Konuyu Okuyanlar:
3 Ziyaretçi

Anket Başlığı: Tarafınız?
Fırtınapelerinler
İmparatorluk
Aldmeri Dominyonu
[Anket Sonuçlarını Göster]
 
 
Skyrim İç Savaşı
(14.09.2018, Saat: 10:42)DwiinKodaav Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ya benim düşüncem tam olarak İmparatorluk ve Fırtınapelerin ordusunun bir olup Aldmeriyi püskürtmesi ama oyun buna izin vermiyor.High elfleri pek anlamıyorum zaten nedir bu üstün görme tavrı ama aynı zamanda Ulfric in sığınmacılara ve diğer ırklara yaptıklarını desteklemiyorum yani Skyrim de sadece Kuzeyliler yaşamalı fln şehirindeki Dunmer lara nasıl davranıldığını görüyoruz zaten.Ama diğer yandan da İmparatorluk var oyunun başında Ralof un bize bir zamanlar Helgenin duvarlarının onu güvende hissettirdiğini söylüyordu yani eskiden insanlar Skyrim de mutlu gibiler.Biliyoruz ki İmparatorluk savaşta güçsüz düştü ve Markarth ı geri almak için Ulfric le anlaştı Stormcloak lar Markarth ı geri aldı ama içeri girdiği anda ona yardım etmeyen herkesi de öldürttü(Markarth ın Ayısı adlı kitapta okuyabilrsiniz)ama karşılığında İmparatorluk katliamı durdurması için Talos a ibadet etmelerine izin verdi.İşte burda bile aralarında bir yozlaşma olabilceğini görebiliyoruz İmparatorluk Ulfric bir adım atsa koşucak gibi duruyor.Ben Stormcloak lardan olurum hep çünkü High elflere oldum olası gıcığım Mages Guild de yaptıkları şeyler çok saçma değil miydi sizce de ?Bir yandan da şunu diyorum keşke şuan Windhelmin başında Ulfric değil de Mera Stormcloack  olsaydı kendisini çok severim ve bence iyi bir thane gibi duruyordu tabi Ulfric te bence taktiri hak eden bir savaşçı ama keşke geri kafalı olmasa.
Oyunda Uzlaşmayı sağlayan bir mod varsa bana ulaştırabilirmisiniz?

Öyle bir mod bulamazsın bence çok kapsamlı bir mod olurdu ve öyle bir mod olsaydı herkes bilirdi bence
Konu Açılalı 2 Sene Olmuş 157 Sayfa Mesaj Yazılmış Yeter Be Bi Bitmedi Tartışmanız.

Bu Arada Süleyman Maik Tes İyiye Mi Gidiyor Kötüye Mi? Adlı Konuya  Hala Cevabını Yazmadın
(14.09.2018, Saat: 18:29)Filsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konu Açılalı 2 Sene Olmuş 157 Sayfa Mesaj Yazılmış Yeter Be Bi Bitmedi Tartışmanız.

Ben yeni geldim. Daha hevesimi alamadım.
(14.09.2018, Saat: 18:29)Filsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konu Açılalı 2 Sene Olmuş 157 Sayfa Mesaj Yazılmış Yeter Be Bi Bitmedi Tartışmanız.

Bu Arada Süleyman Maik Tes İyiye Mi Gidiyor Kötüye Mi? Adlı Konuya  Hala Cevabını Yazmadın

SkYrIM BloNg ThE NoRdS diyenlerle Lore bilenlerin çatışmasını izlemek çok eğlenceli :p
[+] Goldendarkness isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
@Goldendarkness

Cheesy

Bende Bu Seriye Herkes Gibi Skyrim'le Başladım Ve 'SkYrIM BloNg ThE NoRdS 'Dedim Sonra Tes'in Başka Oyunları Olduğunu Farkedip Lore Okumaya Başlayınca Fırtınapelerinlikten İstifa Ettim
[+] Filsuk isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
Var olsun Aldmeri Dominion ve Aldmeri Dominion fedaileri!
Ben fırtınapelerini seçtim. Savaş bitti anlaşma bozuldu Talos'a ibadet özgürleşti. Aldremeri dominyonu yine saldırıya geçerse artık onlara dur diyebileceğiz. İmparatorluk kazansa yine Thalmor kalacaktı. Ülkenin yönetimine karışacaktı. Bence doğru olanı yaptım.
Skyrim Belong The Nords.

Bu savaşı Fırtınapelerinlerin kazanacağını biliyorum. Çünkü Ysgramor'un bilindik bir sözü vardır: "Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez."

Medelerin İmparatorluğa aykırı olduğunu ve Kuzeylilerin tekrar hakimiyeti ele geçirmesi gerektiğini biliyorum. Çünkü Tiber Septim'in bilindik bir sözü vardır: "Ey Nord; üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe, senin ilini ve töreni kim bozabilir. Titre ve kendine dön!"

İmparatorluğun bu savaşta yenilmeye mahkum olduğunu biliyorum. Çünkü Ulfric Stormcloack'ın bilindik bir sözü vardır: "Karşımızda kapısı sağlam, gövdesi çürük bir bina var. Biz yalnızca kapıyı tekmeleyeceğiz ve bina kendiliğinden çökecek."
@Ertuska  

Bir Lore Okuyan Sözü Derki:

Nordlar Talosa Değil Ysmir Wulfharth'a Tapar
Ulfric'in aptalca bir bölünmeye yol açtığı bence doğru yani asıl düşmanın Thalmor olduğunu düşünürsek. Lakin şunuda unutmamak gerekir, İmparatorlukta Thalmor konusunda tamamen masum değil hatta bunun bir örneği olarak Skyrim'deki bir şehrin kalesinde(hangi şehir olduğunu hatırlamıyorum) kralın yardımcısı yatak odasında Thalmor Askeriyle birlikte kalıyor, kilidi açıp odaya girdiğinizde kralın yardımcısı uyuyor Thalmor askerleride yatağın karşısındaki masada oturuyorlar. Madem sen bu adamları iyi niyetli görmüyorsun(sözüm imparatorluğa) o zaman niye aynı odada rahat rahat uyuyorsun.
(14.09.2018, Saat: 22:13)Filsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Ertuska  

Bir Lore Okuyan Sözü Derki:

Nordlar Talosa Değil Ysmir Wulfharth'a Tapar

İnanmak istemiyorum. Biri bana bunun yanlış olduğunu söylesin.