Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

The Trial of Vivec
#1

Not: Bu rol yapma oyunu resmi TES Forumunda yapılmaktadır. Bazı geliştiriciler ve eski geliştiriciler oyunda yer almaktadır ve hayranları için oyundaki bu olay yarı resmi olarak düşünülmektedir. Fakat yine de Bethsoft’tan şu ana kadar bu oyunla ilgili hiçbir resmi açıklama olmadığını unutmamamız gerekir. Bethsoft Geliştiricileri hakkında bir miktar daha fazla bilgi: Michael Kirkbride Vehk, Azura ve Ainoryl’i oynadı. Ted Peterson, Daedric Prince Sheogorath Celarus ve Gosleigh’i oynadı; Ken Rolston İmparator Uriel Septim VII yi oynadı. Kurt Kuhlmann Hasphat Antabolis’i oynadı. Ve GT Noonan Divayth Fyr’i oynadı.


Nerevarine Kehanetinin sonlanmasından ve Almalexia ve Sotha Sil’in geçişinden (ölümünden) sonra Zingbat adlı uzman tarafından bir öneri getirildi. Ve Vivec denenmeye karar verildi. O yargıçlar/mahkeme olarak Allerleirauh, Hasphat Antabolis ve Nigedo ile görüştü.

O bir defasında Vivec’in 36 Söylevi içerisinde bir mesaj gizlemesine rağmen mahkemede Vivec Nerevar’ı öldürdüğünü inkâr etmektedir. Bu mesaj: “O bir tanrı olarak doğmadı. Onun kaderi onu bu suça yönlendirmedi. O bu yolu kendi özgür iradesiyle seçti. O tanrılığı çaldı ve Hortator’u öldürdü. Vivec şunu yazdı”. Vivec su yüzünü kullanmaktadır (bu onu yalan söyleyemez hale getirmektedir). Ve “ Vehk ve vehk’in cevap verdiği gibi, benim sağım ve solum benim kara ellerimle birlikte. Vehk ölümlü Hortator’u öldürdü.  Tanrı Vehk bunu yapmadı ve yazılı halde kaldı. Fakat yine de bu ikisi de aynı şeydir. Ve fakat bir kırmızı anı kolladıkları için aynı şey değildir. Cevap verdiğim su-Yüz (Water-Face) ile birlikte bende yalan söyleyemem.

Daha sonra, Çılgınlığın Daedric Prensi, Sheogorath da mahkeme’de görünmektedir. Çılgın Tanrı ve en son yaşayan Tanrı tartışmasının gözlemlenmesi ilginçtir. Vivec Kara Elli Mephala’dan tapınma beklemediğini belirtti. O bu yer üzerinde yaşayan ünlü bir Hir olduğu için buradaki vurgu onun arkadaşları ile birlikte tanrılığı sürdürürken Daedric Prenslerine ya da evrenin doğal düzenine zarar vermemesidir. Çılgın Lord Sheogorath ile konuştuğu zaman Vivec onun Morrowind tapınma panteonunda Mephala ile yer değiştirmesinin Dunmer insanları tarafından fark edilmediğini göstermeye çalışmıştır. Birçok tapınak rahibinin karşı çıkmamasına rağmen, hangi açıdan bakarsanız bakın tartışmada taraf tutmak zordur ve Mephala’nın kendisine ya da Azura’dan Hogithum’un (21st of First Seed – Dunmer rahipleri tarafından Azuranın çağırma günü)  davetine gelmesini rica etmek daha iyi olacaktır. En sonunda, Vivec Daedric Prensi Azura’yı davet etmeyi önerdi ve büyük daedroth’un ispatını duydu. Meclis bunun üzerinde karar verir ve sonraki Hogithum’dan, 21. Birinci First Seed’de, Alacakaranlık ve şafağın Daedric Prensini çağırmaya hazırlandı. Azura’yı çağırmak için Yüksek Rahip Ainoryl Meclis’in dört maddeye ihtiyacı olduğunu söyledi: Artifakt Azura’nın Yıldızı, Hayvan Kral Kurt-Geyik’in boynuzları, Alandro-Sul’un Wraithmail’inden tek bir lüle ve bu mahkemeyi gönüllü ve sürekli olarak izleyen bir gölge.

