Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Templar PvE Healer Build - Update 15 (Horns of the Reach)
#1
Rainbow 

Selam arkadaşlar, uzun bir süredir healer build ve rehberi hazırlamıyordum. Ayrıca healerların kullandığı setler genelde aynı olduğundan buna gerek de duymuyordum. Ama son Homestead güncellemesiyle oyunda bir iki şey değişti. Onlara değineceğim ve yeni buildi anlatacağım.

Öncelikle bu rehberi yeni başlayanlar için yapmadığımı söyleyeyim. Oyunda belli bir seviyeye kadar gelmiş, healerlık yapmış olanlar için. O yüzden kavramları basite indirgemeyeceğim.


Irk: 

Breton, High Elf, Dark Elf. Üç ırktan herhangi biri olabilir. Birbirlerine karşı bariz bir üstünlükleri yok. Healer konusunda en ideal ırklar bunlar. Fakat benim tavsiyem High Elf.

Mundus Stone: 

Atronach (Magicka Regen) Sustain önemli. Heal bonusu verdiği için Ritual mundusunu alayım gibi bir hataya düşmeyin kesinlikle. Çünkü biz sadece heal atmıyoruz, aynı zamanda supportluk yapıyoruz. Dolayısıyla kullandığımız tek skill heal skilleri değil.

Yemek + Potion

Max Magicka + Max Hp yemeği. Spell Power potu.
Ayrıca Witchmother's yemeğini de tavsiye ediyorum. Max hp, max magicka ve magicka recovery veriyor. İkisini deneyin, tarafınızı seçin.


resimŞampiyon Ağacı:

Blessed = 100
Elfborn = 100
Magician = 100
Arcanist = 100
Elemental Defender = 100
Hardy= 100

Not: Bu dağılım pure heal için dağılımdır. Eğer mevcut karakterinizle arada dps gitmek istiyorsanız dps dağılımına göre de oynayabilirsiniz, çok da önemli değil.


Emeği Geçen Setler;

resim   resim
 • Spell Power Cure seti White Gold Tower'dan,
 • Sanctuary seti Banished Cells dungeonundan,
 • Mending seti Aetherian Archive trialinden,
 • Master Restoration Staff seti Veteran Dragonstar Arena'dan,
 • Worm's Raiment seti Veteran Vault of Madness dungeonundan düşüyor.
 • Maelstrom silahı ise Veteran Maelstrom Arena'dan düşüyor.4 KİŞİLİK DUNGEONLAR İÇİN

Dungeonlar için iki tane buildim var, ikisi de hemen hemen aynı. Grupta magicka sorcerer varsa Twilight Remedy takıyoruz, yoksa Infallible Aether takıyoruz. Veya şöyle bir şey de yapabilirsiniz, şuan hala test ediyorum net bir sonuca ulaşamadım; Twilight remedy takıp elinize Charged traitli, shock enchantlı lightning staff alabilirsiniz. Detaylı açıklaması aşağıda;


İdeal Healing Buildi

5 Spell Power Cure
5 Worm Cult
Maelstrom Restoration Staff
Master Lightning Staff (veya Setsiz Lightning Staff) Charged Traitli, Shock Enchantlı

Açıklama: Spell power cure healerlık için olmazsa olmaz setlerden biri. Worm ise eğer grupta magicka varsa kullanacağınız bir set. Eğer diğer 2 dd stamina ise Mending setini takın. Gelelim skillere;


Restoration Staff (Main Bar)

Combat Prayer: Etkili bir heal ve Minor Berserk yani %8 damage buffu sağlıyor gruba. Her türlü kullanmanız gereken bir skill. Süresi 8 saniye, buff süresini takip edip sürekli uygulayın.

Rapid Regeneration: Heal over time. Spell power cure için güzel bir skill.

Breath of Life: Healerların oh shit skilli. Eğer birisi yüksek miktarda hasar alırsa kullanabilirsiniz. Ama her healı da bununla atmayın tabi. Mühim olan Heal over time ile işi bitirmek.

