Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Thieves Guild - 11 / Darkness Returns
#1
Ve Thieves Guild görevlerinin sonuncusuna geldik. Bu görevden sonra achievement açılacaktır. Ve oyunun içindeki ödülümüz de çok güçlü bir özellik. Öncelikle Twilight Sepulcher’a gidiyoruz.

SR-place-Twilight_Sepulcher.jpg

Bu adam Gallus! Skeleton Key gittiğinden beri maceracıları buradan uzak tutuyor. Kendimizden ve Skeleton Key’in bizde olduğundan bahsediyoruz. Diyor ki Skeleton Key’i koyacağımız altar’a giden yol kapanmış. Bunun için çok eski, gizemli bir yol kullanacağız. Çok kolay olduğunu söyleyemeyeceğim. Bu gideceğimiz yolda 4 test var. Birincisi Nightingale avı.

SR-quest-Darkness_Returns_02.jpg

İkincisi ise zor. Karanlıklara yapışmanız gerekli. Burada günışığına temas ederseniz canınız emiliyor. Ve şunu da söyleyeyim yeri gelmişken, hileli oynamak burada etki etmez. "tgm" komutunun işlemediği tek yer sadece burası koca oyunda.

SR-quest-Darkness_Returns_03.jpg

Burayı geçtiyseniz en kolay yere geldik. Burası kolay, ama dikkat gerektiriyor. Şimdi burada iki torch var. Onları kapamanız gerekli. Nasıl mı ? Biraz dikkatli bakarsanız çok iyi gizlenmiş iki chain’i görebileceksiniz.

Buradaki mantık şu, Nocturnal’ın tek isteği gizlilik ve bu torch benzeri kazanlar yanarken bu mümkün değil. Torch'ları kapayın ki gizliliğini sağlasın..

SR-quest-Darkness_Returns_04.jpg

Bitirmeye çok yaklaştık. Açılan yoldan dümdüz gidin. Bir yer çıkacak önünüze. Atlayın oradan. Siz dolanıverin, o arada Dragonborn’umuz key’i zeminle temas ettirmeye çalışacak. Ve..

resim

Sonunda Key’imizin altar'ını bulduk. Burada Nocturnal geliyor ve bizimle konuşuyor.

resim

Yeni bir şampiyon daha anahtarı yerine getirmiş. Ne güzel. Nocturnal’ı da mutlu edip Nightingale olarak hedefimize ulaştık. Buradan bir tane özel güç seçiyoruz. Hemen açıklayalım.Agent of Shadow’da yani Hilal Ay’da iki dakika görünmezlik alırsınız. (Sneak’te)

Agent of Subterfurge, Mayhem büyüsünün aynısını yapar. Yarım Ay şekli olan.

Agent of Strife, tam ay sembollü özellik size bir vampir efekti verir. Dismay Shout’ının 100 puan can çektiğini düşünün, olay bu.Ve artık Nocturnal’ın şampiyonu, Guild’in liderisiniz. Tebrikler!!