Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Teşekkürler...
#1
Selamlar.

Birçoğumuzun bildiği üzere Hanedan guildi, neredeyse Elder Scrolls Online oyunu çıktığından beri siz oyunseverlerle birlikte büyüdü, keyifli bir oyun platformu haline geldi.

İnsanlar bu sanal ortamda bir araya geldi, okulundan, iş hayatından ya da  gündelik telaşlarından bilgisayar oyunları vesilesi ile az da olsa sıyrıldı;  çekişmeden, fanatizmden, siyasetten, dedikodudan uzak bir şekilde güldü, eğlendi ve yoluna devam etti.

Ancak burada bulunma sebebimiz olan oyunun kendisi, yani Elder Scrolls Online 'ın kendi içerisinde güncellenme ve oyun dünyasındaki yeniliklere ayak uydurma konusundaki başarısızlığı, bu eğlenceli ortama sekte vurdu. Yapımcı firmalar Bethesda ve Zenimax Online 'ın oyuna bakışı maalesef bir türlü kabuk değiştiremedi. Son dönemde oyuncu kitlesini trial ve raidlerle biraz hareketlendirmiş olsak da, gördük ki artık Elder Scrolls Online oyun deneyimini renklendirebilmek için yapabileceklerimizi tükettik. Buna ek olarak, oyunculara Elder Scrolls Online 'ı daha da keyifli hale getirmek için dönem dönem gönüllü olarak sorumluluk alan arkadaşlarımızın enerjileri ve heyecanları da aynı şekilde tükenmiş durumdaydı.

Sanırım ben de kendi adıma da biraz da yaşlanıyor olabilirim, Smile uzunca bir süredir de; online oyunlara dair eski heyecanımı hissetmemekteydim. Fakat benim için daha da önemlisi, eğitim çağına yaklaşmış çocuğu olan bir aile babası ve bir eş olarak da sorumluluklarım artmış vaziyette, dolayısıyla oyuna ayırdığım boş vakitlerim de artık ciddi şekilde azalmak durumunda.

Tüm bunların ışığında, bu güzel oyun hikayesi, lezzetini tamamen yitirmeden anılardaki yerini almalı: HANEDAN guild, Elder Scrolls Online dünyasına veda etti. ESO haricinde, World of Warcraft gibi diğer herhangibir online oyunda da bulunmama kararı aldık. Elder Scrolls Online oyunu ile var olduk, başka bir oyuna yönelmeden, böylece de veda edelim ve tozlu raflardaki yerimizi, oradan bir daha çıkmamak üzere alalım istedik.

Bizlerle bu oyun keyfini paylaşan ve emeği geçmiş tüm herkese teşekkür ediyoruz. Umarım bundan sonraki Elder Scrolls anılarınız ve daha nice farklı oyunda geçirdiğiniz vakitler çok daha lezzetli olur. Hepi topu oyun oynadık ama çokça eğlendik, gerçek yaşamlarını bilmediğimiz -ve merak da etmediğimiz- yüzlerce insanın oyun karakterleri ile klavye başında, sanal alemde neşeli anlar biriktirdik. Yaptığımız iş sadece ekran karşısında bir oyun oynamak da olsa; hakkımız varsa helaldir, hakkınızı helal edin, herkese keyifli oyunlar olsun.

(Discord sunucumuz, oyun anılarını yaşatmak adına bir süre daha kalacaktır, ancak dondurulacaktır. Sunucuda yazışılamayacak, davet gönderilemeyecek, sunucu üzerinden dm kabul edilmeyecek ve sesli kanallar aktif olmayacaktır.)
#2
Bir yıldız daha kaydı eso semalarından... Sizlerle tanışmak, oyun oynamak bir zevkti benim için de. Türk oyun camiasına yaptığınız katkılar için teşekkür ederim Totomushen hocam, sağ olun var olun Smile