Breton uzmanı Louis D'Onus gölgesini vermeyi kabul eder. Stri'Ker,  Khajiit uzmanı ve Mafafu adlı bir uzman Kral Ölü Kurt-Geyiğin boynuzlarını tedarik etmek için High Rock’a seyehat etti. Ainoryl geyik boynuzları hakkında bilgi vermektedir. O “Kral Ölü Kurt-Geyiğin Skyrim’in Borgasını öldüren Wild Hunt’ın hayatta kalan canavarı olduğunu söyledi. O Tamriel içerisindeki en yaşlı yaratıklardan biridir ve bu nedenle hafife alınmamalıdır. O hala High Rock’u yaşamak için avlanmaktadır. Ve daha sonra geyiğin çatallı boynuzlarının tekrar canlanmasının tehlikelerinden bahsetmektedir.

Ancak High Rock’ta avlanmak iyi bir şekilde çalışmamaktadır. O canavarı öldürmeyi başarmış olmasına rağmen Stri'Ker bu süreç içerisinde öldürüldü. Mamafu geyiğin boynuzları ile birlikte ve kötü haberlerle meclise geri gelir. Meclis Khajiit uzmanının ölümünün yasını tutmaktadır. Vivec bu günün (4th of First Seed) “Alacakaranlık ve Alacakaranlık” (Dusk and Dusk) olarak hatırlanacağını söylemiştir. Solyn Kaerethi’den yardım ile birlikte Harold Trontskii en sonunda derin Urshilaku gömme mağaralarında Alandro-Sul's Wraithmail’in lülelerini bulur. Ve İmparatorluk uzmanı, Lugagius, Azura’nın Yıldızı’nın en son yerini, Solstheim’deki Mortrag Glacier’da bulur. Korst- Windeye’nin yardımıyla birlikte, o artifaktı açığa çıkarmayı başarır. Saç lülesinin doğrulanmasıyla ilgili olarak bir problem vardı. Ve Aynoril, “ bu saç lülesi şu şekilde doğrulanabilir: Harold Trontskii bu lüleyi ağzına sokmalıdır. En sonunda ağır fakat başı hafilemiş hissedecektir. Ve onun içerisinden, zamanlar arası griliğin basit fakat güzel fakat güçlü bir mesajını taşıyarak bir ses gelecektir. Eğer lüle gerçekse Usta Vehk bu ses içerisinde kendi sevgili-yalancı Alandro Sul’un sesini duyacaktır. Ve bizim sorgulamamızın bu kısmı biter ve Harold Trontskii adına çok fazla şan ve şeref gösterecektir. Eğer bu lüle yanlışsa konuşmacı ölecektir.”

Harold Trontskii bu riski almak istedi. Ve daha sonra bu lüleyi ağzına soktu. Onun ağzı açılır çene ve boğazdan hiçbir hareket olmaksızın fısıldayan bir ses gelir. “ Ben Alandro Sul.”  Siz niçin benim çocuğumun dinlenme yerini rahatsız ettiniz ve beni bu grotesk moda içerisinde davet ettiniz? Fısıldaya ses bir kez daha konuşur. “ ben bu pazarlıktan bıktım. Savaştan sonraki üç yüz yıldan beri ben Mahkemeye yeniliderlere karşı çıktığım için ben tartışmanın merkezindeyim. Son olarak, ben artık bunların arasında yaşamıyorum ve ayrıldım. Savaştan beri yarım ve üç yüzyıl geçti. Ben hala lordumu özlüyor olmama rağmen, ben bu gelişmelere kelimelerim ile birlikte araya girmeyeceğim. Ben yapabildiğim her şeyi söyledim. Daha fazla bilgisi olan varsa ona başvurun. Ben dinlenmek için ölüyorum. Bu kaba davranışlar devam etsin. Ben ne yaptıysam yaptım ve ben her zaman bu aptal gençler hangi kararı alırsa alsın Vehk’i hatırlayacağım. Ben artık burada kalamayacağım.”  Aniden hafifçe küfretmeye başlayan Harold’un ağzından Lüle aniden fırlar. Artık doğrulanmıştır.

