Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Tekrar başlamak için ne yapmalıyım ?
#1
Arkadaşlar Skyrimi eski bilgisayarımda ana görev + karanlık kardeşlik + hırsızlar loncası olacak şekilde bitirdim. Evet iç savaşa girmedim ve hiç bir dlcyide oynamadım. Yeni pc alınca güya baştan başlayacak ve oyunun suyunu çıarana kadar en ince ayrıntısına kadar oynayacaktım gerçi oynarkende her şeye özen gösterdim hikayeye gayet hakimim ama ekisklerimi tamamlayacaktım işte. Fakat yeni pc geldi oyunu kurdum + grafik modları filan kurdum çok anlamasam da yaptım bi şeyler fakat gel gör ki canıbna yandımın oyununa başlayamıyorum. Gireyim foruma milyon tane hikaye okurum, role playleri okurum, sohbetleri okurum hatta modlara bakarım sıkılmam beni içine çeker forum yeni üye olsam da sık takip ederdim anlayacağınız. Ama kendim oynamak istiyorum yapamıyorum karakter meydana getirip soluğu mevkibeyinde alıyorum sonra neyse sonra oynarım diye çıkıyorum. Belki o lanet olası Yelkıran Höyüğüne gitmek istemediğim için de olabilir ama anlamış değilim bana bir yol gösterin oyunu oynamak istiyorum endense sarmıyor ne yapmalıyım bakıyorum foruma adam 8-10 kere bitirmiş hala heyecanla anlatıyor ben 1 kere dediğim şekilde bitirdim şimdi giremiyorum oyuna hafızamı mı sildirsem ne yapsam anlamadım. Bu arada Assass khajiit oynamıştım dual wield / bow kullanıyordum. Farklı şeyler yapayım dedi yine sarmadı. Benim olayım assass heralde ama beni tekrar içine çekmesi için bu muhteşem oyunun benimne yapmam lazım yardım edin oyunu oynamak isteyip oynayamamak kadar saçma bir olayın içerisindeyim  :sad
#2
Ana hikayeye başlama DLC ile başla veya hikayeli oyun modu yüklediysen ondan başla, oyunun görmediğin kısmını gör sonra eksik yerleri tamamla.
#3
Valla ben hep bir düzende giderim ilk ana hikaye bitiririm iç savaş ve ejderhadoğan görevlerini bu iki ana amaç bittikten sonra skyrimi keşfe çıkmışımdır ana hikaye bitmeden herhangi birşey yapma ana hikaye bittimi DLC'leri oyna ücretsiz nexus üzerindende dlcler var falskaar ve wyrmstoot yanlış yazdım Cheesy onları denersin paran yoksa
#4
Oyunu kullanıma hazır bekliyor diyorsun. Bence önce seni içine çeken şeyi yap, yani biraz daha forumda falan takıl, karakterleri, RP tavsiyelerini, karkater tanıtımlarını, class rehberlerini falan oku. (Modlara da çok fazla bulaşma Cheesy ) Biraz zaman geçir. Sitenin vikisinden evren hakkında bilmediğin şeyleri oku. Bilerek oynamak her zaman daha zevk veriyor.

Biraz takıl yani, zamanla gaza gelirsin, oynama hevesinde yeniden yüklenince oynarsın. Bunun dışında farklı bir oynama tarzı kullanmanı tavsiye ederim. "Yok ben assassın tarzından başka oynamam" diyorsan en azından farklı bir ırk ile oyna. İlla khajiit oynamak zorunda değilsin. Ben de Imperial ile Thief oynuyorum mesela...

Vikiden ırklara ait yazıları oku. Kişilikleri ve düşünceleri bakımından kendine en yakın bulduğun ırkı seç ve onunla başla oyuna. İstersen Nord adamla bile assassın yapabilirsin. O derece yani... Güçsüz de olmazsın hani. Sadece ilk 5-10 level khajiit'te göre daha zorlu geçer. Sonra aynı çitaya geliyorlar zaten. Oyun zaten bu konuda baya serbest bırakıyor oyuncuyu.
#5
(02.08.2015, Saat: 02:43)Beyaz link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oyunu kullanıma hazır bekliyor diyorsun. Bence önce seni içine çeken şeyi yap, yani biraz daha forumda falan takıl, karakterleri, RP tavsiyelerini, karkater tanıtımlarını, class rehberlerini falan oku. (Modlara da çok fazla bulaşma Cheesy ) Biraz zaman geçir. Sitenin vikisinden evren hakkında bilmediğin şeyleri oku. Bilerek oynamak her zaman daha zevk veriyor.

Biraz takıl yani, zamanla gaza gelirsin, oynama hevesinde yeniden yüklenince oynarsın. Bunun dışında farklı bir oynama tarzı kullanmanı tavsiye ederim. "Yok ben assassın tarzından başka oynamam" diyorsan en azından farklı bir ırk ile oyna. İlla khajiit oynamak zorunda değilsin. Ben de Imperial ile Thief oynuyorum mesela...

