Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Üst Düzey Suikastçı Rehberi
#1
Merhaba arkadaşlar bu rehber de ölümcül bir suikastçı (asas) nasıl kasılır ne itemler alınır vb. geniş bir şekilde anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle seçeceğimiz ırk Khajit olacaktır. Sinsilik yetenekleri üzerinde yoğunlaşacağımız için bu ırkı seçiyoruz. İlk görev de Alduinden kaçarken mağara da seçtiğiniz kişi Ralof ya da Hadvar her kimi seçtiyseniz arkasına geçip sinsilik modunda görünmez olun ve demir hançerle vurun canı azaldığında vurmayı bırakın, dolduğunda aynı şekilde devam edin ve level atladığınız da levelinizi arttırmayın. 1 level de sinsilik artmaya devam etsin bu daha hızlı bir şekilde arttırır. Bu işlemi yaptıktan sonra Sinsilik gayet üst düzeylere gelecektir.


Bu sinsilik bize ne getirecek? Hemen cevaplıyorum;
Yay ile 3 kat hasar yapabileceğiz, Silent Roll perki ile hızlı yer değiştirebileceğiz. Assasin's Blade perki ile hançler ile yaptığımız hasar 15 katına çıkacak. Shrouded Gloves ile de bu hasar 2 katına çıkacak toplamda 30 kat hasar vuracağız. (Shrouded Gloves: Dark Brotherhood setinin eldiveni)


Sıra geldi Illusion'a. Muffle büyüsüyle daha sessiz hareket edebileceğiz. 144 magicka costu var bu büyünün yani magickayı 150 yapmalıyız. Aynı zamanda bu muffle büyüsüyle hızlı bir şekilde Illusion'u kasabiliriz. Illusion neden kasıyoruz? Görünmezlik büyüsü için arkadaşlar, Expert seviye bir büyü olan görünmezliği kullanarak çok daha ölümcül bir hale geleceğiz. Bu büyüyü 65 Level Illusion' dan sonra College of Winterhold' da bulunan Drevis Neloren isimli NPC'den satın alabiliyoruz.
İçeriği GösterSpoiler:


Peki her şey iyi güzel okçuluk ne olacak? Bununda tüyolarını veriyorum hemen. Oyunun başında Riverwood (Irmakkoru) ' da Sven Faendal aşk üçgeni görevini yapmalıyız. Faendal' dan yana olacağız ve faendal' ı takipçi olarak yanımıza alacağız Okçuluk 50 level olana kadar. Peki 50 level nasıl olacak? Arkadaşlar faendal bir okçu eğitmeni ve beni okçulukta eğitir misin? Seçeneğine basıp 5 level okçuluğumuzu geliştiriyoruz ardından Seninle birşeyleri değiş tokuş etmeliyim seçeneğinden (öyle bir şeydi tam hatırlayamadım) paramızı geri alıyoruz. Yeni level atladığımız da yine arttırıyoruz bu şekilde seri olarak artıyor okçuluğumuzda, 50 levelden sonra Faendal' la işimiz kalmıyor. Compainons (Yoldaşlar) ' a katılmamız gerekiyor. Companions görev serisini bitirdikten sonra Aela 'yı takipçi olarak alıyoruz ve okçuluğumuzu aynı yöntemle geliştiriyoruz. Unutmayın, eğitimi tamamladıktan sonra paranızı alın. Level atlayınca tekrar parayı verin, sistem aynı. 80 Levele kadar da sanırım Aela eğitebiliyor ondan sonrasında gerek yok.