Öncekiler daha fazla insanı ilgilendirmektedir. Loremaster Celarus, Gosleigh ve Divayth Fyr (Psijic) onların arasındadır. Aynı zamanda belirtilen şey İmparator Uriel Septim VII‘ninde orda olmasıdır. O gelir ve Meclis ile konuşur. Ben burada konuşuyorum çünkü Tamriel ve İmparatorluk adına konuşmak benim görevim. Ben önceden mahkemenin bütünlüğü ve otoritesine kaderimi ve inancımı teslim ettim. Bu mahkeme Kanunla ilgili bir şeydir. Ve imparatorluk kanundur ve bu kanun da kutsaldır. Sadece şunu söyleyebilirim. Hiçbir ölümlü erkeğin ölümsüz Vivec’e densizlik etmesine izin vermeyin. Bu gözlerin gördüğü gibi bu tür şeyler—Benim gözlerimin gördüğü gibi şeyler. Bu şeyler tanrıların ellerinde ölçülmüştür. Vivec’in kendisini kanunun ellerine koymuş olması bizi memnun eder ve ona onur verir. Onun Kanun hakkında bilgi sahibi olması ve kanunu kabul edişi onu bizim kabulümüzün içerisine bırakmaktadır. Biz ne güleriz ne de kaşlarımızı çatarız. Adalet ve Kanunun yerine getirilmesine izin verin.

Tanrılığı çalmış olmasına dair bütün suçlamalara karşın,  Veloth’un sözlerinde önceden söylendiği gibi Vivec “ Mahkeme mükemmel bir şekilde bizim beklentilerimizin ibadetlerini gasp etti” dedi. Sizin bunu bir suç olarak sınıflandırıyor olmanız beni şaşırtıyor. Belki de gerçek tarihi bilmek istersiniz böylece artık öğrenmemiş olmazsınız. Takdiri İlahi. Bu benim Kara Elli Mephala’nın yer değiştirmesiyle ilgili bir bahanem. Ben yaşamının ilk zamanlarında bundan bahsediyordum. Fakat benden daha önce Ayem ve Seht var. Onlar Daedra’nın erken tarihe aldığı Chimeri ruhunun merkezine yerleştirler. Boethiah ve Azura. Hiç birimiz bunu bizim suç niyetimiz dışında yapmadı. Bundan ziyade söylediğim gibi bunlar en doğru duygular içerisinde bizim öngörülerimiz, Morrowind için gelen Tanrıların ön imajları idi. Biz orjinal Triune’yi bilgi ve kültürün ve farklılığın getiricileri olarak saygıyla karşılıyoruz. Ve onlara ALMSIVI’nin müjdecileri olarak saygı duyuyoruz. Ve biz hiçbir zaman onların ilahiyetlerini sorgulamadık ya da onları ilahi kitaplardan çıkarmadık. Fakat Rainmaker’dan bir kez bahsettiğim zaman, insanların ihtiyaçları değişir. Ve onlara rehberlik sağlayanlarınki de değişir. Bizim yansımalarımızın, Daedra değişime ters olduğunu söylemek garip gelebiliyorken onlar böyleydi ve şimdi de böyleler. Bunun içerisinde onlar esas parçaları bakımından Aedra’ya çok benzemektedirler. Padhome’den doğmuş olmalarına rağmen onlar krallıklarından vazgeçemeyecek kadar özellikle de diğerkâmlık için çok fazla egoya sahiptir. Belki de bu onların en fazla nefret ettikleri şeydir. Ve böylece biz onların temellerinden ortaya çıkmaktayız. Buna şiddetten cennet adı verilir. Bizim insanlarımızın yıldızlar boyunca bizim üzerimizi örtmesi ve zaman boyunca, büyü ve hayal işte biz burada kalıyoruz. Hatta ölmüş olanlarımız için bile hatta alnına ölmek yazılı olanlar için de böyledir.

Bir sürü tartışmadan sonra, karar verilen günde, 21. First Seed, Meclis Hogithum Hall’da İmparatorluk Şehrinde toplanmaktadır ve çağırmaya hazırdır. Hava hiddet bulutlarıyla yoğundu. Ainoryl büyüye başlar.

"Hir ylu ghelibrulen, cojet handu alu ma. En sen di toen ambri el. En ense el ambiolis cemn solu neht, solu sequesenhet. Cortu den se bjhaten kalem ir ne trame se vasdo nipex sooh. Se mehwe quesne lirrimo si treste atu del. Azura en Vehk garjes mustra, cen cae sirtremil trenbien. Je en el entra se, Je en eltru cemn setru natra seen olon."
 
Daha sonra Azura görünür. “AZURA GELDİ.”

