Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

The Elder Scrolls V: Magic in East - EKİP ALIMLARI
#1
Merhabalar arkadaşlar. Konuyu bölümlere ayırdım ki daha rahat ve anlaşılabilir olsun.

Doğuda ki Sihir Nedir ?

Doğuda ki Sihir(Magic In East) Skyrim'e yapılan ilk Türk görev modudur. Boyutu Falskaar kadar olmasa da genel anlamda Falskaar'a yakındır.

Doğuda ki Sihir'in İçeriği Nasıl ?

*Yeni Topraklar
*En fazla 3 ya da 4 görevden oluşan bir ana görev
*Yeni düşmanlar
*Yepyeni maceralar


Doğuda ki Sihir Ekibi
-Merlin Desrius(Proje Lideri)
-Bluestorm02
-Khajiit1903
-Bertug121
-Aldebaran
-Batuhan İnaltekin(Forumdan Değil)
-Bora Koz(Forumdan Değil)
-RondHell
-Legolas
-Jellal Fernandes
-PixelWarrior
-Ismetisgor


Modla İlgili

Ana Hikaye: Mod baştan gözden geçiriliyor. O yüzden hikaye şuan belli değil.

Gruplar: Mod baştan gözden geçiriliyor. O yüzden grupla şuan belli değil.

Mod Boyutu: Mod baştan gözden geçiriliyor. O yüzden şuan belli değil.
#2
hani yaptığın şeyde biraz liderlik ruhu olsun. mesela bir görev gelsin, orda mevkibeyi olalım. bir ulak gelsin. kalemize savaş açsın. halkın problemlerini çözelim. yeni şeyler inşa edelim. mal ithalat ihraçatına girelim. yarışmalar düzenleyelim. okçuluk, mızrak, normal kafes dövüşleri olsun. normal zindan görevleri. gerçekçi bişeyler istiyorsan, oyunun çok eksiği var. kendi has tarzımızı yansıtmalıyız. detay önemli tabi. yaparsan çok tutar.
#3
(28.05.2015, Saat: 20:11)pesornex link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:hani yaptığın şeyde biraz liderlik ruhu olsun. mesela bir görev gelsin, orda mevkibeyi olalım. bir ulak gelsin. kalemize savaş açsın. halkın problemlerini çözelim. yeni şeyler inşa edelim. mal ithalat ihraçatına girelim. yarışmalar düzenleyelim. okçuluk, mızrak, normal kafes dövüşleri olsun. normal zindan görevleri. gerçekçi bişeyler istiyorsan, oyunun çok eksiği var. kendi has tarzımızı yansıtmalıyız. detay önemli tabi. yaparsan çok tutar.

Aslında map geliştirme olayını biraz daha açabilirsem bende Moonpath to Elsweyr gibi bir mod yapmak istiyorum. High Rock'un bir bölümünü yapıp modu orada geçirmek istiyorum.
#4
(28.05.2015, Saat: 20:14)Merlin Desrius link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Aslında map geliştirme olayını biraz daha açabilirsem bende Moonpath to Elsweyr gibi bir mod yapmak istiyorum. High Rock'un bir bölümünü yapıp modu orada geçirmek istiyorum.

Gerçekçilik önemli. yaptığın modun tutmasını istiyorsan, bambaşka, akla hayale gelmeyecek şeyler eklersen senin mod skyui'yi geçer Cheesy oyun zaten bir yerden sonra tıkanıyor ve akıcılık istiyor. böyle bir oyunda kesinlikle aksiyon macera bitmemesi gerek. bende fikir çok. takılırsan fikir danışmanın olabilirim Cheesy
#5
(28.05.2015, Saat: 20:16)pesornex link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Gerçekçilik önemli. yaptığın modun tutmasını istiyorsan, bambaşka, akla hayale gelmeyecek şeyler eklersen senin mod skyui'yi geçer Cheesy oyun zaten bir yerden sonra tıkanıyor ve akıcılık istiyor. böyle bir oyunda kesinlikle aksiyon macera bitmemesi gerek. bende fikir çok. takılırsan fikir danışmanın olabilirim Cheesy

High Rock veya Hammerfell'de geçirmeyi düşünüyorum. Mağara tarzı sınırlardan ilerlerken ''Git: Balyozyurt'' tarzı bir şeyler olacak. Ancak hikaye konusunda emin değilim. Diğer arkadaşlar gelsin onlarında fikirlerini almak istiyorum.
#6
(28.05.2015, Saat: 20:19)Merlin Desrius link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:High Rock veya Hammerfell'de geçirmeyi düşünüyorum. Mağara tarzı sınırlardan ilerlerken ''Git: Balyozyurt'' tarzı bir şeyler olacak. Ancak hikaye konusunda emin değilim. Diğer arkadaşlar gelsin onlarında fikirlerini almak istiyorum.

Zaten hikaye dediğin sağlam ve uzun olmalı. herkesin fikri önemli, yinede benim dediklerimi göz önünde bulundur. çok faydasını göreceksin Cheesy başka rütbe sistemi olabilir. yeni npc'ler eklersin. rütbe sisteminde seçtiğin kişilere rütbeler dağıtırsın. mesela biri çok gözüne girdi ona danışmanlık verirsen, o senin elin ayağın olur. her türlü problemde fikir verir. gibi.

yada av sezonu başlatırsın. en çok avı toplayana mesela 50.000 altın gibi bi ödül verirsin.

düzenli olarak halka mali yardım yaparsın.

versi sistemini düşürürsün,

memnuniyet sistemini eklersin. danışmana sorarsın, halk benim kararlarımdan memnun mu diye. oda evet veya hayır efendim der.

gibi gibi işte Cheesy
#7
Aldmeri işgali altında olan bir hammerfell olabilir mesela.
#8
(28.05.2015, Saat: 20:26)TcJoy link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Aldmeri işgali altında olan bir hammerfell olabilir mesela.

