Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

skyrim sistem gereksinimlerim.
#1
merhaba arkadaşlar ben skyrimde 10 15 mod yüklüyken high de bu sistemle 30 fps alıyorum.
İşlemci              : İntel Pentium quad core processor N3520 (2.16ghz)
RAM                  : 4gb-DDR3-800MHz
Ekran Kartı        : Intel Hd Graphics 2gb
İşletim Sistemi  : windows 8 - 64 bit
Anakart            : Packart Bell Easynote TE69BM
acaba grafik ve textureleri etkilemeyen bi fps arttırma modu biliyormusunuz?
#2
şunlara bak bi istersen Smile

1.http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/18593/?#content


2.http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/59305/?#content

daha da fazla olabilir nexus 'a bakabilirsin böyle modların ev sahibidir o Smile


#3
sistemim skyrim high için normalmi ? yani highde 15 modla 30 fps almam normalmidir?
2 modu beraber yüklemem sıkıntı yaratırmı?
şöyle bir mod önermişti bi forumda bir arkadaşım.
acaba bu modun texture ve grafikleri etkileyip etkilemediğini nasıl anlıyaiblirim ?
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/32505/?
#4
(14.09.2015, Saat: 10:34)Bugra Acar link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sistemim skyrim high için normalmi ? yani highde 15 modla 30 fps almam normalmidir?
2 modu beraber yüklemem sıkıntı yaratırmı?
Çözünürlüğünüze göre değişir normal olup olmaması.
#5
Intel Hd Graphics çöp, o kartla o kadar fps'ye bile şükretmelisin.
#6
sebebini anlıyamadığım bi nedenden ötürü 1024 x 768 çözünürlükte 800x 600 çözünürlüğünde oynarken daha fazla fps alıyourm ve bu tüm oyunlarda böyle oluyor

Güncellendi [time]1442216505[/time]
(14.09.2015, Saat: 10:39)vatansever link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Intel Hd Graphics çöp, o kartla o kadar fps'ye bile şükretmelisin.
bu bilgisayar laptop ve iş için kullanırım genellikle eski laptobumdaki ekran kartı amd radeon hd graphics 6320 idi
ama onunda rami düşüktü o laptopdaki ekran kartını bu laptoba takmayı düşündüm ama uyumsuzluk çıkmasından korkuyorum oyüzden o öyle kalmış durumda.
#7
(14.09.2015, Saat: 10:40)Bugra Acar link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sebebini anlıyamadığım bi nedenden ötürü 1024 x 768 çözünürlükte 800x 600 çözünürlüğünde oynarken daha fazla fps alıyourm ve bu tüm oyunlarda böyle oluyor

Güncellendi [time]1442216505[/time]
bu bilgisayar laptop ve iş için kullanırım genellikle eski laptobumdaki ekran kartı amd radeon hd graphics 6320 idi
ama onunda rami düşüktü o laptopdaki ekran kartını bu laptoba takmayı düşündüm ama uyumsuzluk çıkmasından korkuyorum oyüzden o öyle kalmış durumda.

Bilgisayar parça değişiminden pek anlamam ama eğer Intel HD Graphics ile gelmişse ekran kartı değiştiremiyorsun diye biliyorum. Bu kart oyun oynamak için üretilmemiş ama yine de Skyrim gibi birkaç oyun için idare eder bir fps değeri versin diye optimize edilmiş. Yoksa 2010 öncesinde çıkan oyunlarda bile iyi fps alamıyorsun. 2006 çıkışlı Oblivion'da HDR seçeneğini hiçbir şekilde açmıyor mesela, düşük fps veriyor ayrıca.
#8
Öncelikle şunu söyleyeyim İntel HD Graphics serisi ekran kartı değildir. İşlemcinin içinde bulunan dahili GPU'dur. Yani ekran kartı takılmaz diye birşey yok. Ama Laptop'larda ekran kartı değişimi zor ve oldukça riskli bir işlemdir. Eğer sorun çıkarsa garanti dışında kalır hatta servis yardım etmez. Yani işten çok iyi anlamıyorsan değiştirme veya işi çok iyi bilen birine götür. Daha önce iki kere laptop ekran kartı değiştirdim. Birini bozdum ama biri sorunsuzdu ama gerçekten zor.

Edit: Ayrıca vatansever hocam haklı. Farketmişsinizdir bu dahili gpu'lar oldukça güçsüzdür. Gerçi HD Graphics 570 gibi yeni modeller oyunlar için pek kötü olmasa da yine de çok iş göstermezler. Bu tür şeyler dediğin gibi günlük ihtiyaçları karşılamak için az güç tüketimi sessizlik gibi özelliklerle ama az performansla çalışır.
#9
Aynı benimde Intel HD Graphics 3gb ama Normelde Nvıdıa 650m di galiba herneyse Nvıdıa ekran kartını yüklerken sorunla karşılaşıyorum Uygun grafik sürücüsü felen bulunamadı ee tabi buda nnvdıa driver'lerini istiyo nese driverleri felen yükledim  aygıt yöneticisinden yapılanları yaptım fakat o sorun çözülmüşken ekran kartını her yükleyeşimde bilgisiyar kendini kapatıyor yani mecburen Intel Graphics ana GUP'sunu kulllanmak zorunda kalıyorum . ve senin özelliklerin ekran kartını zorlayabilir yani bi enb yüklesen sistem aniden donar mecburen güç düğmesinden kapatmak zorunda kalırsın ram'ı ekran karıtnı felen zorladığı için her enb değişir tabi. Modlarda sıkıntı .çıkmaz ama grafik enb felen ekran kartını zorlayabilir .
#10
MXM slotu olduğu sürece dizüstü bilgisayarlarda ekran kartı değişimi yapılabilir.
#11
aslında eski bilgisayarıma bunun ramlerinimi taksam diyede düşündüm ama riskli işe girmek istemiyorum o yüzden yapmadım.yakın bi zamanda masaüstü alıcam ilginiz için teşekkürler.