Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Skyrim evreni
#1
Merhaba ben Elder scrool evrenine skyrim oyunu ile başlayıp devam etmiştim o yüzden eski oyunlara göndermeler vb şeyler olunca konuyu anlamayıp geçiyordum ama şuan oyundan tam anlamıyla zevk almak için eski oyunlara başlamaya karar verdim şuan sadece oblivion var aklımda oyunu daha iyi anlamam için başka hangi oyunları önerirsiniz yada Elder scrool evrenini anlatan bir video yada bir kitap artık her neyse varmı ?
cevap verirseniz sevinirim.
#2
Skyrim evreni diye birşey kesinlikle yoktur ve Skyrim oyunları diye birşey kesinlikle yoktur. Evrenin ve serinin adı The Elder Scrolls'tur. Skyrim bir ülkenin ve 5. oyunun ismidir. Evreni tam olarak öğrenmek için tüm oyunları oynaman yetmez. Birçok şey okuman lazım ama yinede tam olarak öğrenmek imkansızdır. TES sürekli genişlemektedir ve TES'te subjective canon olduğu için teoriler kabul görebilir. 2-3 yıl boyunca lore araştırırsan loremaster olursun ama bilmediğin şeyler yine olur. Bence Morrowind ve ESO'yuda alıp oynamalısın. Evreni daha iyi anlamanı sağlarlar.
#3
Skyrimin V. Oyunu Cheesy

Linç edilmeden kaç kurtul
#4
(07.10.2017, Saat: 22:01)kaja Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Skyrim evreni diye birşey kesinlikle yoktur ve Skyrim oyunları diye birşey kesinlikle yoktur. Evrenin ve serinin adı The Elder Scrolls'tur. Skyrim bir ülkenin ve 5. oyunun ismidir. Evreni tam olarak öğrenmek için tüm oyunları oynaman yetmez. Birçok şey okuman lazım ama yinede tam olarak öğrenmek imkansızdır. TES sürekli genişlemektedir ve TES'te subjective canon olduğu için teoriler kabul görebilir. 2-3 yıl boyunca lore araştırırsan loremaster olursun ama bilmediğin şeyler yine olur. Bence Morrowind ve ESO'yuda alıp oynamalısın. Evreni daha iyi anlamanı sağlarlar.

ulan 3 yıldır skyrim oynuyorum böyle bir hata yaptım ya ölesim geldi o zaman oblivion ile birlikte morrowind de alıcam ama ESO galiba iyi bir sistem istiyormuş o yüzden şimdilik alamam okumak derken günde 11 saat dersim var hafta sonu 2-3 saat oynadığım skyrim için o kadar şey okumam biraz saçma olur ben şimdilik oyunlar dan ve teori videoların dan öğrensem daha iyi teşekkür ederim :d
#5
(07.10.2017, Saat: 22:05)Esad BUM BUM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ulan 3 yıldır skyrim oynuyorum böyle bir hata yaptım ya ölesim geldi o zaman oblivion ile birlikte morrowind de alıcam ama ESO galiba iyi bir sistem istiyormuş o yüzden şimdilik alamam okumak derken günde 11 saat dersim var hafta sonu 2-3 saat oynadığım skyrim için o kadar şey okumam biraz saçma olur ben şimdilik oyunlar dan ve teori videoların dan öğrensem daha iyi teşekkür ederim :d

Teori videoları eğer Türkçeyse sadece yanlış bilgiler öğrenirsin. İngilizcen varsa İngilizce teori videoları izlemeni tavsiye ederim ama bence teorilerle ilgileniyorsan ve İngilizcen iyiyse Teslore adlı forumdaki teorileri okumanı tavsiye ederim. Teorilerin çoğu karmaşıktır. Teorilerle ilgilenmeden önce evrenle ilgili biraz lore bilmelisin. O yüzden önce Türkçe wikiyi okumanı tavsiye ederim.
#6
(07.10.2017, Saat: 22:09)kaja Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teori videoları eğer Türkçeyse sadece yanlış bilgiler öğrenirsin. İngilizcen varsa İngilizce teori videoları izlemeni tavsiye ederim ama bence teorilerle ilgileniyorsan ve İngilizcen iyiyse Teslore adlı forumdaki teorileri okumanı tavsiye ederim. Teorilerin çoğu karmaşıktır. Teorilerle ilgilenmeden önce evrenle ilgili biraz lore bilmelisin. O yüzden önce Türkçe wikiyi okumanı tavsiye ederim.

tamam zaten merak ettiğim az şey var ilk olarak evrenin ana tanrısı varmı ondan sonra diğer tanrılar deadraların hikayeleri gibi şeyleri merak ediyorum bu arada ejderdoğan olayı skyrim içinmi var yoksa her evren de bir ejderdoğan varmı ?
#7
(07.10.2017, Saat: 22:11)Esad BUM BUM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tamam zaten merak ettiğim az şey var ilk olarak evrenin ana tanrısı varmı ondan sonra diğer tanrılar deadraların hikayeleri gibi şeyleri merak ediyorum bu arada ejderdoğan olayı skyrim içinmi var yoksa her evren de bir ejderdoğan varmı ?

Ejderdoğan sadece The Elder Scrolls evrenine ait birşeydir. Ana tanrı tam olarak yoktur ama Amaranth açan kişiye Godhead (tanrı başı) denir. Şu anda büyük ihtimalle Anu godhead.
#8
(07.10.2017, Saat: 22:16)kaja Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ejderdoğan sadece The Elder Scrolls evrenine ait birşeydir. Ana tanrı tam olarak yoktur ama Amaranth açan kişiye Godhead (tanrı başı) denir. Şu anda büyük ihtimalle Anu godhead
son olarak skyrim de mage ile ilgibi bir şeyler biliyorsan bir konu dah aaçtım bakarsan sevinirim
#9
(07.10.2017, Saat: 22:19)Esad BUM BUM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: son olarak skyrim de mage ile ilgibi bir şeyler biliyorsan bir konu dah aaçtım bakarsan sevinirim

Skyrim oyunu ile ilgilenmiyorum. Buglar, skiller gibi şeylerden de hiç anlamam.
#10
(07.10.2017, Saat: 22:16)kaja Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ejderdoğan sadece The Elder Scrolls evrenine ait birşeydir. Ana tanrı tam olarak yoktur ama Amaranth açan kişiye Godhead (tanrı başı) denir. Şu anda büyük ihtimalle Anu godhead.

az baktım da anladığım tek şey ana evren anu isimli birinin rüyası diğer evrenler yani oyunlar da anu nun rüyasın da tanrı olmuş kişilerin rüyası tabi doğru anladıysam :d
#11
(07.10.2017, Saat: 22:25)Esad BUM BUM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: az baktım da anladığım tek şey ana evren anu isimli birinin rüyası diğer evrenler yani oyunlar da anu nun rüyasın da tanrı olmuş kişilerin rüyası tabi doğru anladıysam :d

Evren Amaranth'ın rüyası oluyor. Anu'da büyük ihtimalle şu anda Amaranth ama Anu'nun Amaranth olduğu kesin değil.