Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Templar Magicka DD "Reflective Light" Build
#1
Oynayanlar bilir dps konusunda en sıkıntılı classlardan birisi şüphesiz templarlardır. Genelde support ve tank ağırlıklı yapılmış bir class olsa da dps konusunda doğru rotasyon ile birçok classla yarışabilecek hale gelebiliyor. Genelde çoğu magicka templar iki farklı rotasyon kullanıyor ya dark flare ile dps yapıyorlar ya da puncturing sweeps ile. Fakat farklı bir dps skilli daha varmış tempların bunu bende sonradan fark ettim. “Reflective light” çoğu templar bu skilli sadece dotları için kullanıyor fakat vurduğu damage dps için yeterli. Bunu başka dotlar ile desteklersek dk mageler gibi bir build ortaya çıkmış oluyor. Bildiğiniz üzere reflective light flame vuran bir skill buna benzer destruction staff ağacında destructive reachta flame tabanlı olarak bir dot bırakıyor. İkisine entropy skillinide eklersek ortaya güzel bir skill rotasyonu çıkıyor. Öncelikle buildde kullanılan skillere bakalım;

resim

İlk barımız single target barımız. Fight a entropyi kullanarak başlıyoruz. Ardından destructive reach atıyoruz. Skiller arasında medium atack yapmayı unutmayın bu arada. Ardından Reflective light + Medium atack ile dps yapıyoruz. Entropy ve destructive reach süresi bittikçe yenilenmeli. Bossun canı %25 e geldiğinde radiant oppression ile bossun işini bitiriyoruz. Eğer magickanız fight sırasında biterse diğer barınıza geçip spell symmetry ile magicka doldurabilirsiniz. Diğer bara geçtiğinizde blazing spear atmayı unutmayın. Ayrıca magicka sorunu yaşıyorsanız ultiniz doldukça diğer bara geçip channeled focus basabilirsiniz. Kullanacağınız ulti 2. Barda olursa sizin için daha avantajlı olur.

İkinci barımızı aoe için kullanacağız. Öncelikle channeled focusumuzu açıyoruz. Ardından blazing spear atıp solar barrage spamlıyoruz. Fighta girerken eğer Panacea of Spell Power potunuz yoksa enyropy ve reflective light atın.

Statlara gelecek olursak ben 52 magicka 10 health verdim. Karakterim breton ama isterseniz dunmer veya altmer olabilirsiniz. Barınızda entropy varken yaklaşık 19k civarı health olması sizin için yeterlidir. Giysilerinizde sadece maximum magicka enchant kullanın.
Set olarak ben şuan 4 martial knowledge + 2 torugs pact + 3 adroitness + 2 healer kullanıyorum.
Fakat buildim son haline ulaştığında 4 martial knowledge (armor) + 2 cyrodiil’s light (rings) + 2 adroitness (kolye + armor) + 2 valkyn skoria (armor) + masters destruction staff / 2 torug pact sword kullanacağım.
Eğer magicka sorunu yaşamıyorsanız takılarınıza spell power enchantı basmanız dps konusunda size yardımcı olacaktır. Ama hala magicka konusunda sıkıntı yaşıyorsanız cost reduction veren enchant size yardımcı olacaktır.

Champion puanları
Warrior – 3 elemental defender – 3 hardy – 1 thick skinned şeklinde verirseniz yeterli olacaktır.
Thief – Arcanist bonusunu 30 yapıp kalanları Magiciana vermelisiniz.
Mage – Burada önemli olan elemental expert bonusudur. Puanlarınızı buraya verin. Maksimum seviyeye ulaştığında Thamaturge bonusuna vermeye başlamalısınız. Spell eroison ve Elfborn a 1er puan verebilirsiniz.
#2
Ellerine sağlık Templer hesap açmaya değer bir build zaten en geç 3 ayda hepsi gibi Veteran yolunu tutacak Cheesy.