Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Ufo modu %100 Türkçe Çeviri
#1
Ufo modunu istekler doğrultusunda çevirdim ufo kullanmadığım bir mod olduğu için çeviride ufak yanlışlar olabilir kusra bakmayın.

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/49809/?
#2
Açıklamanın sonuna koymuşun bizim ismi. Helal Cheesy Arkadaşlar modu çevirdikten sonra mertusta'ya yollayın upload sitelerinden, ki dosya.tc işinizi görecektir, biz de indirip bakalım sonra Elder Scrolls Türk Nexus hesabına koyalım adınızla.
#3
(12.01.2014, Saat: 12:49)Sarhi link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Açıklamanın sonuna koymuşun bizim ismi. Helal Cheesy Arkadaşlar modu çevirdikten sonra mertusta'ya yollayın upload sitelerinden, ki dosya.tc işinizi görecektir, biz de indirip bakalım sonra Elder Scrolls Türk Nexus hesabına koyalım adınızla.
Tabi koycaz ne sandın gecenin 3ünde yaptım çeviriyi kalkar kalkmaz kahvaltı etmeden upload ettim, mertusta nexustan indirip koyar oraya bişey olmaz birde mod yapımcısına ulaşamadım izinsiz çevirdim.

Birde beyler sizdeb ricam mod isteklerinde bi resim paylaştım o zırhı bana bulun ya.
#4
Modun çalıştığını denedin mi, bsa dosyası falan göremedim de Shocked
#5
(12.01.2014, Saat: 14:23)SoNHaKaN link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kardeşim esp.bak ı upload etmişsin. *.bak uzantısı senin değişiklik yaptığın esp'nin orjinal halinin yedeklenmiş halidir. Yani sen aynı Türkçeye çevirdiğin dosyayı değil modun orjinal dosyasını tekrar upload etmişsin. 210 kişi de indirmiş Cheesy Rezil ettin bizi Cheesy Ayrıca benim bir talebim var bu konu ile ilgili. Bence modu çevirdikten sonra test etmeden yayınlamamalıyız. Böyle yaparsak yanlış çeviriler, Türkçe yamayla sözcük uyumsuzlukları gibi amatör çalışmalar sunarız.

Aynen, yazım kurallarına da uygun olmalı.
#6
.bak'tan modu açtım. Klavyeye az dikkat Cheesy
#7
Doğru dosya olması lazım eğer bir sıkıntı varsa hemen düzelteyimm iki sorun var modda onlarda  ;(Noktalı virgül vatansever için)

1) yazı var diyaloglarda o çevrilmiyor program hata veriyor onu mecburen orjinal bırakmak zorunda kaldım.

2)Modu kullanmadığım için bazı kelimeler yanlış anlamlara yol açmış olabilir.

Bide hepinizn bildiği klavyem şey  :utan arada 1-2 harf yanlış olabilir 2-3 kez inceledim göremedim gören varsa söylesin.
#8
(12.01.2014, Saat: 16:57)Meridia link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Doğru dosya olması lazım eğer bir sıkıntı varsa hemen düzelteyimm iki sorun var modda onlarda  ;(Noktalı virgül vatansever için)

1) yazı var diyaloglarda o çevrilmiyor program hata veriyor onu mecburen orjinal bırakmak zorunda kaldım.

2)Modu kullanmadığım için bazı kelimeler yanlış anlamlara yol açmış olabilir.

Bide hepinizn bildiği klavyem şey  :utan arada 1-2 harf yanlış olabilir 2-3 kez inceledim göremedim gören varsa söylesin.