Reflective Light: Bu skilli kullandığınızda size %10 spell kritik veriyor. Ayrıca Dawn's Wrath pasifi sayesinde grubunuzdakilere 20 saniye boyunca %5 spell damage veriyor ki biz de bunun için kullanıyoruz. Grupta magicka dd varsa kullanın. Yoksa bu kullanmayın.

Inner Light: Max magicka ve mages guild pasiflerinden magicka recovery elde edeceğiz. En önemlisi de spell kritik. Heallarınızın daha etkili olmasını sağlar.


Destruction Staff (Back bar)

Channeled Focus: 5k spell + armor resist vermesinin yanı sıra çok iyi bir magicka sustain sağlayan skill.

Elemental Drain: Boss fightlarda bossa uygulayın. Eğer grupta magicka dd yoksa skilli çıkarın. Triallerde bazı tanklar Pierce Armor kullanmadığı için elemental drain önem kazanıyor çünkü Major Breach yani 5k civarında spell resist kırıyor.

Extended Ritual: Güzel bir heal over time, aynı zamanda Sacred Ground pasifi sayesinde Major Mending verip heallarımızı %25 arttırıyor. Ve alanın içindeki düşmanları %30 yavaşlatıyor.

Luminous Shard veya Healing Orb: Gerektiğinde tanka stamina sağlamak için harika bir skill. Bu iki skill magicka/stamina doldurmak için kullanılıyor. İki skill de aynı işe yaradığından birini kullanmanız yeterli. Ama bazı durumlarda eğer tank gruptan uzakta tanklıyorsa zorlanmaması için ikisini de slotlamanız gerekebilir.

Wall of Element: Destruction staffınızın Lightning olmasına önem verin. Trait olarak charged, enchantment ise shock olsun. Wall of element skillini attığınızda elektrik elementinin concussion özelliğini proclatacaksınız. Bu da hedefin %8 fazla hasar almasını sağlıyor.

[Esnek] Power of the Light: Stamina bir skill olmasına rağmen verdiği Minor Breach etkili bir skill. Ayrıca oyunda Minor Breach veren tek skill bu. Özellikle triallerde grupta çok sayıda magicka dd varsa kullanmanız gereken bir skill.Ulti Seçimi

Kullanacağımız iki ulti var; Aggressive Warhorn ve Nova. Aggressive Warhorn max statları arttırıyor ve Major Force verdiği için genelde kullanacağımız ulti. Nova ultisi alanı içinde duranlar %30 az hasar alıyor. Bazı durumlarda bu ulti daha etkili. Mesela Maw of Lorkhaj'ın ilk bossunda boss kalkan açtığında eğer heal yetiştiremezseniz novayı grubun yoğun olduğu yere atın.TRIAL İÇİN BUILD

Set olarak pek bir fark yok. Gruptaki bir healerın Worm, diğerinin Mending giymesi ideal. Skiller konusunda bir iki değişiklik var. 
 • Grubun çoğunluğu magicka dd ise Power of the Light kesinlikle kullanılması gereken bir skill. Reflective light çıkarıp power of the light koyuyoruz, minor sorcery yine aktifleşiyor. 
 • Daha çok oyuncu ve daha çok sinerji ihtiyacı olduğu için daha çok skill atmanız lazım bu da biraz daha fazla magicka recovery ister. Channeled Focus'u altınızdan eksik etmeyin.
 • Combat Prayer en fazla 6 kişiye etki ettiğinden dolayı tek sefer değil iki üç kez atın bu skilli. Ayrıca eğer şampiyon ağacınızı dediğim şekilde dağıttıysanız, grup stack halindeyken heal olarak combat prayer kullanın.
 • Rapid Regeneration yerine Healing Springs koyduk çünkü artık grupta 12 kişi var bu yüzden aoe heal over time lazım. Triallerde en çok kullanacağımız heal skillimiz bu. 
 • Altınıza Ritual açın, bir iki kez Healing Springs atıp Combat Prayer, Power of the Light gibi buffları uygulayın. Healing Springsin sürekli aktif olması önemli çünkü triallerde Spell Power Cure setini bu skill ile proclayacaksınız.
 • Orb konusunda, healerlardan biri Mystic Orb, diğeri Healing Orb alırsa daha etkili olur.
 • Inner Light slotlayıp slotlamamak size kalmış tamamen. Şart değil. Fazla magicka ve ek %10 kritik ile biraz daha fazla heal atabilirsiniz.
 • Blockade of Storms niye kullanıyoruz diyebilirsiniz. Bu skill concussion procluyor, yani proclandığında hedef %8 daha fazla hasar alıyor. Bu concussion ise elektrik ile proclanır. Bu proc şansını arttırmak için Lightning Staff + Shock Enchantı + Charged traiti kullanıyoruz. Bu üçlü kombinasyona bir de bu skilli eklediğimizde boss fightların çoğunluğunda bunu proclayabilirsiniz.