Allerleirauh söyler. “Merhametli Azura, Moonshadow’un prensi, Rose’nin Annesi, Karanlık Gökyüzünün Kraliçesi. Burada toplanan bizler, eski geleneklere göre, bu kutsalgünde First Seed’in 21.Gününde Hogithum’da senin erdemini istiyoruz. Varlığınızla bizi onurlandırdığınız için size teşekkür ederiz. Ve şu anda önümüzde olan mesele ile ilgili olarak bizi maruz göreceğinizi umut ediyoruz.”

Azura: “EVET BEN MEMNUN OLDUM”.

Nigedo: " Büyük Azura, Mahkemenin Vehki, Tanrı kral olarak da bilinir,  Dunmer kanununa göre kendisini bizim yargılamamıza ibraz etmiştir. Hortator Indoril Nerevar’ın Vehk ve diğer mahkemelerin onların Kagneracın araçlarını asla kullanmamalarını ve bu yemini sizin üzerinize etmeleri gerektirmesini anlıyoruz. Biz aynı zamanda Vehk’in daha sonra Indoril Nerevar’ı öldürdüğünü ve yalan yere yemin ettiğini anladık. Mahkeme onları Dunmer’in tanrıları yapmak için Kagnerac’ın araçlarını kullandı. Daha sonra biz sizin yemin ettiğinizi ve Nerevar’ın geri dönmesine ve mahkemeye karşı intikamını almasına sebep olabileceğinizi anladık. Ve şimdi sizin hizmetliniz Nerevarine reenkarnasyon Lorkhan’ın Kalbi üzerinde Kagrenac’ın büyüsünü bozdu. Bu da Mahkemenin onların gücüyle olan bağlantısını kopardı ve onları yeniden ölümlü hale getirdi. Bu sebeplerden dolayı, siz bu hizmetlilerinize çok içten bağlı olduğunuz için ve siz uzun süre önce olan şeye tanıklık ettiğiniz için, biz sizin için hazırladığımız bazı sorulara cevap vererek içgörünüzü paylaşacağınızı düşünüyoruz.

Azura: "HEDİYELER? HAYALET, YÜZÜK, GÖLGE, CANAVAR, TAÇ YILDIZ İYİ SORU”.

Ancak Vivec öncekini durdurur. “Sessizlik. Artık soru olmayacak. Bu şimdi farklı olan bir şey. “

Azura: “ŞEYTAN ŞEYTAN SAHTE ŞEYTAN ŞEYTAN KONUŞMA”.

Vivec: “Kaba ruh, sen hiç gelmemeliydin. Burası değil. Yalancıların dünyasına değil. Gücünün kanuna soyunduğu yerde, mutabakatın kemikleriyle bağlanmaktadır. Gölge değiştiricisi, fahişekampı, şafak ve akşamı yönettiğinizi söyleyin? Tanrılar yürüdüğü zaman gerçek Şafağın gücünü göstermeme izin verin.”

Azura: “NE? NE YAPIYORSUN? BENİM HİSSETTİĞİM ŞEY NE?"

Vivec: " Ben bu dünyanın hırsızıyım, yıldızlarla birlikte fakat benim görevlerim ile sizi mahvedeceğim.” Bir gölge Vivec’ten ayrılır ve onu Daedric Prensini paketlemesi için kapakladı. O sertleştikçe de havayı çatlattı.


Vivec: "Ben sorumluklarımla birlikte sizi yendim. Bu gölge ile birlikte sizin neonimik dördüncünüz, sizin seçilmiş tahtınızı gün batımı ve gün doğuşunuzu gölgenin ölümü ve doğumunu çağırıyorum. Siz bu yere bağlısınız.”

Azura: "HİÇ BİR ŞEYTANIN MEMNUN OLMADIĞI ŞEY. HAYIR HAYIR HAYIR”.


Vivec: " Nasıl hissettiriyor Lord/Leydi Azura? Burada tamamen gösterilmek istenen şey sadece sizin adınıza sadeleştirilmiş Mundus’ mu dur.  Sizin entrikalarınızın onu parçaladığı zaman, topraktan adlandırılan, nimik ve maliache velot, hâkimiyet için düşüncesiz sahiplenme zamanında belkide bu benim kızkardeşimin yaptığı şey gibi hissettiriyor.  Benim kız kardeşimin çılgınlığı için sizi yerim AE ALTADOON DUNMERI.”

Azura: "HAYIR ŞEYTAN HAYIR LÜTFEN DUR.”

Ainroyl ileriye doğru yürür. Gözleri ölüdür fakat yinede gülümser.

