Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Thieves Guild - 3 / Loud and Clear
#1
Guild’in artık tam üyesi olduğumuza göre kendimizi kanıtlamamız gerek. Mercer bize bir iş verdi hatırlarsanız. Şimdi Ragged Flagon’a gidip sağ tarafta masanın arkasında duran Mercer ile konuşacağız. Bize verdiği iş Goldenglow’a gidip sahibine bir ders vermemiz. Ragged Flagon’daki Vex ile konuşarak bu görev ile ilgili ipuçları alabilirsiniz.

Haritayı açın ve Riften’ın hemen sol tarafındaki Goldenglow’a gidin. Goldenglow’a vardıktan sonra arka kısımdaki lağımdan içeriye sızın. İçeriye ön taraftan da girmek mümkün ama yakalanma riski yüksek olacaktır.

Lağımdan çıktık şimdi Goldenglow’daki 3 tane arı kovanını yakacağız. 3′ten fazla yakarsak alacağımız para miktarı düşer. Şimdi haritayı takip ederek arı kovanlarının yanına gidiyoruz. Kayalardan veya çitleri yakarak geçmek mümkün. Sadece tespit edilmemeye özen gösterin. Elinize meşale yada flames büyüsünü alıp arı kovanının yanına yaklaşın ve kovan tutuşsun. Bunu 3 kez diğer kovanlara tekrar edin.

Arı kovanlarıyla işimiz bitince Goldenglow Estate’in arka kapısına, lağıma ilk girdiğimiz yere, gidiyoruz. Arka kapının kilidini açıyoruz ve içeri giriyoruz. Şimdi evin ikinci katına çıkıyoruz. Aringoth’dan kasasının anahtarını çalacağız. Kasa tabii ki kilitli. Odaya giden yolda paralı serserilerden görmek mümkün. Onlar bakmıyorken sneakle kolayca atlatın onları.

İpucu: Slow Time shout'ınız varsa inanılmaz derecede kolay olacaktır onları atlatmak. Üçü tam yanyana durdukları zaman önlerinden kolayca geçebilirsiniz.

İpucu: Aringoth’un yatağının yanında duran Queen Bee Statue’yu alıp Delvin Mallory’e yüksek bir fiyata satabilirsiniz.

İpucu: Eğer adamlar sizi görür ve saldırmaya başlarlarsa evden çıkın. Hepsi tekrar eski haline geri dönecektir.

Yoldaki bütün adamları atlatmak mümkün, fakat sonuncusu uğraştırabilir. Görünmezlik iksiri ya da Throw Voice shoutu işinize yarayabilir. Aringoth’un kasasına gelip içini temizliyoruz. Ve sağ tarafımızdaki demir parmaklıklardan lağıma tekrar dönüyoruz. Lağımdan çıkıp denize atlıyoruz. Sonra Brynjolf’a gidiyoruz ve görev bitiyor…

1000px-Loud-and-clear-beehives.jpg

resim