Bende öyle düşünüyorum. Redguardların Stros M'kai adasında kurduğu gizli bir örgütlenme Skyrim'e geliyor ve Ejderdoğan'dan yardım istiyor. Gizlice gemi ile Stros M'kai adasına götürülüyoruz ve maceralar başlıyor.

Ya da bir Aldmeri generali gizlice High Rock'ta kalıyordur. Bizde gidip ona suikast düzenliyoruz falan.

İşte Stros M'kai haritası:

resim

Görüldüğü kadarıyla Hunding Bay şehri 3 Morthal büyüklüğünde gibi. Onu oluşturmak kolay olacak benim tek düşündüğüm Redguard ırkına ait bir texture bulmak. Yani Redguard yöresine uygun binaları nasıl bulabilirim.
#9
(28.05.2015, Saat: 20:34)Merlin Desrius link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Bende öyle düşünüyorum. Redguardların Stros M'kai adasında kurduğu gizli bir örgütlenme Skyrim'e geliyor ve Ejderdoğan'dan yardım istiyor. Gizlice gemi ile Stros M'kai adasına götürülüyoruz ve maceralar başlıyor.

Ya da bir Aldmeri generali gizlice High Rock'ta kalıyordur. Bizde gidip ona suikast düzenliyoruz falan.

İşte Stros M'kai haritası:

resim

Görüldüğü kadarıyla Hunding Bay şehri 3 Morthal büyüklüğünde gibi. Onu oluşturmak kolay olacak benim tek düşündüğüm Redguard ırkına ait bir texture bulmak. Yani Redguard yöresine uygun binaları nasıl bulabilirim.
aynen benim gibi vanila skyrim oynuyanlar bile bunu oynar Smile
#10
Diğer arkadaşlar da fikirlerini belirtse keşke. Anket yapmayı bilsem ülke isimlerini yazıp oylama başlatacağım ama.
#11
Hikaye yazması kolay. Bence mod yapımına yardımcı olacak kişiler bulmaya çalış veya mekan tasarım vs konularında kendini geliştir.
Hammerfell gibi çok büyük düşünme derim. Ufaktan başla, ev ekle, mahalle ekle sonra ufak kasaba ekle. Birden büyük birşeyle başlarsan zor gelir ve yarıda bırakma ihtimalin yüksek olur. O kadar emek de çöpe gider. Eğer koca Hammerfell'i yapmak kolay olsaydı Skywind'i yapan adamlar 1 aya modu çıkarırdı ama 2-3 yıldır yapımı devam ediyor Smile Sadece gerçekçi olmaya çalışıyorum. Hayal kur tabi ama hayal kırıklığına uğrama.
#12
(28.05.2015, Saat: 20:55)mertusta link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Hikaye yazması kolay. Bence mod yapımına yardımcı olacak kişiler bulmaya çalış veya mekan tasarım vs konularında kendini geliştir.
Hammerfell gibi çok büyük düşünme derim. Ufaktan başla, ev ekle, mahalle ekle sonra ufak kasaba ekle. Birden büyük birşeyle başlarsan zor gelir ve yarıda bırakma ihtimalin yüksek olur. O kadar emek de çöpe gider. Eğer koca Hammerfell'i yapmak kolay olsaydı Skywind'i yapan adamlar 1 aya modu çıkarırdı ama 2-3 yıldır yapımı devam ediyor Smile Sadece gerçekçi olmaya çalışıyorum. Hayal kur tabi ama hayal kırıklığına uğrama.

Yalnız Skywind için kaç bin script Skyrim oyun motoruna uygun şekilde yeniden yazıldı. O yüzden bu kadar uzadı. Ayrıca o zamanlar adamların direk Texture kaynağını bulabilecekleri bir yer yoktu. O yüzden her şeyi kendi elleriyle hazırladılar. Ayrıca ben Hammerfell derken Stros M'kai adasını kastediyorum. Hammerfell'in tamamını yapmak tabii ki zor bir iş Smile

Yine de küçükten başla fikrine katılıyorum. Öyle yapacağım.
#13
Seçeneklerde Valenwood var Summerset var Elsweyr yok ha. 3Smile Şaka şaka bence Stros M'Kai oldukça iyi bir seçim. Haritası da o kadar büyük değil.
resim
#14
Elsweyr modu var zaten moonpath diye.
#15
(28.05.2015, Saat: 21:06)Khajiit1903 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Seçeneklerde Valenwood var Summerset var Elsweyr yok ha. 3Smile Şaka şaka bence Stros M'Kai oldukça iyi bir seçim. Haritası da o kadar büyük değil.
resim

Hocam Elsweyr'da geçen bir mod var zaten diye yapmamıştım. Smile Stros M'kai banada uygun görünüyor. Ancak anket ekledim sonuçları göreceğiz. Şuanda görevleri belirlemeye çalışıyorum. Her bölgeye özel bir hikaye yazacağım ankette kazanan bölgeye göre hazırlayacağım modu.