Vikiden ırklara ait yazıları oku. Kişilikleri ve düşünceleri bakımından kendine en yakın bulduğun ırkı seç ve onunla başla oyuna. İstersen Nord adamla bile assassın yapabilirsin. O derece yani... Güçsüz de olmazsın hani. Sadece ilk 5-10 level khajiit'te göre daha zorlu geçer. Sonra aynı çitaya geliyorlar zaten. Oyun zaten bu konuda baya serbest bırakıyor oyuncuyu.

Evet zaten istemsizce giriyorum foruma bir bakıyorum burdayım bi yazı okuyorum  doh Sorarsan mutlu msun eet mutluyum ama dediğim gibi işte oynamak istiyorum  Cheesy Aslında bielrek oynamak dediğin de sonuna kadar haklısın. Bak ben her oyunda istemsiz olarak okçu ya da assassin açarım çok sevdiğimden mi ? - Evet hem çok sevidiğimden hem de assass olunca ne yapacağımı biliyor olmamdan olabilir. Sen deyince dank etti kafama belki de bildiğim için seviyorum. Belki de başka şeyler yapmalıyım.  Shocked Önceki karakterim paragöz, namusu onuru pek düşünmeyen ve paraya çok önem veren biriydi. Yeri gelince de öldürmekten çekinmiyordu. Nasıl bu hale geldi tam emin değilim ama çok zevk almıştım oynarken ve sadece tat almak değil nedense komikte gelmişti oynarken gülüyordum  Big Grin Şimdi farklı bir şeyler denemeliyim. Buna inanıyorum. Ama ilk denememde başarısız olmamak için ya "tamamen" ayarımı değiştirip çok farklı bir şey oynayacağım, ya da çok değişmeden sadece ırk değiştirip sadece bow gibi falan çok radikal dfeğişiklikler yapmadan oynayaxcağım. Arasında bir şey yaparsam sıkar gibi geliyor.
#6
Tamriel Vault diye bir site var. Karakter yapılandırmasını geniş bir şekilde anlatan. Hem sana Rp fikri veriyor hem de resimleri harika bir bak derim bence. Adamlar Şehir Ayyaşından tut Paladin'e kadar her türlü rp fikri var.
#7
Kesinlikle alternate start yükle. Ordan oluştur RP hikayeni. Sana tavsiyem bir simyager olman, uzun bir zaman sadece doğada ki bitkileri kovala. Hepsini karıştır, simya yeteneğin en az 30-40 olmadan savaşmaya başlama. İlk öldürdüğün kişi DB ' da olsun. Diğer herkesten uzun bir müddet kaç, oyunun zorluk ayarını normal'e alarak locational damage ile oyna. Yoksa legendary falan hikaye bunlar, neymiş o öyle basit birine bile kafasına 50 ok at ölmesin? Arkadaşlarında dediği gibi daha takıl buralarda, gazla biraz kendini, öyle başla oyuna.
Basit RP tavsiyeleri;
•Karakterin erkekse oyun içi belli süreler sonunda saçını sakalını uzat, yada düzenli olarak han odalarında düzenle.
•Realistic need and disaises modu ile oyun için hanlarda alkol içip kafa bulabilirsin.
•Karakterin her zaman uzun boylu, sarışın, yakışıklı, kaslı olucak diye bi kaide yok. Genç görünümlü zayıf kısa boylu bi karakterin RP'si genellikle daha iyidir. 'Güçsüz fakat cesur.'
•At arabası ile seyahat modunu indir, seyahat ettiğin yerleri gör, ne o öyle arabaya bin ekran kararsın, istediğin yere git, saçma. Markarth-Riften arası gerçek zamanlı 10dk küsür sürüyor, oyun içi bu süreler gayet gerçekçi oluyor tabi.
•Asla ama asla hızlı seyahat etme.
•Karakterin halkın içinde deadric armor'la gezmesin, normal zamanlarda normal halk kıyafetleriyle gez.
•En kral silah tılsımın sağlık emme olsun, diğerleri bana saçma geliyor, bu benim görüşüm herkes bu konuda farklı düşünebilir.
•Yanılsama büyülerini aktif olarak kullan, koskoca bir kaleyi silahını birkaç kez kullanarak alabilirsin. Öfke büyüsünü at, bırak herkes birbirini öldürsün, geriye kalan birkaç kişiyede sakinleştirme büyüsü atıp arkalarına geçerek boğazlarını kesebilirsin.
•Sağlam RP yapmak istiyorsan Take Notes modunu yükle. Oyun içi X'e basarak günlük tutabiliyorsun, RP için çok ideal bir mod.
•Karakterinin kesinlikle bir hikayesi olsun, birilerini öldürmek için sadece görev bilinci yeterli değil, bir sebebin olmalı.
*
Benden bu kadar iyi oyunlar Smile
#8
İng varsa çok iyi modlar bulursun kardeşim Wink
Ve ayrıca araştırmalarıma göre forum bağımlılık yapıyor Cheesy