Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Sorcerer Magicka PvP Buildi - Destructive Touch -//Out of date
#1
Rakibinizin görebileceği en sinir bozucu sorcerer olmak istiyorsanız çok doğru bir yerdesiniz. Build tamamen rakibin staminasını bitirmek üstüne kurulu. Staminasız kalmış bir rakip pvpde ayakta kalamaz. Neyse sözü fazla uzatmaya gerek yok kullanınca ne demek istediğimi çok daha iyi anlarsınız.

Boon: Atronach

Statlarda 64 magicka veriyoruz.

5 Light 1 Medium 1 Heavy giyiyoruz.

Elemental Expert 100
Elfborn 67

Arcanist 90
Magician 77

Bastion 100
Hardy 20
Elemental Defender 20
Resistant 27


5x Kagnerac's Hope (İmpenetrable, Max Magicka Enchant)
1x Molag Kena (İmpenetrable, Max Magicka Enchant)
1x Torug's Pact (İmpenetrable, Max Magicka Enchant)
3x Willpower (3x Spell Damage Enchant)

İce Staff ve Resto Staff kullanıyoruz silah olarak. Torug's Pact basın onları da. Traitleri Nirnhoned yada Sharpened yapın.

resimBufflarımızı basıyoruz(Boundless Storm, Power Surge, Hardened Ward). Ardından düşmanımıza Velocious Curse atıyoruz ve Desto barına geçiyoruz. Destructive Clench spamlıyoruz bu barda. Tetiklendikçe fragment atar stunlarsınız rakibinizi. Ve rakibin canı %25 civarına gelince Mage's Wrath spamlayın. Aslında pvpde rotasyon kullanamazsınız. Bu saydıklarım mükemmel şartlarda ki bir fight için. Ama biraz oynadığınızda fark edeceksiniz ki pek bir şey yapmadan rakibinizi çok rahat hareketsiz hala getirebiliyorsunuz.
#2
Sorcerer'dan pek anlamam ama bir sorum olacak . Destructive Clench knock back atıyor zaten . Adam CC break yaptıktan sonra Crystal Fragment adama stun atmayacaktır . Destructive Clench yerine Crushing Shock kullansak daha iyi değil mi ? Daha çok DPS yapıyor ve Magicka Cost'u daha az . Stun için de Crystal Fragment , o proclamadıysa Streak kullanılabilir . Bu şekilde yapsak daha iyi olmaz mı ?
#3
Benim de anlamadığım nokta, ya senin staminan biterse ne olacak? Cheesy Şahsi fikrimdir, karşı tarafın staminasını bitirmek yerine hp sini bitirmeye çalışmak daha çok işe yarar gibime geliyor Tongue


(01.05.2016, Saat: 19:17)LiofaTR link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sorcerer'dan pek anlamam ama bir sorum olacak . Destructive Clench knock back atıyor zaten . Adam CC break yaptıktan sonra Crystal Fragment adama stun atmayacaktır . Destructive Clench yerine Crushing Shock kullansak daha iyi değil mi ? Daha çok DPS yapıyor ve Magicka Cost'u daha az . Stun için de Crystal Fragment , o proclamadıysa Streak kullanılabilir . Bu şekilde yapsak daha iyi olmaz mı ?

