal demek ki yeterince true olamamışlar ki ortaya false çıkmış. sonuçta madem daedrasınız, madem güçleriniz var, yönetseydiniz doğru düzgün, bu işler insanoğlunun eline bırakmaya gelmez.

dolayısıyla benim adamım nerevar. nerevar (kalp işareti) ben. saygılarımla.
#8
Ortalığı karıştıran hep Sotha Sil. Günlere yemek yemek, muhabbet etmek için giden değil de dedikodu yapıp milletin arasını açmak için giden mahalle karısı gibi. Diğer ikisi yine iyi ve gayet düzgün insanlar; kara elfler.

Sence de öyle değil mi? @Rask
#9
(22.06.2018, Saat: 10:24)PhantomDancer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ortalığı karıştıran hep Sotha Sil. Günlere yemek yemek, muhabbet etmek için giden değil de dedikodu yapıp milletin arasını açmak için giden mahalle karısı gibi. Diğer ikisi yine iyi ve gayet düzgün insanlar; kara elfler.

Sence de öyle değil mi? @Rask

Sessiz kalma hakkına sahibim. İkisini toplasan bile bir Dunmer etmiyor. Kara elf ne ya, ırkçı mısın sen?
#10
(22.06.2018, Saat: 14:12)Rask Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şey... günlerin amacı o zaten. Gerisine karışmıyorum, sessiz kalma hakkına sahibim. İkisini toplasan bile bir Dunmer etmiyor. Kara elf ne ya, ırkçı mısın sen?
BABAĞĞ bi' ara beni de götür güne
#11
Nerevar.
#12
Nerevar nasıl Tribunal tanrısı ya? O tanrı değildi diye biliyorum. Halkın adamıydı kendisi. Halkman.
#13
Vatandaşlar sandığa gitsin diye yapıldı bunlar hep, yoksa kimseyi sevdiremeyeceğiz.
#14
(22.06.2018, Saat: 23:13)mertusta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nerevar nasıl Tribunal tanrısı ya? O tanrı değildi diye biliyorum. Halkın adamıydı kendisi. Halkman.

#15
(22.06.2018, Saat: 23:16)Rask Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vatandaşlar sandığa gitsin diye yapıldı bunlar hep, yoksa kimseyi sevdiremeyeceğiz.

baba ne zaman güne gidiyoruz