Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Update 6 Gelişmeleri
#1
Update 6 PTS'ye ocak ayında gelecek, update'in yayınlanması ise muhtemelen şubat ayını bulacakmış.  Net tarih henüz belli değil. Gelecek içeriğin en önemli özelliği ise Adalet Sistemi ve Şampiyon Sistemini getirecek olması.
Şampiyon sisteminde veteran leveller kalkacak ve onun yerine skill pointlerinizi daha efektif dağıtabileceksiniz.

resim

resim

Adalet sisteminin ise Skyrim'deki gibi olacağı söyleniyor. Yani NPC'leri öldürebileceksiniz, artık fıçılardan malzeme aldığınızda bu hırsızlığa girecek. Tüccarları soyabileceksiniz. Yakalandığınızda da askerler peşinize düşecek ve bounty olayı olacak.
İlk etapta pvp ögeleri olmayacak, yani başına ödül konan başka bir oyuncuyu avlayamayacaksınız. Sistemin sağlam oturması için en başta eklenmediğini söylüyor yapımcılar. Geçmiş update tecrübelerimize baktığımızda da son derece isabetli bir karar olmuş.

resim

resim

Ne var ki alışık olduğumuz üzere PvP cephesine yeni bir içerik gelmiyor. Imperial City hayallerimizi altıncı kez ertelemek zorunda kalıyoruz. Şehrin bir sonraki updatelerde düşünüldüğünü söylüyor Matt Frior. Ölmeden önce görelim de içimiz rahat etsin... Tongue

Bir diğer önemli haber ise konsol kullanıcılarına geliyor. Tarih verilmese de Xbox One ve PS4 için çalışmalar neredeyse bitmiş durumda ve ESO'nun adalet ile şampiyon sistemiyle beraber konsollara çıkması hedefleniyor. Ayrıca arayüzü de konsollara göre yeniden tasarlamışlar. Ufak bir not düşelim, PC ve Mac kullanıcıları PS4 ve Xbox One oyuncuları farklı serverlarda oynayacak.

resim
#2
Update 6 ocak ayında PTS server'a eklenecekmiş, genel yayınlanma ise şubat olarak tahmin ediliyor. Düzeltme yapayım.
#3
Veteran level sistemi yerine tam olarak nasıl birşey gelicek?
#4
(07.12.2014, Saat: 02:54)Malkoçoğlu link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Veteran level sistemi yerine tam olarak nasıl birşey gelicek?
Görmediğim için tam bilemiyorum, veteran yerine şampiyon geliyor. Level alma olayı bitmeyecekmiş sanırım, xp almaya her zaman devam edeceksin ve level atlamak biraz daha kolaylaşacakmış. Attribute puan sistemini de mundus stone sistemine çeviriyorlar. Garip birşey..

Burada detaylıca anlatmışlar;
http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game/...esign.html

Bi ara çevirip atarım. Yanlış okumadıysam 1200 puandan oluşuyormuş. 1200 özellik gibi. Ama class skilleri değil. Warrior-Mage-Thief diye üçe ayrılıyor. Mage'in altında atıyorum spell resistans 10 seviye, seviye 1 sana 100 spell rez. verirken 10'a getirirsen 1000 spell rez. ekliyor. Veya fire damage'ini %10 arttırıyor gibi gibi. Pasif yetenekler kısaca.

Ha birde veteran sistemini çat diye kaldırmıyorlarmış, 4 aşamadan oluşuyormuş şampiyon sistemini oyuna eklemek. Yazıyı 8 ekimde yazmışlar, update 4'te birinci aşamadaymış. Şimdi muhtemelen 3. aşamadır. 7. update'de veteran olayını tamamen kaldıracaklar "galiba".