Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Tes: Oblivion'un iptal edilen PSP sürümü
#1
Yıllar önce Oblivion'un psp sürümünün yapılmaya başlandığı ama iptal edildiği söylentileri vardı. Yaklaşık bir ay önce nasılsa oyun ortaya çıktı. Beş farklı beta sürümü var. Bir nevi demo gibi bir şey. Aslında bir psp oyunu olarak, hemde 2006-2007 yıllarında yapılan bir oyun olduğu düşünülünce oynanış ve grafik olarak çok başarılı. Özellikle psp'de fps oyunları oyanamanın zoruluğuna rağmen kontroller oldukça rahat.

Aşağıdaki resimler son beta sürümüne ait. Her beta sürümündeki bölümlerde ve düşmanlarda farklılıklar var. Her demo yaklaşık 10-15 dk içinde bitiyor.

İndirme linki: https://drive.google.com/drive/folders/0...sp=sharing

Eğer psp'niz yoksa windows üzerinden psp emülatörü kullanabilirsiniz: http://www.ppsspp.org/

Oyuna ait fotoğraflar:
[spoiler]

[Resim: nrRmW5.jpg]
[Resim: v4b8pm.jpg]
[Resim: 1dLDgY.jpg]
[Resim: ZdZQEg.jpg]
[Resim: o7j8kQ.jpg]

[/spoiler]


Psp'ye nasıl yüklenir?:
[spoiler]

Öncelikle Psp'nizin kırık olması yani cfw yüklü olması gerekiyor. Çünkü oyunun çalışabilmesi için normal kullanıma kapalı olan 32 mb ram'in açılması ve işlemcinin en yükse hıza getirilmesi gerekiyor. Daha sonra psp'nin ana menüsünde "Select" tuşuna bastıktan sonra değerleri aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi değiştiriyoruz. Ardından recovery menu  advanced kısmına girip yine değerleri ikinci fotoğraftaki gibi yapıyoruz. Oyunun istediğiniz sürümünün iso'sunu psp'ye attıktan sonra oynayabilirsiniz.

[Resim: l1drWB.jpg]
[Resim: VY0XMy.jpg]

[/spoiler]
#2
15 dakika için mi sadece?
#3
(16.06.2016, Saat: 16:48)Galip Sarp Erdi link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 15 dakika için mi sadece?

Adı üstünde, demo. Cheesy
#4
(16.06.2016, Saat: 16:48)Galip Sarp Erdi link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 15 dakika için mi sadece?

Sonuçta iptal edilmiş bir oyun, tamalanmış bir oyun değil. Psp'de nasıl olur diye denenmiş, belkide 32mb ram yetmediği için çıkartamadılar oyunu. (Diğer 32 mb oyunlara kapalı. Çünkü ilk seri psp'ler sadece 32 mb ram'e sahip. Her oyun onda da çalışsın diye oyunların kullanımına kapatmışlar kalan 32 mb ram'i. Sonraki modellerdeki 64 mb ram'in 32'si umd üzerinden oyun çalıştırdığınızda ön belleğe alsın daha hızlı oyunlar yüklensin diye konulmuş.)

İptal edilmiş bir Tes oyununu denemek ve psp'nin neler yapabileceğinin görmek isteyenler için yazayım dedim.
#5
Grafikleri Morrowind'den güzelmiş.
#6
Bunu da google drive'a yükleyip harici bir diske attım. Geriye bir tek shadowkey kaldı erişilemeyen. Gerçi oyunu buldum ama emülatör bulamadım.