Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Anket Başlığı: Konuyu yararlı buldunuz mu?
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
Evet
100.00%
1 100.00%
Hayır
0%
0 0%
Katılımcı sayısı: 1 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

TES4Edit Mod birleştirme
#1
Konu güncellendi arkadaşlar.
Bunlara ihtiyaç duymadan çok basit bir şekilde modları birleştirmenin yolunu buldum. Bu şekilde 255 esp/esm limiti olmadan sonsuz sayıda, (Muhtemelen işlemcinin kaldıracağı sayıda Smile mod yükleyebilirsiniz. Construction set.exe File\Tools\Combine Loaded Plugins. İnternette bununla ilgili hiç bir bilgi olmadığı için bu seçenekten haberim yoktu. Muhtemelen mod yapımcıları biliyordur ancak kimsenin 255 den fazla esp/esm aktifleştirmek isteyebileceğini düşünmemiş olabilirler. Anlattığım bilgiler modları güncellemenize ve düzenlemenize yardımcı olacaktır. Birleştirmek istediğiniz modları iyi seçin ve tes edit ile mutlaka kontrol edin. Bu modlar aynı forum id veya editor id'lere farklı değerler giriyor olabilir.Bu şekilde onlarca modu birleştirebilirsiniz. Birleştirmek istediğiniz modların komutlarını, öğe ve ayarlarını istediğiniz dosyaya aktarın. Hem esp yuvalarına yer açabilir, kurulum karmaşasını azaltabilir ve donanımınıza daha az yük bindirebilirsiniz Smile Anlatımlarda müzik sesi benim sesimi bastırmış kusuruma bakmayın dikkat etmemişim.
Oblivion Unofficial Patch Download  v3.5.6

İçeriği GösterBirleştirdiğim modların listesi:
Bu mod yalnızca bir esp dosyası içerir. Bu modun diğer dosyalarını içermez. Birleştirdiğim modlar tek esplik modlardı. Harici dosyaları yok.
Aslında birleştirmekten çok güncelledim. Manuel olarak yeni ve iyi kayıtları ekledim Smile
#2
Programı biliyordum ama böyle bir şey yapıldığından haberim yoktu. Oblivion'a mod kurmak Skyrim'e kurmaktan daha zor geliyor bana ki hiç modlu oynamadım. Tes5Edit ile de aynı şekilde Skyrim modları birleştirilebilir mi?
(Bu arada müzik sesi biraz fazla olmuş, senin sesini bastırıyor.)
#3
(29.04.2018, Saat: 06:30)Rask Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Programı biliyordum ama böyle bir şey yapıldığından haberim yoktu. Oblivion'a mod kurmak Skyrim'e kurmaktan daha zor geliyor bana ki hiç modlu oynamadım. Tes5Edit ile de aynı şekilde Skyrim modları birleştirilebilir mi?
(Bu arada müzik sesi biraz fazla olmuş, senin sesini bastırıyor.)

O oyunların hepsinin mod sistemi aynı. Tes edit ve construction set ile harikalar yapılabilir. Örneğin okçuluk ile ilgili bir mod kullanıyorsun esp listende birden fazla aynı form id'yi içeren modlar var en son sıradaki modun id bilgileri karar verici olacağı için modlarda çakışma yok ama gereksiz bellekten kurtarabiliyorsun işlemciyi ve daha önemlisi 1 yeni mod yükleyebileceğin yer açılıyor ve hangi modların hangi özellikler içerdiğinide anlayabiliyorsun. Mükemmel bir iş çıkartıyorsun. Onlarca modu bir araya getirip oyuna entegre ediyorsun. Unofficial patchi resmi patch gibi düşünüyorum ve ona ekliyorum Smile Yalnız çok dikkatli olmak gerekiyor.
[+] Baris isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi