Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Talos Tanrıdır Kanıt
#1
Oblivion'da ana görevlerde oynarken 

İçeriği GösterSpoiler:
#2
(04.12.2017, Saat: 17:54)AsmMsb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oblivion'da ana görevlerde oynarken 

İçeriği GösterSpoiler:

Sıkıntı tanrı olması değil, sıkıntı Tiber Septim'in Talos olmaması. Zaten Tiber Septim çok iyi birisi değil, iyilik için Tiber Septim'i savunmak yanlış.
#3
(04.12.2017, Saat: 20:24)Newoooo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıkıntı tanrı olması değil, sıkıntı Tiber Septim'in Talos olmaması. Zaten Tiber Septim çok iyi birisi değil, iyilik için Tiber Septim'i savunmak yanlış.

Tiber septim le talos ayrı kişiler mi diyorsun
#4
(04.12.2017, Saat: 20:41)cakal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tiber septim le talos ayrı kişiler mi diyorsun

Tiber Septim Talos'un bir parçası ama tamamı değil. Şöyle bir olay var, söylendiği gibi Talos tanrı olmayabilir. Ejder kırılması olası bir mevzu.

http://www.elderscrollsturk.com/konu-ejd...talos.html


Şu konuda bahsediliyor.
#5
Tiber Septim herney ise artık sıradan bir insan olmadığı kesin. Diğer herşey sis perdesi.
#6
Teşekkürler, sayenizde bu bilgi forumda ilk kez paylaşıldı.
[+] vatansever isimli üyenin iletisini 4 üye beğendi
#7
(04.12.2017, Saat: 20:47)Newoooo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tiber Septim Talos'un bir parçası ama tamamı değil. Şöyle bir olay var, söylendiği gibi Talos tanrı olmayabilir. Ejder kırılması olası bir mevzu.

http://www.elderscrollsturk.com/konu-ejd...talos.html


Şu konuda bahsediliyor.
Biraz daha açar mısın talos ile ejder kırılmasının ne alakası var?
İmparatorluk talosun insan olduğunu ve tanrı olmadığını söyler
Ulfric Talos tanrıdır,tanrılığa yükseltilmiş,der

değil mi?
(05.12.2017, Saat: 01:19)vatansever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler, sayenizde bu bilgi forumda ilk kez paylaşıldı.

Önemli değil
#8
Bence vatansever menopoza girmiş. Sizce? Cheesy Her şeye herkese böyle bir terslik. 

Bir aksilik? Ne bileyim..
[+] ibodala isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi
#9
Aksini inkâr etmiyor kimse zaten. Cheesy
#10
Talos tanrıysa Hammerfall'daki çocuklar neden aç?
#11
(05.12.2017, Saat: 21:41)ibodala Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence vatansever menopoza girmiş. Sizce? Cheesy Her şeye herkese böyle bir terslik. 

Bir aksilik? Ne bileyim..

Dur daha çocuk doğurabilecek yaştayım.
[+] vatansever isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#12
(05.12.2017, Saat: 21:00)AsmMsb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biraz daha açar mısın talos ile ejder kırılmasının ne alakası var?
İmparatorluk talosun insan olduğunu ve tanrı olmadığını söyler
Ulfric Talos tanrıdır,tanrılığa yükseltilmiş,der

değil mi?

Ejder kırılması olayını ben şu şekilde anladım, bir olay sonucunda zaman kırıldı, elfler bir gerçekliği yaşarken (o gerçeklikten Tiber Septim tanrı olmuyor) insanlar ayrı bir gerçekliği yaşıyor (o gerçeklikte ise Tiber Septim tanrı oluyor). İki zaman tekrar birleşince ortaya karışık bir durum çıkıyor. En azından ben böyle anladım.

İmparatorluğun Talos tanrı değildir demesinin sebebi büyük savaşı kaybedip Ak Altın Antlaşması imzalanması yüzünden. Şartlardan biri Talos'a tapılmasını yasaklamaktı.
#13
talos tanrı olabilir ama lord malacath adamdır
#14
Talos'un tanrılığıyla, Ejder Kırılmasının bir alakası yok. Shezarrinelik, Ejderdoğanlık ve Mantling sonucu tanrılığa ulaşıyor Talos. Zaten Lorkhan'ın bu işi ayarladığı çok belli, ayrı gerçeklik falan yok. Cheesy Şöyle ki; Elfler zaten İnsan Sekizlerine tapınmıyor. Yani yok Sekizler geldi, Talos'u tanrı yaptı şeyine de pek imanları kalmıyor bu konuda. Talos'un nasıl tanrı olduğunu bir Talos, bir tanrılar, bir de Thalmor'un üst kademeleri biliyordur diye düşünüyorum. Cheesy
[+] Diist Kiin isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi
#15
(06.12.2017, Saat: 01:50)Newoooo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ejder kırılması olayını ben şu şekilde anladım, bir olay sonucunda zaman kırıldı, elfler bir gerçekliği yaşarken (o gerçeklikten Tiber Septim tanrı olmuyor) insanlar ayrı bir gerçekliği yaşıyor (o gerçeklikte ise Tiber Septim tanrı oluyor). İki zaman tekrar birleşince ortaya karışık bir durum çıkıyor. En azından ben böyle anladım.

İmparatorluğun Talos tanrı değildir demesinin sebebi büyük savaşı kaybedip Ak Altın Antlaşması imzalanması yüzünden. Şartlardan biri Talos'a tapılmasını yasaklamaktı.

Bu tahmin mi?