Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Anket Başlığı: Tes vs Lotr
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
The Elder Scrolls
77.78%
14 77.78%
The Lord Of Rings
22.22%
4 22.22%
Katılımcı sayısı: 18 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Tes vs Lotr
#1
Beyler The elder scrolls evreni mi daha geniş yoksa The lord of rings evreni mi daha geniş ? İleride Tes'in evreni büyümeye müsait şu an ama şu an ki bilgilerle hangi evrenin ayrıntısı ve genişliği daha fazla ?
#2
Orta Dünya Evreni 1980'lerden beridir pek gelişmiyor. Üstelik 2 kişi tarafından oluşturulmuş bir seri ( Tolkien ve oğlu )

Tes ise bir sürü farklı insan tarafından oluşturulmuş ve yeni ürünlerle genişlemeye devam ediyor.

Bu durumda Tes evreni daha kapsamlı ve büyük
#3
Büyüğünü müyüğünü bilemem. Karşılaştırılmaz ikisinin tadı ayrı.

Ama TES daha eğlenceli. Lotr ağır. Kendimce böyle yorumlayabilirim.
Çok ağır ilgilenmemekle, ağır komple tüyüne kadar bilmemekle beraber. Baktığım ve gördüğüm kadarıyla böyle.
#4
Benim fikrime göre ikisini karşılaştırmak başlı başına yanlış. LOTR, Ejderha Mızrağı Destanı ile birlikte belki de en geniş ve en kapsamlı fantastik evreni içerisinde barındırıyor. TES evreninin potansiyeli çok fazla ama şu durumda LOTR evreni, TES evrenine göre daha geniş ve kapsamlı.
#5
Ben TES evreninin daha büyük olduğu düşünüyorum. @Section'un da yazdığı gibi Orta Dünya artık genişlemiyor ama TES evreni özellikle deep loresi oldukça geniş ve hâlâ büyük bir hızla genişliyor. İki evreninde loremasteri değilim, o yüzden kesin bir şey diyemem ama Orta Dünya daha büyük olsa bile TES evreninin Orta Dünya'yı geçme ihtimali oldukça yüksek. Ancak TES'in daha büyük olduğunu düşünsemde Orta Dünya'nın ilk yazılan, tek kişi tarafından yazılan ve en geniş fantastik evrenlerden biri olduğu için en başarılı fantastik evren olduğunu düşünüyorum.