Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Güncel Değil! |  Sorcerer PvE DPS Build
#1
-Güncel Değildir-

İçeriği Göster12 Mart 2016 Buildi:
Güncellendi: 2 Temmuz 2016

Dark Brotherhood Sürüm 2.5

Sorcerer Pve DPS BUILDI by mertusta


Irk: High Elf > Breton > Dark Elf
Mundus: Thief
Yemek: 150 Mavi HP + Magicka
Statlar: 64 Magicka
Armor: 5 Light + 1 Medium + 1 Heavy
Silah: Destruction Staff + Dual Wield Sword

Tanıtım
  • Bu build ile overload ultisi kullanarak ortalığı eriteceksiniz. Elegant seti light ataklarınızı %20 güçlendiriyor. Dolayısıyla overload geçtiğinizde 5 elegant, 5 julianos aktif olacak. İki light atak sonrasında molag kenada proclanacak. Ve hayvani bir dps ortaya çıkartmış olacaksınız.
  • Tamamen overload'u kökleme üzerine kurulmuştur. Bu yüzden trash moblarda ulti doldurmaya çalışın.
  • Grubunuzdaki healer mümkünse Aggressive Warhorn kullansın. Veya tank da olabilir. Veya başka dps. Yeter ki warhorn olsun.

Önemli Pasifler
Undaunted son iki pasif.
Dual Wield son pasif.
Class'taki tüm pasifler. Light armor, destruction staff, Race, Mages Guild tüm pasifler.
Alchemy'de Medicinal Use pasifi.
Heavy Armorda Juggernaut pasifi.

ARMORLAR

2 Molag Kena
Kafa ve omuz. Divines traitli. Drop olduğundan trait ve armor türü şansınıza göre.

5 Julianos Armor
Hepsi magicka enchantlı, tercihen Chest parçası Heavy, Legs Medium. Molag Kenaya göre heavy medium ayarını yapın. Hepsi Divines traitli.

5 Elegant
2 Yüzük, 1 Kolye ve 2 tane Sharpened Sword. Swordları pahalı, takılar nispeten daha ucuz. Swordlar pahalı olduğu için sharpened traitinde bulmanız biraz zor olabilir. Veya Sanctum Ophidia'da farmlayabilirsiniz.
Takılara 2 spell damage 1 magicka recovery basabilirsiniz. Veya hepsini damage yapın. Hangisi rahatınıza gelirse.
Swordların enchantı önemli değil, çünkü silahla vurmadığımız için enchant proclanmayacak.

1 Maelstrom Destruction Staff
Tercihen Sharpened Fire staff.ŞAMPİYON PUAN DAĞILIMI

501 puan baz alınarak dağıtılmıştır.

Elemental Expert: 100
Elfborn: 66
Staff Expert: 1

Magician: 100
Arcanist: 67

Hardy: 83
Elemental Defender: 84
OYNANIŞ

Destruction Staff= Boundless Storm açın. Sonra Power Surge aktifleştirin. Mobların kalabalık olduğu noktada Liquid lightning atın ve ardından elemental blockade açın yere. Moblara force pulse ve proclandığında kristal fragmenatın. Amacımız mobları su gibi kesmek değil ulti doldurmak. Buildin asıl olayı boss fight olduğundan moblarda hızlı kesip kesmediğiniz önemli değil.

Overload= Moblarda ultinizi 1000 yapınca ve boss fight gelince derin bi nefes alın. Eğer sorun olmayacaksa moba yakın durarak saldırın çünkü boundless storm'dan da bir miktar dps elde edeceksiniz. Çok önemli değil ama.
Boundless Storm açın, Power Surge aktif edip overload aktifleştirin. Bossun altına liquid lightning açıp overload spamlayın. Eğer liquid lightning boss ölmeden biterse tekrarlamayın. Ultiniz bitecek gibiyse Mages Wrath ile execute yapın, aksi takdirde overload kullanın. Çünkü bu execute skilli dps'imizi bir miktar düşürüyor.
[+] mertusta isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#2
Eline sağlık hocam çok güzel olmuş
#3
gerçekten güzel senden tavsiye almıştım, tavsiyen üzerine kendi buıldimide oluşturdum ve çok daha iyi oldu ancak sana bir kaç sorum daha olacak?

sence Bound Aegis çok gereklimi ve bir altarnatifi olabilir mi? birde boss fight'da şu canı %20'nin altına inince kritik vuran yıldırımı kullanmadığını gördüm.. Buıld'in Energy Overload'a odaklı olduğu için mi kullanmıyorsun?
#4
(06.04.2016, Saat: 15:02)Hysteria link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:gerçekten güzel senden tavsiye almıştım, tavsiyen üzerine kendi buıldimide oluşturdum ve çok daha iyi oldu ancak sana bir kaç sorum daha olacak?

sence Bound Aegis çok gereklimi ve bir altarnatifi olabilir mi? birde boss fight'da şu canı %20'nin altına inince kritik vuran yıldırımı kullanmadığını gördüm.. Buıld'in Energy Overload'a odaklı olduğu için mi kullanmıyorsun?

