Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

[Thieves Guild] IV - The Elven Maiden
#1
Görevi almak için 100 altınlık hırsızlık yapmış olmalıyız. Sonrasında Armand ile buluşuyoruz ve yeni görevimizi alıyoruz. Cheydinhal'deki bir büstü çalacağız. Cheydinhal'e gittiğimizde gözümüz kulağımız olan dilencilere sorup soyacağımız ev ile ilgili bilgiler almayı unutmayın.
Dilencilerin söylediğine göre ev değil mezar soyacağız. Şapelin mezarını hem de.

resim

Şapelin bodrumunda bir muhafız var dikkat edin. Eğer sizi görürse saldıracak ve görev sonunda 1000 altın kelle parası ödemeniz gerekiyor. O yüzden gözükmemek çok büyük öneme haiz. Varsa invisibility pot işiniz çok kolay.
Sadece heykeli almanızı tavsiye ederim. Tabutun içine bakmaya çalıştığınızda cesedin hayaletini çağırmış olacaksınız ve dolayısıyla devriyedeki muhafız da gelip size saldıracak. Eğer illa tabutu da yağmalamak istiyorum derseniz hiç kapışmaya girmeden şapelden çıkın ve şehir muhafızının yanına koşun. Muhafız sizi korumak için mezarlıkta nöbet tutan adamı öldürecek ve böylece tüm dertlerinizden kurtulacaksınız.
Waterfront'a döndüğümüzde Armand'ın heykeli çaldığı söylentisi yayılmış. Her yer muhafız dolu ve Armand da kayıplarda. Waterfront'ta dilencilere danışın, size Methredhel'in bizi aradığını söyleyecekler. Methredhel'in doğruca evine gidebilirsiniz, onunla konuştuğunuzda bunun aslında Armand'ın bir planı olduğunu öğreniyoruz.

resim

Thieves Guild içindeki bir haini patlatmak için yapılmış bir komplo. Myvryna Aranor adında bir Dunmer hainmiş ve bizim çaldığımız heykeli onun evine yerleştireceğiz. Myvryna'nın evine gizlice girip heykeli dolaba atın ve sonra Hierenomoyos Lex ile (adamın isminde hayır yok) konuşun. Ona heykeli çalanın Myvryna olduğunu söyleyeceksiniz. Tabi kendisini ikna etmeniz gerekebilir. Lex ikna olup evi kontrol edince Myvryna'yı suçlu sanıp tutuklayacak. Böylece Armand'ın suçsuzluğu ortaya çıkacak ve bu görev de burada bitmiş olacak.
#2
Ellerine sağlık Oblivion'da bu görevleri çok yapmadım ama yapacağım sanırım.