Kabaca Trial Skill Dizilimi

Restoration Staff

Combat Prayer
Healing Springs
Breath of Life
Power of the Light
Inner Light

Destruction Staff

Channeled Focus
Extended Ritual
Elemental Drain
Blockade of Storms
Luminous Shardsİdeal Trial Healing Buildi


5 Spell Power Cure
5 Worm Cult

Master Restoration Staff
Charged Traitli, Shock Enchantlı Lightning Staff, setsiz olabilir

Eğer trial grubundaki bir healer Worm takıyorsa diğer healer bunu giyebilir.
5 Spell Power Cure
5 Mending


[+] mertusta isimli üyenin iletisini 5 üye beğendi
#2
Ellerinize sağlık gerçekten buildi cok başarılı buldum. Ben de uzun zamandır healer olarak oynuyorum. Yaptığınız buildde özellikle animasyon iptali ile birlikte kullanıldığında çok etkili oynanıyor. Dün hem dungeon hem de trial da deneme fırsatım oldu. Gerek skill dizilimi gerekse diğer açıklayıcı bilgiler çok yararlı oldu.
#3
Ellerine sağlık çok detaylı olmuş Smile Yalnız Twilight Remedy yerine Sanctuary daha iyi olmaz mı ? Twilight artık crit heal atmıyor, sinerjilerin de cooldown'u var. Sanctuary tüm gruba %12 healing recieved sağlıyor, daha biz de denemedik ama örneğin VMOL gibi heal debuff mekaniği olan bi yer için daha faydalı olabilir. Hel Ra'yı da ekleyelim, sinerji kullanmaların risklerini biliyoruz Smile

Biraz daha teorik olacak ama: 1) Homestead öncesi concussion minor vulnerability yerine minor maim sağlıyordu. (%15 daha az dmg).

2)AOE caps sadece PVP değil PVE için de değişti ( 6+ moblar %50 yerine %75 yiyecek, aradaki %25 az bir rakam değil)


Özetle: Raid'deki vaktin %80ini yiyen trash mobları temizlemek teorik olarak artık çok daha kolay, gruplar daha agresif taktik izleyebilir. Ama ne olursa olsun riskleri de var. Concussion'ın değişmesi buna bir etken, tankların tüm moblara tek tek heroic slash atacağını düşünemeyeceğimize göre Smile

Biraz uzun oldu farkındayım ama son günlerde çok konuştuğumuz bir konuydu, yazının özeti: Sanctuary'e bir şans vermeni öneririm Smile
[+] canicagasi isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#4
(16.02.2017, Saat: 15:24)canicagasi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ellerine sağlık çok detaylı olmuş Smile Yalnız Twilight Remedy yerine Sanctuary daha iyi olmaz mı ? Twilight artık crit heal atmıyor, sinerjilerin de cooldown'u var. Sanctuary tüm gruba %12 healing recieved sağlıyor, daha biz de denemedik ama örneğin VMOL gibi heal debuff mekaniği olan bi yer için daha faydalı olabilir. Hel Ra'yı da ekleyelim, sinerji kullanmaların risklerini biliyoruz Smile

Biraz daha teorik olacak ama: 1) Homestead öncesi concussion minor vulnerability yerine minor maim sağlıyordu. (%15 daha az dmg).

