Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Skyrim kıyamet günü teorisi.
#1
Merhaba arkadaşlar.Ben size bi teorinin gerçek olup olmadığını sorucam.Bi siteden alıntı olarak yazıcam.Lütfen cevaplarını esirgemeyin.
Teoriye göre oyundaki beş büyük şehir Morthal, Whiterun, Winterhold, Dawnstar, ve Windhelm çizgilerle birleştirildiğinde pentagon şeklini alıyor. Bunun yanında üç ejderha noktası ve Mzinchaleft ile Tower Stone'u da birleştirince büyük pentagonun içinde küçük bir pentagon daha çıkıyor. Çemberin içindeki orta bölgede Talos shrine'ı bulunuyor. Bu shiren'ın etrafında ise belli bir düzeneğe göre dizilmiş taşlar bulunuyor. Bu taşların da Weynon stones (Oblivion'da Martin'in bulunduğu Weynon Priory gibi) olduğu söyleniyor.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Şimdi teori şu; eğer bu bulduğunuz kavanozdaki böcekleri ilgili şehirlere yerleştirip bu şehrilerde tam anlamıyla katliam yaparsanız ve ardından iç pentagondaki ejderha bölgelerindeki ejderhaları öldürüp merkezdeki tower stone'u aktif ettiğiniz zaman "Vaadedilmiş Günleri" beklemeye başlıyorsunuz.

Peki nedir bu Vaadedilmiş Günler? Teori bu noktada bizi Thalmor'lara götürüyor. Teoride analtılanlara göre Thalmor'lar bu dünyadaki "insan" ve "ölümlü" kavramlarını ortadan kaldırmayı amaçlıyorlar. Bunu yapmak için ise 3 adımları var:

1- Talos'un kadimliğini ortadan kadlrımak, çünkü onun varlığı Toplanma Çarkı'nı güçlendiriyor, bu da ruhların bu düzleme bağlanmasına sebep oluyor.

2- "İnsan" kavramını ortadan kaldırmalıyız. Sadece dünyadan değil aynı zamanda "Olasılıklar Düzlemi"nden de silmeliyiz ki böylece "insan" fikri sonsuza dek unutlsun ve bir daha hatırlanmasın.

3- Talos ve Talos'un oğulları ortadan kalktıktan sonra ejderhaları bağlarından koparmak bize düşecek. Ölümlülerin dünyası sona erecek. Ejderhalar çizgisel zaman durgunluğundan kurtulabilecek ve tekrardan özgürce dolaşabilecekler, Aether'de sınırlamalar, bedeller olmadan gezebilecekler ve zamanı eskiden dolaştığımız sayısız yollara dökebilecekler, böylece biz de parçalanamaz ruhların bütünlüğünü kazancağız.

İşte teori bundan ibaret. Kısacası bu Thalmor'un "ölümsüzler dünyasına" erişmek için yapmaya çalıştığı bir rituel ancak elbette diğer bütün ırklar için kıyamet günü niteliğinde. Hatta söylentiye göre Skyrim kralını öldüren Ulfric Stormcloak'da bir Thalmor ajanı.
notEmbarrassedondaki cümleyi takmayın.
#2
http://www.elderscrollsturk.com/forum/el...e-kuleler/
Temelde yazdıkların doğru, ilerleme noktası yanlış.
3 kavanoz bal ile kıyamet kopmaz.
#3
5 kavanoz bal 100 lira geldi niyeyse aklıma .D

Güncellendi [time]1439270293[/time]
Ben o konuyu okumuştum  8 kule meselesi saten burdada ondan bahsediliyor kıyamet derken.Ama bu gerçek bi bilgimi onun kanısına varamdım
#4
Hocam ben de bu konuyu baya önce görmüştüm ve ilk gördüğümde ki yorumu yapayım.''Saçmalık.''Yok o kavanozlarda birşey yazıyormuşta yok pentagon oluyormuşta hocam zaten Skyrim'in haritasında çok fazla yer var. Yani o şekli çizebilecek çok yer var falan. O kavanozun üstünde birşeyler yazıyormuşta (ben nedense göremedim) yani bence çok saçma. Ama diğer yazdığın Thalmor'un ölümsüz olmak ve diğer ölümlüleri kaldırma fikri doğru ki asıl amaçları bu. Mesela Talos inancını yasaklamalarının sebebi eğer ne kadar az kişi Talos'a inanırsa o kadar zayıflar diye biliyorum. Yani son yazdıkların çok doğru ama ilk baştakiler çok saçma. Kavanoz koyup katliam yapmak nedir ?
#5
Bencede öyle.Bu arada arkadaşlar mert'in verdiği konudan bu konuya baktım http://www.elderscrollsturk.com/forum/el...ated-anuad ve şuna dayanarak bir sorum olucak anu ve padomay yaralı bi biçimde zamanın dışına çekiliyolar,şuan ölümüler yoksa hala savaşıyolarmı yoksa yaralımılar?
(biraz saçma ve cevabı olmayan bi soruysa özür dilerim)
#6
Ben de onu merak ediyorum. Anu uyuyorsa Padomay ne yapıyor. Redditten bir kaç yere baktım ama tam çıkaramadım.
#7
kardeş bildiğim kadarıyla anu 12 dünyayı birleştirdikten sonra rüya görüyordu.
#8
Kıyametten sonra Tamriel, Coldharbour gibi olucakmış bu kadar biliyorum Cheesy Lore bilgim zayıftır CheesyD
#9
Bunlar hep Thalmor'un oyunları.
#10
(11.08.2015, Saat: 11:51)YeniCherry link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kıyametten sonra Tamriel, Coldharbour gibi olucakmış bu kadar biliyorum Cheesy Lore bilgim zayıftır CheesyD
Vikide geçiyordu galiba bende öyle hatırlıyorum,ama bu sadece bir söylenti kesinliği yok.
#11
(11.08.2015, Saat: 11:55)Legolas link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vikide geçiyordu galiba bende öyle hatırlıyorum,ama bu sadece bir söylenti kesinliği yok.

Daha doğrusu Coldharbour Tamriel'in kıyamet sonrası şekli.