Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

[Thieves Guild] II - May the Best Thief Win
#1
Görevi Veren: Armand Christophe

Thieves Guild'e girmek için bir yarışma yapılacak. Bunun için waterfront'ta biz hariç diğer iki yarışmacı ile buluşuyoruz. Armand'ın dediğine göre bir günlük çalacağız. Fakat evin nerede olduğuna dair bize bilgi vermiyor. Şehirdeki dilencileri ikna ederek evin yerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu questi tam 00.00 da başlamanızı tavsiye ediyorum çünkü herkes o saatte uyumuş oluyor. Böylece bounty ile uğraşmayacağız.

resim

Dilencilere sorup evin yerini öğrendikten sonra eve gidiyoruz. Eğer yavaş davranırsanız Bosmer olan yarışmacı sizi mağlup edebilir. Eve girer girmez çalışma masasında günlük bulunuyor. Doğruca günlüğü alın ve Armand'a geri götürün.
Eğer yetişemezseniz ve başkası günlüğü alırsa telaşa gerek yok. Günlüğü alan elemanı evine kadar takip edin. Evine sızın, uyuduğunda sandıktan günlüğü siz çalabilirsiniz.

resim

Hiç biri olmadı yarışmayı kaybederseniz yine sıkıntı yok. Armand sizden bu kez A Fighting Chance isimli dükkandan bir kılıç çalmanızı isteyecek. Yani illa örgüte gireceksiniz kaçarı yok. Bol miktarda lockpick olsun yanınızda veya Nocturnal'ın daedric questini yapıp skeleton key'i alıp gelecek görevlerde rahat edebilirsiniz. Hatta öyle de yapın. Thieves guild görevlerine başlamadan önce skeleton key'i almaya çalışın çünkü işiniz inanılmaz kolaylaşacak.