Senin noktalı virgülüne takılmıyoruz Meridia, benim için yapacaksan hiç yapma, otomatik sistem belirleyip cezalandırıyor zaten. Forum mantığını bilmiyorsun, bozuk klavyeyle UESP gibi bir forumda bu şekilde yaz bakalım, gözünün yaşına bakıyorlar mı? Sırf bu yazında bile en azından 7-8 yerde hatan var, Yönetim olarak bir yere kadar tolerans gösterebiliyoruz, bütün sorun klavyenden kaynaklanıyorsa yeni klavye al, değilse kendini değiştir. Chat merkezi değil burası.
#9
İlk olarak ellerine sağlık ve özverin için teşekkürler Meridia. İnşallah sayende daha güzel modları da Türkçe oynarız. İkinci olarak; eğer klavyede sorun yaşıyorsan bir başka arkadaşa çevirdiğin metni gönderip ondan Türkçe'ye yazım kurallarına uygun bir şekilde çevirmesini isteyebilirsin. Bu sayede hem sen, hem de bütün forum kazanır.
#10
(12.01.2014, Saat: 17:07)vatansever link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Senin noktalı virgülüne takılmıyoruz Meridia, benim için yapacaksan hiç yapma, otomatik sistem belirleyip cezalandırıyor zaten. Forum mantığını bilmiyorsun, bozuk klavyeyle UESP gibi bir forumda bu şekilde yaz bakalım, gözünün yaşına bakıyorlar mı? Sırf bu yazında bile en azından 7-8 yerde hatan var, Yönetim olarak bir yere kadar tolerans gösterebiliyoruz, bütün sorun klavyenden kaynaklanıyorsa yeni klavye al, değilse kendini değiştir. Chat merkezi değil burası.
Forum mantığını bana açıklar mısın?Varsa var hata artık elimden bu kadarı geliyor yani benim içim yazım kuralı büyük harfle başlayıp nokta ile bitirmektir dahasıda gelmez elimden ne bekliyorsun elimizde imla kılavuzuyla mı yazılım görende d0qrU [email protected] oLmaZı [email protected] felan yazıyoruz sanacak arkadaşım nedir bu noktalama sevdası sanki Çankayadan Byeaz Saraya gönderiyoruz iletiyi.
#11
Muhattabın ben değilim ama sen yanlış anlamışsın Meridia. Amaç forum kurallarını yerine getirmek değil; amaç dile sahip çıkmak, ona hak ettiği değeri vermek, elinden geldiğince çabalamak. Elbette kimse senden yorum yazarken bütün yazım kurallarına uymanı istemiyor, senden istenen tek şey azami de olsa bu olaya özen göstermen. En azından belli başlı şeylere uyman. Örnek olarak yorum yaparken noktalı virgül kullanmana gerek yok, tehlikeli ve yoruma çok açık bir noktalama işareti kendisi mesela. Ya da içinde çift fiil bulunan bir cümle kurunca senden fiiller arasına virgül koyman istemiyor. İstenen şey teknik anlamda azamiyet, manevi anlamda sahip çıkmak.
#12
Bana sorarsan(ız) vatansever haklı. Dil hepimizin ona sahip çıkalım. Gerçi JESTER dedi bunu, vatansever değil JESTER haklı pardon. Ha ama bu demek değildir ki vatansever haksız. Elbette o da haklı, Meridia da haklı. Amma velakin ki elimizden geldiğince düzgün yazmaya çalışırsak dünya daha güzel bir yer olacaktır diyorum. Son iletin gibi olsun sonraki iletiler sir
#13
(12.01.2014, Saat: 17:22)Meridia link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forum mantığını bana açıklar mısın?Varsa var hata artık elimden bu kadarı geliyor yani benim içim yazım kuralı büyük harfle başlayıp nokta ile bitirmektir dahasıda gelmez elimden ne bekliyorsun elimizde imla kılavuzuyla mı yazılım görende d0qrU [email protected] oLmaZı [email protected] felan yazıyoruz sanacak arkadaşım nedir bu noktalama sevdası sanki Çankayadan Byeaz Saraya gönderiyoruz iletiyi.

Hemen açıklıyorum isteğin üzerine: Forum belli bir konuda bilgili insanların fikir alışverişi yaptığı, çeşitli soruların cevaplandığı,  bilgi verici bir ortamdır, insanlar bunu güzel ve düzgün bir dille yaparlar. Dünyada forum düşüncesi ilk ortaya çıktığında davetiye yoluyla üye olunuyordu birçok foruma, sonradan herkese açık sisteme geçilse de düzgün kontrolle seviye pek düşmedi ülkemiz haricinde. Elinden bu kadarının gelmesi kimseyi ilgilendirmez, seni en son eylülde uyardığımı hatırlıyorum, o zaman da klavyen bozuktu, şimdi de bozuk, e daha ne kadar tolerans gösterelim? (Üç aydır hiç uyarmadım seni, kendi haline bıraktım, bu halde bile takıntılı olduğumu düşünüyorsan kendi bileceğin iş.) Verdiğin örnekteki saçma sapan yazıyı kullanırsan ikinci bir uyarı gelmez zaten, direk banlanırdın, saçma sapan örnekler verme yani. Bu forumda şu ana kadar uyardığım nerdeyse herkes kendini düzeltip daha iyi yazmaya çalıştı, çok teşekkür ediyorum kendilerine, sanki bir de hakkın varmış gibi itiraz eden bir tek sen varsın.