Vivec:  kıskançlığınız ve kininizle hangi ölümlüyü buraya bağladığınızı hatırlıyormusunuz? Onun da intikama ihtiyacı var. GHARTOK PAHOME."

Ainoryl patlar. "Milord... Hizmet et" Viscera kalabalığa yardırır.

Vivec: " Bunlar benim insanlarım, Azura. Onların nasıl hizmet ettiklerini gördün mü? Siz yeriniz değişmiş halde kalmalıydınız”. Vehk, en cesurlarına, Nigedo’ya kafa sallar. “Nigedo onun bizim insanlarımıza yaptığı gibi bu heshe-bitch’i lanetle.

Nigedo: Gelmiş geçmiş Lattice bağlı yaratık, Wheel’in (Aurbis) merhametsiz ilerlemesini yaşayın. Zamanın gürültülü işkencesinin zamana yol verdiğini bilin ve Ejderhanın Kemikli Kafes’i içerisinde hapsolmuş ruhlarının çaresizliğinde paylaşın.

Vivec: " Bu sevgiliyle, ben senin protonimik kaleni, senin gizli tahtını, gençliğini ve geri dönüşünü, sevgilinin yasını sevilenin sonunu istiyorum. Siz buraya gömüldünüz”.

Azura’nın yıldızı içerisinden bir şekil açılır ve sevimli dişil bir formla birleşmektedir. Ve böylece, “Sahte Tanrılar” olarak adlandırılan sizlerin en sonuncusu size karşı Azura intikam aramaktadır. Azura sen bana yanlış yaptın, benim insanlarıma, peni ve intikamcı ruhuna yanlış yaptın. Sen benim bütün mutluluğumun düşmanısın. Senin bir daha görmeyi düşünmediğin tek kişi benim Azura. Sen Unutulmanın eşiğindesin. Hiç bir ölümlü, benim gibi Daedra Prensiyle eşleşmeye değmez. Kendi niyetinin bu hapisanesi içerisine beni bağlayarak, yaşam ve ölümün sınırlarını yıkabilecek birinin ulaşamayacağı bir yere koymayı, benim sevgim, benim ruhum- benim başka bir şekilde dünyaya yeniden gelmemi engellemeyi düşündünüz. En azından biz ikimiz birbirimizi bulduk. Siz kaybettiğinz ve ben kazandım. Ben bin kere öldüğüm ve bin kere yaşadığım için değil ama sizin ellerinizde çektiğim acıları hiç unutmayacağım. Şimdi, patlamış yaranın annesi, gece gökyüzü üzerindeki karanlık, hiçbir şeyin prensi kendi kendinin düşmanı şimdi senin sıran Azura. En koyu karanlıkta en koyu soğukta boğul. Seni seven ve senin kendi sesini bile, hiçbir şey duymayanlara ağla şimdi. Hiçbir zaman senin kölelerin olan ölümlü aptallara bu adil halinle kendini gösterme. Sana benim Lordumun masasına taşınması teklif edilen şeyin, buharlaşan ve baharat kokusunu anımsatani devam etmesine izin ver. Benim Lordum, beni hiçbir zaman yanıltmayan, Clavicus Vile!"

Azura: "GAHAAAAA HAYIR HAYIR HAYIR LÜTFEN NEEEE? LÜTFEN ŞEYTAN BEN YAPAMAM.”

Vivec: "Şimdi orada. Daha iyi. Gizemlerinin en ağırı tarafından ağırlaştırılınca bir insan nasıl hissedebilir? Birisi onların ruhlarının içine baktığı ve kendi gözlerini arkaya bakaerken gördüğü zaman birisi nasıl hissedebilir? Senin dartların fırlatılıncaya kadar kendini bir prizma haline getirerek, nymic sel sulimet elhnodidan, belki de bu benim erkek kardeşinin hissettiği şey. Düşündüğünü yeniden düşündü.  Benim erkek kardeşimin harcanmasından dolayı ben seni yerim AE ALTADOON DUNMERI.

Azura: "BEN HİSSEDEMİYORUM NE HİSSETTİĞİLDİĞİNİDE HİSSEDEMİYORUM. BENİM HİSSETTİĞİM ŞEYİ KİM HİSSETMEKTEDİR. “

Bu kafa karışıklığında, bazı uzmanlar Vivec’i durdurmaya çalıştı. Fakat Vivec büyüyle onları susturdu. O zaman Vivec kanlı uçlarından birini kırarak boynuzları öne sürer.

