Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

steam launcher düzgün çalışmıyor
#1
Merhaba arkadaşlar

Ben bu oyuna 2014 yılında beta zamanında hesap açmıştım daha sonra oynama fırsatım olmadı hiç. Geçen hafta oyunun ücretsiz deneme haftası etkinliği yaptığını gördüm ve oyunu steam üzerinden indirip denemek istedim. 
Oyunu steam üzerinden çalıştırmak istediğimde şöyle bir sorunla karşılaştım ve hala karşılşıyorum; oyunu açınca oyun bana yeni bir hesap mı açmak istediğimi yoksa var olan pc/mac hesabımla mı birleştirmek istediğimi soruyor, ben hesaplarımı birleştirme seçeneğini seçiyorum bundan sonra "Connection to server timed out. Please try again later" dan başka bir açıklaması ve kodu olmayan bir hata alıyorum. Bedava deneme haftası süresi boyunca buna oyuna steam üzerinden sahip olmamam sebep oluyor diye düşündüm ve oyuna eso64.exe yi direkt çalıştırarak erişim sağladım. Bedava hafta sonunda oyunu beğendim ve steam üzerinden satın aldım ama hala yukarıda bahsettiğim hatayı alıyorum ve artık eso64.exe ile de oyunu çalıştıramıyorum çünkü steam hesabımla eso hesabım bağlantılı değil ve anladığım kadarıyla bu bağlantıyı gerçekleştirmenin tek yolu da oyuna en az bir kere steam launcherdan açılmış bir client ile giriş yapmak. 

Son bir kaç gündür bütün internet geçmişim bu sorunun çözümüne dair içerik aramakla dolu lakin bir çözüm bulabilmiş değilim. 7 aralıkta eso support'a ticket attım, gerekli bilgileri sağlarsam hesapalarımı manuel olarak linkleyebilirler mi diye ama hala yanıt almış değilim. Sorunun tamamen bu dandik launcherdan kaynaklandığını düşünüyorum çünkü direkt eso64.exe den çalıştırıp 3-4 gün boyunca rahatça oynadım oyunu. Çözüm önerileriniz varsa lütfen paylaşın. Oyunu oynamak istiyorum ama artık bezme aşamasına geldim her an oyunu iade edebilirim.

Teşekkürler
#2
Arkadaşlar dün gece sorunu çözdüm, çözümünü sizinle de pylaşmak istiyorum. Belki ileride birileri aynı sorunu yaşarsa bu basit ve saçma çözüm yardımcı olabilir.

Ticket attığım günün üzerinden yaklaşık 10 gün geçti ve bu süreçte bana ticket atmadan önce denediğim bir sürü yöntemi tekrar denettiler. Hiçbiri çözüm olmadı. Dün bir arkadaşımın ısrarı üzerine daha önce internette gördüğüm ama ciddiye almadığım bir tavsiyeyi denedim. Tavsiye eso hesabının şifresini değiştirmek. İnanması güç gelebilir ama şifreyi değiştirim ve şuan oyuna girebiliyorum. Bunun neden olduğuna dair benim tahminim ise şu yönde:
Şifremi değiştirirken fark ettim, benim kullandığım şifre şuanki eso şifre gereksinimleriyle uyumlu değil, beta zamanından beri şifremi değiştirmemiştim. Sanırım beta ile oyunun steame geçmesi arasındaki bir zamanda şifre gereksinimleri değişti ve yeni yaptıkları steam launcher bu eski şifrelerle bir problem yaşıyor. Şifremi bu gereksinimlerle uygun hale getirince oyuna erişebildim.

Bu problemi yaşayan arkadaşların deneyebileceği basit bir yöntem, umarım yardımcı olur.
[+] americium isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi