Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Tüm görevleri aktifleştirdiğim zaman üstteki çubukta hedefler gözükmüyor
#1
Merhaba arkadaşlar başlıktan da anlaşıldığı gibi benim böyle saçma bir problemim var. Ben oyunu görevleri bitire bitire değil, gezerek karşıma hangi görev çıkarsa öyle bitirerek oynamak istiyorum. Fakat bunu maalesef başaramıyorum çünkü görevlerin olduğu hedef çubuğında sadece 1 tane görev hedefi gözüküyor. O da skyrim e çıkan kapı.

Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi haritayı açtığımda bulunduğum yerde bir çok görev var.
AiNert2.jpg

fakat haritayı kapatıp oyuna döndüğümde yukarıdaki hedef çubuğunda gördüğünüz gibi görevler gözükmüyor.
9xjpb3i.jpg

internetten araştırma yaptım fakat net bir çözüm bulamadım. Yüklemiş olduğum modlardan mı kaynaklanıyor hiç bilmiyorum.

Modları sıralamak gerekirse;
ApachiiiHair
HighResTexturePack
Better dynamic snow
CookingExpanded
Dogs of Skyrim
QuieterDogs
GiveADogAHome
It better Horses
mcCampingLite
Wet And Cold
Footprints
SkyUI
Craftable Arrows
Elvenwood
YourMarketStall
BarenziahQuestMarkers Droppable (bundan dolayı mı bilmiyorum)
SkyTEST Realistic Animals & Predators
dD Enhanced Blood Main
riverwoodenhancedplugin
Taver Riften
Whiteruninenhanced
Dovahkiinrelax
Sneak tools
Cazy Hairs
The Eyes Of Beauty
Sundys Male Presets
UFO
Lordship
Wolf Follower
ImprovedFishBASIC
Catofskyrim
Dogofskyrim

şimdiden teşekkürler
#2
Oyuna girdiğin zaman Quest bölümüne girersen yapmakta olduğun görevlerin orada olduğunu görürsün. Senin yapmak istediğin görevlerin adlarının yanında bir tane ok imleci var. Eğer o görevin isminin üzerine tıklarsan o imleci kaldırmış olursun ve haritandaki imleç orada gözükmez. Ama sana tavsiyem; bazı görevlerde mağaralara girmen gerekiyor ve bu görevlerde de mağaraların nerede olduğunu gösteren bir tabela olmadığından dolayı orayı bulman çok ama çok zor olur. Bunu da göz önünde bulundurarak oynamanı tavsiye ederim. İyi oyunlar.
#3
Sorumun cevabı bu değil maalesef. Görevler zaten aktif. M tuşuna bastığım zaman bulunduğum yerde görev gözüktüğü halde haritayı kapattığım zaman üstteki çubukta hedef gözükmüyor. compass denilen çubuktan bahsediyorum.
#4
İyide compass zaten düzgün gösteriyor ki göreve gitmek için dışarı çıkman gerekiyor.Skyrimin normal açık alanına çık o zaman doğru yönü gösterir bir mekanın içindeyken çıkış kapısını göstermesinden daha doğal ne bekliyorsun ki?
#5
Compass local haritada yanıltır.Aynı birim içindeki görevleri gösterir sana, müze içindeysen sadece müze içini.
#6
Hala anlamıyorsunuz resimlere dikkatlice bakın. beyaz ok var haritayı açtığımda gözüküyor fakat pusulada gözükmüyor. bulunduğum mekanda görev var zaten haritayı açtığımda l tuşuna basıp bulunduğum mekanın mini haritasını görebiliyorum ve orada görev olduğu halde pusula sadece skyrim e çıkan kapıyı gösteriyor. neden böyle anlamadım
#7
Resimlere dikkatlice bakıyorum ve hala iç mekanda olduğunu görüyorum, tabiki kapıyı gösterecek pusula. Bak, bi' dışarı çık, açık bir araziye, onun resmini at.
#8
(04.02.2014, Saat: 22:44)Buse link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Hala anlamıyorsunuz resimlere dikkatlice bakın. beyaz ok var haritayı açtığımda gözüküyor fakat pusulada gözükmüyor. bulunduğum mekanda görev var zaten haritayı açtığımda l tuşuna basıp bulunduğum mekanın mini haritasını görebiliyorum ve orada görev olduğu halde pusula sadece skyrim e çıkan kapıyı gösteriyor. neden böyle anlamadım
Görevlerin bazıları tam olarak yerini göstermiyor zaten oyunda ama  şuanki görevlerini söylersen bi yardımcı olmayı denerim.
#9
Sıkıntı orada görev olup okun görev olan yerde bulunmaması mi yani?  O halde görev listesi işe yarardı aslında tek görevde sıkıntı varsa. Ve bazen ok oluyor ama mekana girince kayboluyor belirli görevlerde. Eğer sıkıntı tek bir görevdeyse listeyi atın,  sorun görevde değilse ve ben de boş boş konuşuyorsam da aptallığımı affedin sir
#10
her görevde aynı arkadaşlar. eğer hepsini aktifleştirirsem görev olan mekana girdiğimde pusulada gözükmüyor hedef imleci. sadece haritada gözüküyor. yürürken elli kere haritayı açmam da mantıksız. görev teslim edeceğim npcnin başının üzerinde bile ok işareti gözükmüyor. sadece o görev aktif olduğu zaman gözüküyor diğerlerini inaktif yaparsam gözüküyor. ben de görevleri tek tek değil denk geldikçe yapmak istiyorum..

