Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

TES oynama sırası
#1
Hikayeyi iyi anlamak için ilk önce son üç oyunun en eskisindenmi başlamam gerekiyor ? Ben Liseye geçeceğim için i7 7700-gtx 1070-16 gb ram  bir bilgisayar toplayacağım ama önce eski oyunları bu bilgisayarda oynayıp,Skyrim'i en iyi grafiklerde oynasammı yoksa düşük grafiklerde direk skyrim oynayarakmı başlasam karar veremedim.Görüşlerinizi söylerseniz sevinirim.
#2
İstediğinden başlayabilirsin, fark etmez. Oyunların ana konuları birbirine direk bağlı değil. Ama oyunları senaryolarının geçtiği yıla göre kronolojik olarak sıralayacak olursak aşağıdaki gibi oluyor:

Eso -> Redguard -> Arena = Battlespire -> Daggerfall -> Morrowind -> Oblivion -> Legends -> Skyrim
#3
(26.08.2017, Saat: 23:23)Darkdeep Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İstediğinden başlayabilirsin, fark etmez. Oyunların ana konuları birbirine direk bağlı değil. Ama oyunları senaryolarının geçtiği yıla göre kronolojik olarak sıralayacak olursak aşağıdaki gibi oluyor:

Eso -> Redguard -> Arena = Battlespire -> Daggerfall -> Morrowind -> Oblivion -> Legends -> Skyrim

Sence direk düşük ayarlarda skyrim oynayayımmı yoksa yeni bilgisayar alana kadar morrowind ve oblivion ile yüksek ayarlardamı oymasam ?
#4
(27.08.2017, Saat: 00:22)Nixrum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sence direk düşük ayarlarda skyrim oynayayımmı yoksa yeni bilgisayar alana kadar morrowind ve oblivion ile yüksek ayarlardamı oymasam ?

Sen bilirsin, istiyorsan eski oyunlardan başla.
#5
Morrowind ve Oblivion 'un grafiklerini de göz önüne alıp başla. Sonradan pişman olabilirsin.
#6
(27.08.2017, Saat: 01:36)Jelkala Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Morrowind ve Oblivion 'un grafiklerini de göz önüne alıp başla. Sonradan pişman olabilirsin.

Benim için grafik çok önemli değil.Ben oynanışa ve hikayenin ayrıntısına bakıyorum.Yani ilk bunlardanmı başlayayım ?
#7
(27.08.2017, Saat: 11:15)Nixrum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim için grafik çok önemli değil.Ben oynanışa ve hikayenin ayrıntısına bakıyorum.Yani ilk bunlardanmı başlayayım ?

Gerçi ikisinin oynanışı bana göre güzel değil ama yine de sen bilirsin Cheesy
#8
Sen Morrowind'den gir, istersen daha öncekilerden de girebilirsin.
#9
(27.08.2017, Saat: 12:11)Sesl1harf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sen Morrowind'den gir, istersen daha öncekilerden de girebilirsin.

Skyrim'i yeni bilgisayara bırakayım diyosun yani.Morrowind türkçe yama yokmuş.O sıkıntı
#10
(27.08.2017, Saat: 12:21)Nixrum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Skyrim'i yeni bilgisayara bırakayım diyosun yani.Morrowind türkçe yama yokmuş.O sıkıntı

O da var tabii Cheesy
#11
(27.08.2017, Saat: 12:38)Jelkala Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O da var tabii Cheesy

Ben ilk olarak skyrim'den başlayacağım.Fps arttırma modlarıyla oynanabilir hale gelirse oynarım.Gelmezse direk 4. oyundan başlarım.Dünyayı iyi anlamak için bütün oyunları oynamaya gerek var mı ?