Bound Aegis %8 Magicka bonusu ile yeri değiştirilemez bir skill . Max Magicka skillerinin vurduğu hasarı arttırdığı için çok önemli . Bahsettiğin diğer skill de Overload barında duruyor . Vidyo uzun biraz , atlaya atlaya izledin herhalde ^^ . Bütün skilleri anlatıyor . Overload barı dahil . Kolay gelsin .
#5
Build güncellenmiştir.
#6
Ustam videoda bahsettiğin buildi kullanıyorum hala fakat 10k dps in üzerine çıkamadım. Bu ara Stamina Sorcerer doldu heryer. Ve 30k dpslerden bahsediyorlar. Bu konuda ne diyorsun ?
#7
(21.08.2016, Saat: 04:29)M4gn3tic link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Ustam videoda bahsettiğin buildi kullanıyorum hala fakat 10k dps in üzerine çıkamadım. Bu ara Stamina Sorcerer doldu heryer. Ve 30k dpslerden bahsediyorlar. Bu konuda ne diyorsun ?

1- Animasyon iptali yapmayı öğren .
2- Itemlarını doğru dürüst dizdikten sonra tekrar dene .
3- CP max değil diye tahmin ediyorum .
4- Spell Damage potion kullan .
5- 30k DPS çok değil , tam tersine az .
6- İlk dört maddeyi oturttuysan 10k DPS istesen bile yapamazsın . Şu an oyunda 25k DPS çıkaran adam baya kötü durumda demektir .

Tekrar söyleyeyim , her şeyini yerli yerine oturttuktan sonra tekrar DPS testi yap ama adam gibi bir grupla gir . Healer Elemental Drain , Siphon Spirit ve Orb atsın . Tank bossu yerinde tutsun , oynatmasın . Diğer DDler de adam gibi DPS yaparsa , senin de DPS'in yüksek çıkar . Bir de , tank ve healer doğru dürüst Warhorn atsınlar . Bunlar olduğu zaman bak bakalım kaç DPS çıkıyor . 25k'nın altında çıkıyorsa ya çok yanlış şeyler yapıyorsun demektir ya da berbat bir grupla oynuyorsundur . Biraz sert bir şekilde anlattım kusura bakma ama durum böyle . Umarım bu dediklerimin bir yardımı dokunur .
#8
bu dpslerden kastınız single target değil mi çünkü etrafta dolaşan ıvır zıvırlarda 130k bile görüyor insan ama single targetta 27k anca çıkıyor.
#9
(02.09.2016, Saat: 13:48)StunnerNS link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:bu dpslerden kastınız single target değil mi çünkü etrafta dolaşan ıvır zıvırlarda 130k bile görüyor insan ama single targetta 27k anca çıkıyor.

Evet single.
#10
Dostum bide varsa maelstorm versiyonunu koyarmısın ?
#11
Merhabalar. Ben oyuna yeni başladım. Foruma da yeni üye oldum hatta. Sorcerer oynamak istediğim için bu rehbere bakıyorum fakat pek çok şeyi anlayamadım oyunda yeni olduğum için. Karakter silme sınırı olduğu için de karakteri yanlış yapıp, karakter slotumu boşa harcamak istemiyorum açıkçası. Ne önerirsiniz Cheesy
#12
(02.10.2016, Saat: 19:42)Zifir link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Merhabalar. Ben oyuna yeni başladım. Foruma da yeni üye oldum hatta. Sorcerer oynamak istediğim için bu rehbere bakıyorum fakat pek çok şeyi anlayamadım oyunda yeni olduğum için. Karakter silme sınırı olduğu için de karakteri yanlış yapıp, karakter slotumu boşa harcamak istemiyorum açıkçası. Ne önerirsiniz Cheesy

Karakteri silme sınırı yok. Günlük 3 karakter silebiliyorsun. Bu rehber eski bir rehber. Ayrıca yeni başladım diyorsun. Buna bakmak yerine yeni başlayanlar için level kasma rehberi var Liofa'nın hazırladığı. Ona bakman daha iyi olur.
#13
Söylediğiniz çok iyi oldu. Ben onu toplam 3 diye biliyordum. Dediğiniz yere bakayım ben o zaman iyi oyunlar.
#14
Mertusta, Update 12 için Stam Sorc buildi düzenleyebilir misin ? Smile
#15
(17.10.2016, Saat: 21:29)M4gn3tic link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Mertusta, Update 12 için Stam Sorc buildi düzenleyebilir misin ? Smile

Sanmıyorum. Cheesy Aylardır sorcerer oynamıyorum çünkü. Ana classım templara geri döndüm. O daha güzel.
http://tamrielfoundry.com/forum/classes/sorcerer-class/
Burada sorcererla ilgili buildleri bulabilirsin.