işaretledim hatta buyrun resim

#11
Galiba anladım, üst resimde taş sarayın içerisinde bir görev var fakat görev compassta gözükmüyor. Diğer iki görev zaten open-world görevler.  /tabi anlamam bir işte yaramadı.

Uyarı: Siz iletinizi yazarken yeni bir ileti daha gönderildi. Gönderilen iletiyi incelemeniz önerilir.
#12
(04.02.2014, Saat: 23:54)Buse link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:her görevde aynı arkadaşlar. eğer hepsini aktifleştirirsem görev olan mekana girdiğimde pusulada gözükmüyor hedef imleci. sadece haritada gözüküyor. yürürken elli kere haritayı açmam da mantıksız. görev teslim edeceğim npcnin başının üzerinde bile ok işareti gözükmüyor. sadece o görev aktif olduğu zaman gözüküyor diğerlerini inaktif yaparsam gözüküyor. ben de görevleri tek tek değil denk geldikçe yapmak istiyorum..

işaretledim hatta buyrun resim

Anladım ve bunun çözümü yok sanırım save ile ilgili bir hata olmuş olabilir. Aslında bu save'e dokunmadan yeni bir save indirseniz Nexus' tan ve aynı sorun var mı baksanız çok kesin bir tespitte bulunuruz Smile
#13
(05.02.2014, Saat: 00:00)Sarhi link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Anladım ve bunun çözümü yok sanırım save ile ilgili bir hata olmuş olabilir. Aslında bu save'e dokunmadan yeni bir save indirseniz Nexus' tan ve aynı sorun var mı baksanız çok kesin bir tespitte bulunuruz Smile

teşekkürler deneyeceğim
#14
(04.02.2014, Saat: 23:57)Neb link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Galiba anladım, üst resimde taş sarayın içerisinde bir görev var fakat görev compassta gözükmüyor. Diğer iki görev zaten open-world görevler.  /tabi anlamam bir işte yaramadı.

Uyarı: Siz iletinizi yazarken yeni bir ileti daha gönderildi. Gönderilen iletiyi incelemeniz önerilir.

Fail Big Grin Big Grin Bile bile mi yazdın bunu belirtmek için yoksa sistem mi yaptı Shocked

(05.02.2014, Saat: 00:01)Buse link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:teşekkürler deneyeceğim

Rica ederim Buse (hanım? Shocked )
#15
Skyrim çok buglu bir oyun. Tüm görevleri birden işaretlediğin için bug olmuş olabilir.