Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Sony Vegas render ayarları 2018
#1
Video 
Videolara bakın aralarında gözle görülür ne fark var yazarmısınız? 
#2
Wmv olanın renkleri daha soluk. Diğerlerinde bir fark göremedim.
#3
Sony 44 saniye 1920x1080 60fps 64,3MB
Magic 44 saniye 1920x1080 60fps 80,7MB
Magix1 44 saniye 1920x1080 60fps 80,4MB
Wmv 44 saniye 1920x1080 60fps 16,8MB

Rengi parlaklaştıra biliyor olabilmemiz lazım ama bilmiyorum nasıl yapıldığını. Normalde Sony kullanıyordum orta derece diye. Hem boyutu idare eder hem kalite olarak güzel. Çokta kaliteyi düşürmeye gerek yok boyutu küçültecez diye. Zaten genelde hep 5-10dk'lık videolar atıyorum. 5dakikalık videolar hiç sorun olmuyor.

Ama 10,11dk falan olan biraz uzun sürüyor. Arada uzun videoda atıyorum ama öyle bırakıyordum uploada duruyordu ne kadar fazla boyutu varsa artık gereksiz yere fazla gb upload ediyorsa da ediyordu yani.. 5 dakikalık video için bilmem kaç gb.

Şimdi uzun bir video daha yükleyeceğimde gereksiz yere fazla gb uploadla uğraşmayayım. Ayarladım komple. WMV ye geçsem mi diyorum?
Çok fark yok değil mi? Böyle o iki profil fotosu çarpışırken falan? Yada düşük çözünürlüklerde daha kötü bulanık mı görünüyor aynı mı ? Fark var mı?

Soluk renk ne kadar fark ediyor ? Diğeri Sony ne kadar güzel temiz gözüküyor sana soluk olan Wmv ne kadar soluk kötü ? iyi ? nasıl gözüküyor ?
Sony ile Wmv arasında devasa boyut farkı var.

Wmv açayip düşürüyor boyutu. Sıkıştırıyor mu ne yapırsa artık.
---
Ses olarak da fark yok ?

[Resim: oOLVm7.png]
https://i.hizliresim.com/oOLVm7.png Ayarları isteyen için.
#4
Dediğim gibi tek fark renkler. Tabi daha çok yan yana koyup bakınca fark ediliyor ama sana kalmış. Görüntü ve ses netliği aynı bence.

Ayrıca ses kalitesini 192kb/sn yapabilirsin, çünkü youtube tekrar sıkıştırırken videonun ses kalitesini o değere düşürüyor. O yüzden 192kb/sn'den fazlasının anlamı yok. Bir de videonun sıkıştırma yöntemini ne? Eğer seçili değilse x265 (H.265)'i seçebilirsin. Tabi kullandığın programda bu seçenek var mı bilmiyorum. Eğer yoksa, o zaman videoyu her zaman yaptığın gibi yüksek kalitede render et. Daha sonra ise handbrake denen program ile istediğin boyuta ve kaliteye indirebilirsin.
#5
Hepsini 1080p60 izledim. Görüntü kalitesi, netlik bakımından aralarında fark yok ya da gözle görülemeyecek kadar az diyebilirim. Rengin soluk olması benim için bir şey değiştirmiyor, güzel yani. Ayrıca düşük boyutu renklerden kaynaklı sağladığını düşünüyorum, emin olmamakla birlikte.
#6
aslında youtube aracılıyla aradaki farkları pek sezmek mümkün değil, bildiğim kadarıyla youtube videoları optimizme ediyordu.
kaldı ki video serileri mi çekmeyi düşünüyorsun ?
#7
Yok. Arada bir öylesine çekip atıyorum youtube'a hatıra olsun diye. Youtuber'lık falan seriler falan öyle işler niyetim yok. Kendi çapımda kendi kendime videolar. Bazen legends maç videoları çekiyorum. Gene Legends'dan bir video çektim Clockwork city dlc'si.
Bir kaç puzzle bir full maç işçi robot örümceğe karşı oynadım. Puzzle dediğin 1 amacı oluyor senden onu yapmanı istiyor tek elde oyun bitiyor. Örneğin bu roundu kazan. Bu round hayatta kal bu durumdan kurtul falan karşı gelen saldırıdan.

O yüzden kesmedim videoyu. Direkt çözümü yapmadım. Olduğu gibi hönk diye koydum çözümü ararken düşünürken falan. İzlerken sizde düşünün sizde oynuyormuş gibi Smile Belki çözümü benden önce görür bulursunuz? Belki ben daha önce bulmuşumdur ^^ Öyle uzunca olmasını tercih ettim kesme yapmadım oynadığım gibi koydum.

2 videoya ayırdım. Biri 11 dakikalık oldu sorun değil. Diğeri 28dk etti. İçinde Sotha Sil Dagoth Ur olan bir iki bölümü kayıta aldım. Bu oyunu oynamayan yada bu dlcsi olmayan. Lore seven arkadaşlar belki beğenir izler diye. Arada böyle uzun video atacağım oluyor işte. Yarım saatlik video. Ayarlarını hepsini aynı kaliteye getirmeye çalıştım.

Sony dediğim formatı kullanıyordum ama aralarında boyut olarak devasa fark oluyor Wmv ile.
Şimdi 44 saniyesini 63mb'den upload etmek var. Birde 16mb'den upload etmek var.

Youtube'a yüklendikten sonra youtube neye dönüştürüyor ne kadar sürede işliyor orası ile ilgilenmiyorum. Yüklendikten sonra sıkıntı yok istediği sürede işlenebilir.
Varsın geç gelsin kalite seçenekleri 480 720 1080 falan problem değil. Mühim olan yüklenirken daha hızlı daha kısa süre içerisinde upload etmem.

Kablosuz wifi kullanıyorum ben oturduğum bölgeden dolayı bazen kopmalar falan oluyor lag spike dedikleri sinyal kırılmalarından yiyorum. O yüzden Wmv ye geçmeye karar verdim uzun videoları yüklerken. Görüntü olarak kalite olarak bir fark çirkinliği olmuyorsa? Boyutu bu kadar açık ara düşürmesi mucize gibi bir şey.