Vivec: "Bunu tanıdın mı?  Aptalca donmuş kemik Bosmeri değil Kanı kastediyorum. Hayır? Bu sizin içinizden birine aittir. O sizin adınıza öldü. Ve böylece bu khajiit’in kanıyla ben size tırmanıyorum, ay ve ay. Kendi kuleniz üzerinde dans edin. AE CHIM CE ALTADOON Kendi intikamım için seni yerim. AE CHIM CE ALTADOON Kendi intikamım için seni yerim.”

Azura: "CHIM? nasıl?"

Vivec zırhının kemiklerinden bir mızrak çıkarır.

Vivec: "İşte, bu Muatra. Neyi ifade ettiğini tahmin edin”

Vivec Muatra’yı Azura’nın ağzına sokar. Azura boğulur.

Vivec: "SEN BU PARLAK GÖNÜLDEN KOVULDUN!”

Azura patlar.

Vivec: "HA HA HA HA HA HA. Ben bütün teşekkürlerimi esirgenmiş, dilsiz, sağır hayalcilerime sunuyorum. Siz şimdiye kadar üçkâğıtçı olduğunuzu kanıtladınız.  Sizi kullandığım için bana karşı hiçbir kötü niyet besleyemezsiniz. Fakat ben daima birbirine benzemez olan güçlerden doğan Vivec’im. Vehk ve Vehk, sonun ve en sonuncunun katili. Adı Alive olan Şimdi ALMSIVI. Öylesine gerçek ki hiç fark etmez. HA HA HA HA HA HA. Bu kehanet fahişesi üzerinde intikam için uzun süre bekledim. Ben bittim. İyi geceler benim fırıldak, kar tenli sessiz şüphelilerim. İyi geceler ölüler. İyi geceler kanun. İyi geceler delilik ve kurtlar. İyi geceler uzman ve kılıç. İyi geceler konuştuğum ve pusuya yattığım ya da taşa dönüştürdüğüm herkes. Vehk ve Vehk için iyi geceler. Artık burada daha fazla konuşamayacağım.  Benim üzerimde her zaman lütuf olan sizlere, bu benim size son hediyem. İmparatorluğun sonu geldi. İyi geceler. Elveda. Ben Vivec’im.

Durakladı ve Vivec: “Evet lüle. Bunun ne için olduğunu merak edebilirsiniz? Burada işte.”

Vivec bir lüleyi ağzına koyar ve Vivec konuşmaya başlar.

"O bir tanrı olarak doğdu. Onun kaderi onu suça teşvik etmedi. O bu yolu kendi özgür iradesiyle seçti. O tanrılığı çaldı ve Hortator’u öldürdü.”

Vivec lüleyi ağzından çıkarır.

Vivec: "VIVEC BUNU YAZDI.”

Vivec gözden kayboldu. Ve daha sonra Vivec’in Azuraya karşı kini bitti. Vivec, Prensi Chimer/Dunmer ve Mahkemeye karşı yaptıklarından sonra Şafak ve Karanlığın Prensini bağlamak ve yok etmek için kendi mahkemesini kullandı. Bu olaydan sonra Moonshadow için düzenli geçiş yolları ve Azura krallığı erişilmez oldu. Bunun Başkentteki Hogithum Halla’daki kanunsuz olaylarla ya da Azura’nın kendisiyle ne ilgisi olduğunu kimse bilmez.
[+] Malkoçoğlu isimli üyenin iletisini 3 üye beğendi
#2
Her şey tamam da, Clavicus Vile ne alaka, onu anlamadım?
#3
Allerleirauh - Halelujah gibi geldi bana.
#4
(28.02.2017, Saat: 16:00)Diist Kiin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her şey tamam da, Clavicus Vile ne alaka, onu anlamadım?

[font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]Yukarıda da yazdığı gibi Nerevarine kehaneti sonrasında gerçekleşiyor bunlar ve bu olay sonrasında Vivec çok zayıfladı akıbeti hakkında iddialar vardır. Bir şekilde ortadan yok olduğu veya Oblivion Krizi esnasında Daedralar tarafından kaçırıldığı her iki seçenekte de bir şekilde Vile ile görüşmüş olabilir. Bildiğin üzere Vile isteklerin, arzuların, gücün Daedric prensi Muhtemelen Vivec tekrardan güçlenebilmek adına Vile ile anlaştı veya onun hizmetkarı oldu.[/font]