2)AOE caps sadece PVP değil PVE için de değişti ( 6+ moblar %50 yerine %75 yiyecek, aradaki %25 az bir rakam değil)


Özetle: Raid'deki vaktin %80ini yiyen trash mobları temizlemek teorik olarak artık çok daha kolay, gruplar daha agresif taktik izleyebilir. Ama ne olursa olsun riskleri de var. Concussion'ın değişmesi buna bir etken, tankların tüm moblara tek tek heroic slash atacağını düşünemeyeceğimize göre Smile

Biraz uzun oldu farkındayım ama son günlerde çok konuştuğumuz bir konuydu, yazının özeti: Sanctuary'e bir şans vermeni öneririm Smile

Bayağı bir geç cevap atıyorum, sanctuary son bir parça eksik henüz test edemedim. Ama mending seti şuanda çok kullanışlı. Triallerde bir healer worm diğeri mending kullanıyoruz şimdilik. Ve twilight remedy kullanmayın.

Ayrıca buildde bir iki değişiklik yaptım, editlemeye üşeniyorum. Destro barında charged traitli, şok enchantlı lightning staff koyup wall of elements atıyorum. Healing springs skillinin de diğer morfunu (illustrious healing) kullanıyorum.
#5
Eline Sağlık oyuna yeni başladık epey desteği oldu yanlız bu set item resimlerini göremiyorum birde co 190 arkadşım var healer bunu yapmak için uğraşıyoruz divine mundus stone olucak değilmi
#6
(14.04.2017, Saat: 18:29)alpysl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eline Sağlık oyuna yeni başladık epey desteği oldu yanlız bu set item resimlerini göremiyorum birde co 190 arkadşım var healer bunu yapmak için uğraşıyoruz divine mundus stone olucak değilmi

Evet divines. Büyük parçalar (chest, head, legs) infused olursa daha iyi olur. Geri kalan küçükler divines.
Set item resimlerini görmek için dns ayarlarınızı değiştirmeniz gerekebilir, sanırım imgur.com engelli memlekette. Neyin kafasıysa...
#7
Öncellikle rehber için teşekkürler.Yeni başladım oyunada templer healer oynuyorum pasif skilleri nasıl vermeliyim hepsini açayımmı ?
#8
(23.04.2017, Saat: 17:16)PLEISTOCENE Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncellikle rehber için teşekkürler.Yeni başladım oyunada templer healer oynuyorum pasif skilleri nasıl vermeliyim hepsini açayımmı ?

Yazının ikinci paragrafında yazan cümle, haberiniz olsun;

(12.02.2017, Saat: 17:16)mertusta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle bu rehberi yeni başlayanlar için yapmadığımı söyleyeyim. Oyunda belli bir seviyeye kadar gelmiş, healerlık yapmış olanlar için.

Sizin için bu konu daha iyi olur

http://www.elderscrollsturk.com/konu-lev...amina.html
#9
Worm ve spell power cure setlerini kullanıyorum çok memnun kardım fakat lvl ım düşük diye kimse beni hesaba almıyor Kick yiyorum sıklıkla diğer oyuncuları hayatta tutmama rağmen... Harika hazırlamışsın konu başlıkları kullandığın renkler falan çok iyi herkes böyle konu açmış ama baştan savma hazırlamış emeğine saklık
#10
Build son patch'e göre güncellenmiştir.
#11
Selamlar herkese benim merak ettiğim olay şu her sınıfın 3 skill ağacı var ve bu ağaçların özellikleri magicka stamina olarak farklı mesela ben tempları hoş buldum templar açtım champions gearda heavey armor two handed weapon gösteriyor build lere baktığımda staff diyorlar ben heaveyi çekip two handed ı alıp vur ha vur yapmak istiyorum bunun en doğrusu nedir yardımcı olur musunuz ?