Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

TES Legends Redoran enforcer
#1
Konu TES Legends'in içeriğinden çok lore ile alakalı  olduğu için burada açtım.
Oyunda Daedric Rahipleri (Dominion tarafındalar) ile savaşırken karşıma Redoran Enforcer (Redoran Kiralık katili) adlı kart çıktı Kartta thalmor kıyafeti giymiş bir Dunmer var bu Dunmerlerin en azından Redoran Hanesinin Büyük Savaşta dolaylıda olsa Aldmeri Dominiona destek verdiğini mi gösteriyor ? yoksa rastgele yapılmış bir kartmı ?
İçeriği GösterSpoiler:
#2
Hobaaa, bu kart oyunu mart oyunu ama lore'a iyi içerik ekleyecek. Muhtemelen yeni bilgilerdir, her oyunla yeni bilgiler geliyor. [member=1614]Malkoçoğlu[/member]  bi el at şuna neyin nesiymiş bu redoran
#3
Legends bildiğimiz üzere Büyük Savaş zamanında geçiyor. Daha öncede dediğim gibi Büyük Savaşta bilinmeyen bir çok şey eklenecek oyuna. Forgotten Hero falan filan. Böylelikle bir çok yeni bilgide ekleniyor küçükten küçükten.

Şöyle bir şey de var

resim

Oyunun Lore mantığı daha kestirelemedi bence. Redoran'ın Aldmeri Dominion'a destek verdiği dair şimdilik tek kanıt bu diyebiliriz. Üstünde ki Thalmor kıyafetine benziyor ama olmayabilirde bilemiyorum. Cheesy TES:Legends seriye lore bilgileri katıcak doğrudur ama oyun içinde gerçekleşecek bazı şeyler onaylanacakmı belli değil. Çünkü hikaye ve lore çok fena el değiştiriyor, arada dehşet saçmalık ve boşluklar var. Bir de lore uygun olmayan bir çok kartta var oyunda bunu o kartlardan da sayabiliriz belki.
#4
- Raven Rock muhafızları "elf" tarzı silahlar kullanıyor Smile

- Oblivion krizinden sonra gerçekleşen Argonyalı istilasının arkasında Aldmeri var Smile

1. İhtimal Aldmeri-Redoran ilişkisi konusunda ufak bir ip ucu olabilir ama sadece hikayesel bağlamda iyi olacak olsa da gardiyanlara Ebony silahlar vererek onları çok güçlü yapmamak için yapılmış olabilir.

2. İhtimal ise bence bize Redoran-Aldmeri ilişkisini kanıtlayacak nitelikte, hatırlarsanız Oblivion krizinden sonra Morrowind'in bütün haneleri zayıf düştü, sonrasında ise Aldmerilerin kışkırtması üzerine Kertenkeleler Morrowind'e saldırdı. Hemen ardından da Redoran bir ordu çıkarıp Argonyalıları kışkışkadı. Smile sanki biraz fazla tesadüfi.

Bana kalırsa gelecek hikaye bilgilerini şimdiden alttan alttan verdiler
Ayrıca ES evreninin Elf-İnsan mücadelesi olduğunu düşünürsek Dunmerleri Aldmeri'nin yanında görmek bana doğru geliyor.

Ne de güzel hort ama Smile