Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

SKSE Nasıl Silinir
#1
Beyler/bayanlar, selam. SKSE yükledim fakat hata verdi bende sinirlenip skse dosyalarının bazılarını sildim fakat oyuna giriş yapınca error veriyor girmiyor, insanın küfür edesi geliyor. Yardım edebilir misiniz?
#2
Şöyle bir şey buldum ama kendim hiç silmediğimden kesin bir şey söyleyemem:

Temiz vanilla (modsuz) Skyrim dosyasından, şu dosyaları sil:

src (klasör)

skse_1_8_151.dll (buradaki rakamlar versiyonuna göre değişiyor)
skse_docs.txt
skse_loader.exe
skse_papyrus_docs.txt
skse_readme.txt
skse_steam_loader.dll
skse_whatsnew.txt

Sonra, Data/Scripts'ten şu dosyaları sil:

Source (Folder)

activemagiceffect.pex
actor.pex
actorbase.pex
alias.pex
apparatus.pex
book.pex
cell.pex
colorcomponent.pex
colorform.pex
combatstyle.pex
constructibleobject.pex
enchantment.pex
form.pex
formtype.pex
game.pex
headpart.pex
ingredient.pex
input.pex
keyword.pex
math.pex
netimmerse.pex
objectreference.pex
outfit.pex
potion.pex
quest.pex
race.pex
scroll.pex
shout.pex
skse.pex
soulgem.pex
spell.pex
sound.pex
sounddescriptor.pex
stringutil.pex
textureset.pex
ui.pex
utility.pex
weapon.pex
weather.pex

Sanırım son sürümlerle birlikte oyun dosyalarında bir değişiklik olmuş, Data/Scripts içindekiler ne alemdedir bilmiyorum ama ana dosya içinde burada yazan bazı dosyalar yok. Ana dosyadaki tüm skse ile başlayan dosyaları silmeyi deneyebilirsin, şu ankinden daha fazla bozulamaz. Eğer sildiğini düşünüyorsan ve oyun açılmıyorsa birde dosya doğrulamayı dene, belki fazladan bir dosya sildiysen geri getirsin.

Bir dene, olmazsa oyunu silmen gerek...
#3
Öncelikle sağol dostum. Allah kahretsinki bu SKSE denen aptal bir programı yükledim. En sevmediğim şey ise oyunu baştan kurmak .... sanırım yapacak birşey yok oyunu baştan kuracağım.
#4
(04.08.2015, Saat: 23:50)Marjelas link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Öncelikle sağol dostum. Allah kahretsinki bu SKSE denen aptal bir programı yükledim. En sevmediğim şey ise oyunu baştan kurmak .... sanırım yapacak birşey yok oyunu baştan kuracağım.

Niye, olmadı mı silme yöntemi?
#5
Olmadı. skse_loader is missing diyor.
#6
Ne zararı oldu sana bu skse nin
#7
Konuyu kilitliyorum. Aynı sorunu yaşayan arkadaşların mecbur olarak Skyrim'i baştan kurması gerekiyor. SKSE'yi kimseye önermiyorum, yüklemeyin sakın oyununuzu bozuyor resmen.

Oyuna girmeye çalıştığımda update dedi, oyunum en yüksek update'de zaten. Aptal bir program.
#8
(05.08.2015, Saat: 00:01)Marjelas link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Konuyu kilitliyorum. Aynı sorunu yaşayan arkadaşların mecbur olarak Skyrim'i baştan kurması gerekiyor. SKSE'yi kimseye önermiyorum, yüklemeyin sakın oyununuzu bozuyor resmen.
Ben kullandım ve hiçbir sorun çıkmadı.
#9
(05.08.2015, Saat: 00:01)Marjelas link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Konuyu kilitliyorum. Aynı sorunu yaşayan arkadaşların mecbur olarak Skyrim'i baştan kurması gerekiyor. SKSE'yi kimseye önermiyorum, yüklemeyin sakın oyununuzu bozuyor resmen.

SKSE oyun bozmaz, aksine scriptler için yararlıdır. Ve scriptlere daha fazla imkan sağladığı için de çoğu mod için gerekli.
Sormayı unutmuşum; oyunun orijinal mi?
#10
Sende çalıştıysa benden kaynaklı bir sorunda olabilir. Fakat bu sorunu ilk yaşayan arkadaşta ben değilim, yabancı forumlarda rastladım bu soruna. Kilit.
#11
SKSE candır, kandır, müthiş bir programdır. Şimdiye kadar Skyrim için çıkmış en iyi şey. Eğer SKSE olmasaydı şu anda Nexus'da gördüğünüz o modların çoğu olmazdı. Anca texture modları olurdu. O yüzden SKSE laf yok... Cheesy Adamın anlını karışlarım.  Big Grin Bence sen orijinal sitesinden SKSE'yi indirip bir daha dene, indirirken de "installer" seçeneğini kullan ki kolay yüklensin.

Eğer yine beceremezsin mod yüklerken açıklamalara dikkat et. "SKSE" ve "SkyUI" isteyen modları kurma.