Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

TES İsim Kökenleri
#1
Arkadaşlar biliyorsunuzki elderscroll serisindeki isimlwrin hepsi sallama değil.(titus gibi)peki bu isimlerin kökleri ne ?imperialler Roma nordlarda İskandinav.peki diğer ırklar ?
#2
Irkların isimlerinin nereden geldiğini bilemem. Bazı söylentiler mevcut. Tabi her ırkı şuradan almışlar diye yaftalamak da uygun olmaz. Sonuçta doğal olarak dünya ırklarından ve görüşlerini harmanlayarak oluşturuyorlar fantastik evrenleri.
İsimlerin nereden geldiğinden ziyade daha derin konuların benzerliklerini tartışmak daha çok ilgi çeker diye düşünüyorum. Kısa bir örnek atıp sizi meraklandırayım, mesela Mythic Dawn örgütü aslında Hermetic Order of the Golden Dawn (Altın Şafak Hermetik Cemiyeti) isimli cemiyetten esinlenme. Mythic Dawn'ın sembolüne bakarsanız logosunun altın renginde olduğunu görürsünüz. Peki bu cemiyet ne alaka? Bu cemiyete üye olan çok ünlü ve cins bir kişi var, Aleister Crowley. Aleister'in hayatını nette arayabilirsiniz, ben sadece şunu söyleyeyim, bu adamın yazdığı Book of Law isimli kitap, Vivec'in vaazlarının kökenini oluşturuyor. Vaazlarda en önemli şey "Love" yani sevgidir. Kitabın ismini telaffuz ettiğinizde buuk of lav diyorsunuz yani okunuş olarak love=law hemen hemen aynı. Vivec'in vaazlarını yazan adam gizlice bunu yerleştirmiş oyuna. Daha bunun gibi çok sayıda şey mevcut. Sayıların gizemine önem verir Aleister, aynı şekilde Vivec'in 29. vaazında listelediği maddelerde değişik sayılar vardır ve ilk başta saçma gözükse de her sayının bir gizli anlamı mevcut.
http://www.uesp.net/wiki/Lore:36_Lessons..._Sermon_29

Benden bu kadar. Haydi hayırlı işler.
#3
Aleister Crowley'ı ilk Supernatural'da aracılığı öğrenmiştim. Burada da karşıma çıktı ya... Cheesy Adam tam bir manyak, mutlaka biraz da olsa araştırın.

NOT: Haç tasarımları güzel ama...
#4

Alıntı:Oğullarından birine Atatürk ismini vermiştir.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Aleister_Crowley

Bence biz oyunların başında karakterimize isim veriyoruzya onlarda aynen onun gibi veriyorlar. Misal Türklerden esinlenerek bir ırk oluşturuldu ve bu ırkın ismi Turc , liderlerinin ismi Hun Tilla (Attila Han) bu arada tamamen salladım Cheesy

Yani benim fikrim böyle.Bi şekilde gerçek hayattaki kişi , olay, nesne yani her şeyden esinlenerek yeni isimler türetiyorlar. Ancak benim azönce yaptığım gibi 3-5 saniyede değilde günlerini harcayarak yapıyolar.

Saygılar, iyi forumlar.
#5
Bu adama ''Manyak'' gibi yakıştırmalar yapmayın.

Aleister'ın ''Magick Without Tears'' adlı harikulade eserini bulabilirseniz okuyun,inceleyin derim.Simya'ya olan merakımı daha da artırdı fakat daha çok fantezi bir öykü gibi.Lovecraft'dan sonra en çok saygı duyduğum mistisizm ilahlarındandır Aleister.

Edit:Bu arada Lovecraft'ı eserlerinden ötürü ''Mistik'' olarak anıyorum.Yoksa sayılır fantezi yazarlarından biridir.Chtulhu'nün Çağrısı ona mistik ünvanını kazandırmıştı gerçi.
#6
Manyak derken iyi bir anlamda kullanmış olabilir. Sana az önce anlattığım Micheal Kirkbrige'de manyak, evet manyak. Çünkü böyle şeyleri yazanlar/yaratanlar hep manyak oluyor. Sermon ve Mysterium gibi kitapları manyak bir dille yazmış adam mesela.
#7
(07.09.2015, Saat: 18:08)Malkoçoğlu link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Manyak derken iyi bir anlamda kullanmış olabilir. Sana az önce anlattığım Micheal Kirkbridge'de manyak, evet manyak. Çünkü böyle şeyleri yazanlar/yaratanlar hep manyak oluyor. Sermon ve Mysterium gibi kitapları manyak bir dille yazmış adam mesela.
Manyak demesinde bir sakınca yok lakin Aleister benim gözümde harikulade edebiyat yazarlarından biridir.O yüzden saygı maksadında dedim.Manyak olarak anılması yerine ''Deha'' olarak anılmasını daha doğru buluyorum.Herneyse.