Edit: Aynen, JESTER'ın dediğine katılıyorum. Bağlaç falan beklemiyoruz senden, geçtik onları. Sadece yazını atmadan önce bir kez oku, gördüğün yanlışları düzelt. Azıcık ilgi göstermek bu kadar mı zor? Biz keyfimizden mi düzgün yazıyoruz?
#14
(12.01.2014, Saat: 17:34)vatansever link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hemen açıklıyorum isteğin üzerine: Forum belli bir konuda bilgili insanların fikir alışverişi yaptığı, çeşitli soruların cevaplandığı,  bilgi verici bir ortamdır, insanlar bunu güzel ve düzgün bir dille yaparlar. Dünyada forum düşüncesi ilk ortaya çıktığında davetiye yoluyla üye olunuyordu birçok foruma, sonradan herkese açık sisteme geçilse de düzgün kontrolle seviye pek düşmedi ülkemiz haricinde. Elinden bu kadarının gelmesi kimseyi ilgilendirmez, seni en son eylülde uyardığımı hatırlıyorum, o zaman da klavyen bozuktu, şimdi de bozuk, e daha ne kadar tolerans gösterelim? (Üç aydır hiç uyarmadım seni, kendi haline bıraktım, bu halde bile takıntılı olduğumu düşünüyorsan kendi bileceğin iş.) Verdiğin örnekteki saçma sapan yazıyı kullanırsan ikinci bir uyarı gelmez zaten, direk banlanırdın, saçma sapan örnekler verme yani. Bu forumda şu ana kadar uyardığım nerdeyse herkes kendini düzeltip daha iyi yazmaya çalıştı, çok teşekkür ediyorum kendilerine, sanki bir de hakkın varmış gibi itiraz eden bir tek sen varsın.

Edit: Aynen, JESTER'ın dediğine katılıyorum. Bağlaç falan beklemiyoruz senden, geçtik onları. Sadece yazını atmadan önce bir kez oku, gördüğün yanlışları düzelt. Azıcık ilgi göstermek bu kadar mı zor? Biz keyfimizden mi düzgün yazıyoruz?
Ne demek hakkın varmış gibi ya zaten hakkım var

Bunlar ilk yazılarım forumda
İçeriği GösterSpoiler:

Bunlarda son yazılarım
İçeriği GösterSpoiler:

Bence son iletilerin genelinde bir sıkıntı yok.Ayrıca senden tolerans felan istemedim bugün bu cümleden ''Bide hepinizn bildiği klavyem şey  :utan arada 1-2 harf yanlış olabilir 2-3 kez inceledim göremedim gören varsa söylesin. '' yanlışım varsa söyleyin düzelteyim mesajı gayet açık sanırım.Anlayamayıp başka yerlere yoranlar varsa söylesin açıklamalı yazayım.
Jester, Usta ve diğer arkadaşlar zaten düzgün yazmaya uğraşıyoruz klavyem bozuk olduğu için kelimeler çok yanlış yazılıyor ama tekrardan gözden geçiriyorum bunları dediğim gibi dahasıda elimden gelmez.
Türkçeyi tabiki el üstünde tutacaz ama Türkçeyi foruma davetiyeyle girme, ufak hatalara ban atma gibi şeylerle yapacaksanız yapın sitenin adınıda http://www.uesptürk.com yaparız tam olur.Haksız mıyım?
Ben Türkçeyi kullanmayalım kurallara uymayalım demiyorum yapalım harika çok güzel bende destekliyorum daha ne?
#15
"The awkward moment when I can find a lot of different mistakes in your posts; even the last ones."

Meridia bu iş harbiden böyle olmayacak artık. Viki ve mod çeviri çalışmalarında buna tahammül edemem bu konulardan görevli personel olarak. İleride modlar hakkında çok güzel planlarımız var site genelinde yönetim olarak, arkadaşlar onun için projeler üretirken ben de 3-4 gündür viki boş kalmasın diye uğraşıyorum malumun olmuştur zaten vikiye girdiysen. O mod ekibine seni de katmayı isterken sen bu agresif tavrın ve hâla düzeltmediğin klavye hatalarınla buna engel oluyorsun. Seni usta da, ben de, Beyaz da, genel olarak forumdaki herkes seviyor ama sen de biraz anlayışlı olmaya çalış lütfen.