Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Tribunal Temple: Ald-Ruhn Temple, Tuls Valen Görevleri
#1
Compassion

Bu görevi  Ald-Ruhn  Temple’da ki Tuls Valen adlı dayıyla “duties” ve “Compassion” başlıklarını konuşarak alıyoruz. Görevde bizden Bulfim gra-Shugarz adlı bi ork ablayı tedavi etmemizi istiyor. Size bir Potion of Cure  Blight veriyor, ama sizden bunu kullanmamanızı, “Rilm’s Gift” adlı büyüyü yada Blight’ı tedavi eden başka bir büyü kullanmanızı istiyor.  Önceki görevde Vivec  Ashmask’a dokursanız size Vivec’s Touch adlı büyü eklendiğini söylemiştim, bu büyü sadece 10 magicka harcayarak dokunduğunuz kişiyi tedavi ediyor,  yani bu büyüyü kullanarak görevi tamamlayabilirsiniz.

Bulfim gra-Shugarz “Maelkashishi” adlı Sheogorath’ın Shrine’ında bulunuyor. Shrine,  Maar Gan’ın batısında bulunuyor, belki bulmakta zorluk çekebilirsiniz.
İçeriği GösterHaritadaki Yeri::

Shrine’a  girin, aşağıya inin, zaten direk Bulfim gra-Shugarz’ı  göreceksiniz “Disease” başlığını konuşun, size “Ash-Chancre” hastalığına sahip olduğunu söylüyecek, “Ash-Chancre” konusunu konuşun, ve “I’ll heal you.” deyin 2 seçenek çıkacak, eğer büyü ile iyileştirecekseniz “I shall use a spell”, İksir ile iyileştirecekseniz  “I offer you this potion” seçeneğini  seçin. Ben büyüyü tavsiye ederim, birde iksiri seçerseniz, sanırım Tuls Valen’e bir Potion of Cure Blight borçlu oluyorsunuz.


False İncarnate

Yine Ald-Ruhn’da Tuls Valen adlı dayıdan alabileceğiniz bir görev. Tuls Valen’le “duties” ve “False İncarnate” başlıklarını konuşuyoruz, size kendini Nerevarine sanan “Elvil Vidron” ‘u ya öldürmenizi  ya da Nerevarine olmadığına ikna etmenizi istiyor. Birde eğer Moon-and-Star Ring’i almışsanız, (Ana görev sayesinde alıyorsunuz.)  ona yüzüğü göstererek sizin gerçek Nerevarine olduğunuzu söyleyebilirsiniz.  Bu adam  Suran şehrinde etrafta  dolanıyor. Eğer sizinle  olan arası (disposition) 65’ten yüksekse ikna edebilirsiniz, ne yapacağınız size kalmış..


Pilgrimage to Maar Gan

Ald-Ruhn’da Tuls Valen ile “duties” ve “Maar Gan” başlıklarını konuşarak görevi alıyoruz.. Bu görevde bizden Maar Gan’da ki Shrine’dan kutsama almamızı istiyor. Shrine’ı bulmakta biraz zorlanabilirsiniz, teker  teker bütün binalara bakın. Shrine’dan içeri girdiğinizde karşınıza bir taş çıkacak bu taştan kutsama almanız gerekiyor, sağ tarafınıza bakın bir Anhaedra adında bir dremora göreceksiniz, onunla konuşun ve “taunt Daedra” başlığını seçin zaten başka bir seçenek yok. İlk seferde başarısız olabilirsiniz birkaç kere  tıklayın “taunt Daedra” seçeneğine, “taunt” ‘lamayı başardıktan sonra size saldıracaktır öldürün ve taştan kutsamayı alın.

Dark Cult in Hassour
İlk olarak bu görevi yapabilmeniz için “Disciple” rütbesine gelmeniz gerekiyor, eğer sadece yukarıda ki görevleri yaptıysanız bu rütbeye gelmek şimdilik mümkün değil. Yani ilk önce diğer şehirlerde ki Temple görevlerini yapmanız lazım.

Bu görevde sizden Sixth House’nin yeri olan Hassour’a gidip orayı temizlemenizi , oradaki Dagoth Fovon’u öldürmenizi  istiyor.  Burası Foyada Mamaea’nın sonundaki Moonmoth Legion Fort’un  güneybatısında. Direk haritadaki yeri:

İçeriği GösterSpoiler:

Sonrada Tuls Valen’e geri dönün ve ödülünüzü (2 Potion of Cure Blight Disease ve 2 Scrolls of Daerir’s Blessing) alın.

Düzenlemede yardım ettiği için @RancouR 'a teşekkür ederim..
[+] Ahmad isimli üyenin iletisini 4 üye beğendi
#2
Eline, emeğine sağlık. Cheesy
#3
Eline sağlık.
#4
Konuyu başlığını ve konuyu güncelledim, Morrowind'de guild görevlerinin tam bi sırası olmadığı için böyle yapmayı daha uygun gördüm. Şimdi diğer konuyuda güncelleyeceğim, ve yeni bir rehber yazmaya başlıyacağım.  kahve