Ice staff'taki clench bildiğim kadarıyla soft cc. kristal hard cc oluyor. Stun atabilir sanırım denemek lazım. knock back yapan fire staff değil miydi?
#4
Destructive clench sadece flame staffta ise knockback atar. Biz ice staff kullandığımız için knockback yerine immobilize ediyoruz rakibi. Bunun şöyle bir güzelliği var knockbackteki gibi arka arkaya atamama olayı yok. Yani sınırsız dondurabiliriz. Rakip bundan kurtulmak için break free ardından da roll Dodge atacak ki olması gereken bu. Peki sonra nolacak tekrar aynı döngü ta ki rakip break free yapamayana kadar. Zaten sonrasında da öldürmüş oluyoruz. Kendi staminamızı da aradaki mesafeyi koruyarak koruyabiliriz. Bu biraz tecrübe işi zaten.
Şunu da eklemek istiyorum. Zaten crushing shock standart gibi bişey neredeyse sorclarda herkes onu kullanıyor. Fakat şöyle bir sıkıntı var onda. Damage olarak yüksek bir damage atmıyor sadece fragmenti proclama şansı için kullanılıyor diyebilirim. Rakibi off balance yapıyor ki buda belirli periyotlarla geçerli o sırada bir stamina karakter zaten staminasını yenileyip sizi rahat rahat indirebilir. Rakibe çok yüksek burst damage yapamadığımız sürece fightta kaybeden genelde biz oluruz. Damage anlamında fragment proclanmadıkça yüksek bir damage skillimiz yok. Sadece curse var ki o istediğimiz zaman patlamayacak. Benim bulduğum en iyi çözüm bu oldu. Bir nbde görmüştüm benzer bir build ondan esinlendim diyebilirim biraz.
#5
Selam clench olayı şöyle işliyor ice staff da root atıyor yani yere kitliyor adamı adamda roll dogde atmak zorunda kalıyor aynen dediğin gibi herhangi bir cc immunity kazanılmıyor çıktıktan sonra.Crushing shock interrupt skilidir adam kaldırırken yada castlı bir skill atarken anca denge bozma olayı orda işe yarar.Eline sağlık build için müsade edersen sadece bir fikrimi belirtmek isterim.Herhangi bir alan kontrolü yok buildde genellikle yere kitleyip yakınsa streak le uzaklaşmaya yönelik olmuş zaten o şekilde düşünüyorsun rakibin staminasını bitirmeyi ama rakibi sürekli hasar ile taciz edebilicek bir skill yok.Sadece root la uzaklaş tarzı birşey olmuş herhangi bir stam yada magicka nb çok kötü counterlar bu buildi ki sadece onlarda değil bence dklarda çok tehlikeli olabilir.Çünkü sen clench atarken adamlarda boş durmayacak sende stun yiyeceksin.Nbler gorunmez oldugu anda(curse atamadın diyelim)adam dibinde biter direk.Dklar fırsat bulduğu anda take flight ile gelir bunuda tamamen adamları başarılı bir şekilde sürekli rootladığını düşünerek söylüyorum.Ama yinede eline sağlık bir kaç bir şey eklersen yada direk buildini gören arkadaşlar da kafasına göre bir şeyler ekleyebilir bence güzel olur.
#6
Denemedim ama Wall of elements'i de barıma koymayı düşünüyorum şu sıralar. Dediğin gibi nbler biraz sıkıntı olabiliyor. Dklara karşıda genelde stamina dklar kanatlarını sürekli kullanamıyor onu takip ediyorum. Ama magicka dklar biraz sıkıntı yaratabiliyor. Ama genelde fragmenti vurunca dklarda kolay kurtulamıyor. Hasar için clech kullanıyorum şuan çok bir sıkıntı çekmedim zaten olay staminasını bitirmek olduğu için fragment proclandığında ölü oluyorlar genelde. Ama yinede eklemeler yapılabilir tabi. Overload barını kullanmak zor oluyor benim için biraz elimi ona alıştırdığımda 1 barımı burst damage yapabilecek skillerle doldurmayı düşünüyorum. Hatta kagnerac yerine clever alchemist'i denemeyi planlıyorum. Rakip kaynaklarını tüketince potu içip burst yapmak hedefim.
#7
ice staffla wall of elements çok guzel olur.Overload yerine atronach atmayı dusunebilirsin belki alan kontrolü verir sana çok zora girdiğin zaman.Clever alchemist fragment tutturursan çok güzel olur ama verdiği spell damage suresi 15 saniye falan olması lazım.Ayrıca nblere karşı ice staffla wall of elements artı fragment'ı gelir gelmez atma curse ü attıktan sonra patlamasına 1 saniye kaldığı zaman atarsan çok kötü burstlersin adamı.
#8
Hocam büyük bir hort olucak ama, bu buildi vampirlik ile birleştirmek istesek ne dersiniz? Enchant ulti değişikliği filan??
#9
(29.08.2016, Saat: 23:32)MehrumEfendi link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam büyük bir hort olucak ama, bu buildi vampirlik ile birleştirmek istesek ne dersiniz? Enchant ulti değişikliği filan??

Bu buildin geçerli metada tutacağını sanmıyorum, artık herkes stamina olduğu için cc break kolay. Yani buildin asıl olayı güme gitmiş oluyor. Yüksek burst olmadığı için de ölürsün.

Yapabileceğin en iyi şey şuan hayvan gibi magicka stacklemek. 50-60k magicka yapmak en akıllı iş magicka sorclar için pvp de. Hem resource fazla, hem damage yüksek olur hem de kalkanın değeri yüksek olur.
#10
Range attack oynamaya yatkın değilim galiba..Benim magsorc çok etkisiz..Tam bir başarısızlık örneği..Bahsettiğiniz  dondurma yavaşlatma vs çok zor oluyor.