Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Tahta Kim Geçecek? (Spoiler)
#1
İmparatorun ölümü büyük ihtimal lore'a yansayacak ama bildiğim kadarıyla bu adamın bir veliahtı yok. Acaba sıradaki İmparator kim olacak?
#2
Aslında o benim de aklıma takıldı. Ama mesela iç savaşı kimin kazanacağı, imparatoru öldürüp öldürmemek bize kalmış değil mi ? Bu beli başlı olayları nasıl yansıtacaklar bilemiyorum.
#3
Mede hanedanının soyunun kuruması muhtemel. Yüksek ihtimalle İmparator varissiz olduğundan dolaylı İmparatorluk parçalanacak Ocato gibi birisi yönetecektir Ülkeyi. Zaten Titus Mede ve Attrebus arasında bilinmeyen 2 hükümdar var, belki onların diğer çocukları vardır. Ya da Titus'un oğulları, kim bilebilir?
#4
Ya da Elder Scrolls 6'da bi bakalım son ejderdoğan aslında septim soyundanmış, yeni oyunda imparator-imparatoriçe olmuş !  Big Grin
#5
Sanmam öyle bir şey olacağını, Titus o kadar sene yaşayıp Varissiz ölmemiş olabilir. Septim soyundan olmasa bile bir Ejderdoğan değil mi sonuçta, eheh. Belki bir ihtimal tahta hak iddia edebilir.  Wink
#6
Benim aklıma şöyle bir şey geliyor eğer Skyrim VI,  V: Elder Scrolls'dan sonrayı konu alırsa karakteri yaratmadan hemen önce 2 seçenek gelir, Lejyon'a yardım ettin veya Fırtınapelerin isyanına yardım ettin diye. Ona göre kral belli olur, diye düşünüyorum.
#7
(08.09.2016, Saat: 20:47)Gregory link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim aklıma şöyle bir şey geliyor eğer Skyrim VI,  V: Elder Scrolls'dan sonrayı konu alırsa karakteri yaratmadan hemen önce 2 seçenek gelir, Lejyon'a yardım ettin veya Fırtınapelerin isyanına yardım ettin diye. Ona göre kral belli olur, diye düşünüyorum.

Witcher 3'de vardı o olay, oyunun başında önceki oyunda yaptığın seçimleri soruyordu. Bunda da öyle bir şey olursa güzel olur.
#8
Bence Dark Brotherhood'un yok edilmiş olduğunu varsayacaklar.
Ayrıca Witcher 3'te ki olay olmaz  Smile
Witcher'ın aksine dümdüz çizgide giden bir lore var
#9
İmparatorluk karışıkken konseyinde bulunan Ocato tahtı ele geçirmeye çalışır böylece Ayleidleri tekrar diriltip kadim elf ırkını yüceltecek ve şuanki imparator olan insanlar düşecektir. İlk darbe yapılmıştır fakat kimsenin haberi yoktur, Titus mede penitus oculatus ajanlarının verdiği bilgilerle çaresiz bir şekilde gemiye biner ve Skyrim açıklarına doğru gider. Titus mede'nin akıbeti bilinmiyor. Tahtı ise Ocato ele geçirir. Aldmeri ordularını başkente buyur eder. High Rock, Skyrim, Hammerfell gibi yerlerde yerel yönetimler isyan başlatır. İnsanlardan pek hazzetmeseler bile wood elfler de bu gelişmeden memnun olmazlar. Elflerin sürekli yayılmacı politikası, kendi kutsal ağaçlarını kesmelerinden dolayı onlar da gizli bir isyan başlatır, Summerset'ten Cyrodiil'e giden thalmor birliklerine valenwood civarında sabotaj yaparlar. Olayın ayyuka çıkmasıyla thalmor yöneticileri açık bir şekilde wood elfleri cezalandırır, işkenceler de cabası tabi. Ufak bir isyan hevesi tüm valenwood'a yayılır. Lakin vaziyet kötüdür, thalmorların gözünü yönetme hissi bürümüştür ve tüm isyancı wood elf yerleşim yerlerini yakar yıkarlar. Yerel halk ormanlık alanda yaşayamaz olur, bu sırada beklenmedik bir yardım gelir. Elsweyr'ın khajiitleri, mane'lerinin önderliğinde valenwood topraklarına giriş yapar ve khajiit + wood elfler thalmora karşı savaş verir. Ocato da bu sırada valenwood'a gelir. Eldenroot'un derinliklerinde bulunan elden orrery'deki kule ile (yeşil özüt) ilgilenmek için gelmiştir. Ayleidler kovulduğunda Valenwood'a kaçan bir grup ayleid'e önderlik eden Anumaril isimli güçlü büyücü bu dev Eldenroot şehir ağacının köklerine bir asa saklamıştı. Bu kulenin gücü ve asa ile beraber buradan yeni bir Ayleid soyu kurmayı planlıyordu. İşte binlerce asır sonra gizli bir ayleid olan Ocato geri geldi ve işlemlere başladı. Fakat Anumaril bu asayı "ayların" içine saklamıştı. Bu olay Khajiitleri tetikledi, kedi halk huzursuzlandı ve khajiitlerin manevi önderleri olan mane, Ocato'nun bu kuleyi kurcaladığını sezinleyip ordusunu toplayarak valenwood'a geldi. Azura'nın çocukları olan Khajiit ve wood elflerin kaderi bir kez daha kesişmişti.

Not: Metni tam anlamak için okuyun;
http://www.elderscrollsturk.com/viki/aur...lden-tree/
#10
Af edersiniz hocam ancak beynim bunu kaldırmadı. Üstelik, konumuz ile ne alakası var ki?
#11
[member=6140]Folcred[/member] Ben de anlamadım Cheesy Adam loremaster. Onun dilinden anlayamayız.
#12
[member=3]mertusta[/member] "High Rock,  Skyrim ve Hammerfell"  buraya kadar inanarak okudum. Sonra altta ki yorumunuda okudum ve inanarak okumaya devam ettim.
#13
(08.09.2016, Saat: 22:03)Folcred link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Af edersiniz hocam ancak beynim bunu kaldırmadı. Üstelik, konumuz ile ne alakası var ki?

Tahta kim geçecek diye sorulmuş. Ben de Ocato geçecek dedim. Nasıl geçeceğini de anlatıverdim.

(08.09.2016, Saat: 22:07)LichKing link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [member=3]mertusta[/member] "High Rock,  Skyrim ve Hammerfell"  buraya kadar inanarak okudum.

ESO'da eldenroot'un altındaki elden orrery'ye gidiliyor. Bu konuyla ilgili daha bilgi var o oyunda. Bazı metinlerde de ocato'nun aslında bir ayleid olduğundan bahsediliyor. Ayrıca wood elf ve khajiitler'de azura'nın çocukları. Olay örgüsünü ben oluşturdum sadece. Diğerleri gerçek şeyler. Valenwood'da thalmor'dan hazzetmeyen önemli bir wood elf kesimi de bulunuyor. ESO'da var bunların hepsi.
#14
Anladım Hocam şimdi, o kadar bilgi fatal error verdirdi. Hocam, asıl mesele Ocato suikaste kurban gidiyor.
#15
[member=3]mertusta[/member] Ayrı bir konuya falan gerek olmadığını düşünüyorum o yüzden ufak bir sorum olacak. Altmer, Dunmer, Bosmer, Maormer, Aldmer, Chimer, Dwemer denilirken neden bunlar Ayleid?