Evet arkadaşlar son sınıfımız Altertation (başkalaşım). Bunu nasıl hızlıca kasacağız? Telekinesis büyüsü ile de bu sınıfımızı hızlıca level atlatacağız. Bu büyünün yerini bulmada
İçeriği GösterSpoiler:
bu video yardımcı olacaktır. Başkalaşımı kasmamızın amacı zırh vs değil arkadaşlar, paralyze spell (felç büyüsü). 10 saniyeliğine hedefimizi felç edebiliyoruz. Başkalaşım 70 level' e geldiğinde yine College of Winterhold' a bulunan Tolfdir' den bu büyüyü satın alabiliyoruz.
İçeriği GösterSpoiler:


Evet arkadaşlar zırh,silah vs. seçimini size bırakıyorum. Umarım yararlı olmuştur suikastçı sınıfı oynayacak arkadaşlarımız için sorularınız varsa sorabilirsiniz. Elimden geldiğinde bildiklerimi aktarmaya çalıştım, iyi forumlar.Arkadaşlar eklenti yapmam gerekiyor altın olayını anlatmayı unutmuşum. Hemen onu da anlatayım.
Arkadaşlar altın olayın da en önemli unsur pickpocket (yankesicilik), gittiğiniz şehirler de, köyler de vs. insanların ceplerinden yüzük,kolye,altın vb. çalın, çaldıkça gelişir. Ki bana soracak olursanız çok da hızlı gelişiyor.
İçeriği GösterSpoiler:
İçeriği GösterSpoiler:
İçeriği GösterSpoiler:

Bu perkleri açmak önemlidir arkadaşlar. Mevkibeylerinden tutun, her türlü zengin,fakirden üstünde bulunan ister altını ister mücevherleri, yemeği ister hepsini çalabilecek duruma geleceğiz. %90 bir orandı sanırım. Geliştirdik çaldık ama bu çalıntı malları nasıl elden çıkartacağız? Hırsızlar Loncasına katılmalıyız. Katıldıktan sonra Tonilia
İçeriği GösterSpoiler:
denen NPC çalıntı mal satın alıyor, bu NPC'ye satacağız. Ben uğraşmak istemiyorum sürekli demek istiyorsanız Rich Merchants modunu kullanabilirsiniz, NPC paralarını arttırıyor. Bu NPC için de geçerlidir diye tahmin ediyorum. Mod:
İçeriği GösterSpoiler:

Tabii ki çaldığımız şeyleri veya mağaralarda vb. yerlerde bulduğumuz mücevherleri,silahları,kılıçları öyle gümbürtüye satmamalıyız. Alım satım işleri %? daha iyi olur gibi özellikleri olan eşyalar bulmalıyız. NPC ' lerde varsa satın almalıyız. Ben bunları kullanıyorum ;
İçeriği GösterSpoiler:
İçeriği GösterSpoiler:
İçeriği GösterSpoiler:
Bunları takıp alım satış işleri yaparsak çok daha kar da oluruz. Ek olarak Hitabet (Speech) perklerini açarsak çok çok çok daha kar da oluruz.


Bu eşyaları nereden bulurum?

10 levelden sonra Falkreath' a yolunuz düşerse hemen bir Guard bir köpeğin kayboluşundan bahsediyor. Lod' la konuş diyor. Lod Falkreath'ın demircisi onunla konuşuyoruz ve yardımcı olacağız vs diyoruz. Hemen girdiğimiz kapının dışında köpeği buluyoruz ve A Daedra's Best Friend görevi başlıyor. Görevi yapıyoruz arkadaşlar son kısımda deadra bize 2 seçenek sunuyor. Ya köpeği öldüreceğiz  ya da bağışlayacağız. Bağışlayın ve bu maskeyi alın arkadaşlar. (Clavicus Vile)


Cicero giysileri basit. Karanlık Kardeşlik görevlerinin birinde Ciceroyu kovalıyoruz. Dawnstar Sanctuary içinde öldürüyoruz. Onu lootladığımız da bu kıyafet geliyor. O kolyeyi de NPC'lerden bulabilirsiniz.
[+] Carcosa isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#2
Rehberini resimlerle güzelleştirebilirsin.Fakat bu okçuluk ve sinsiliği hile ile kasmak bence gereksiz.Zaten artıyor onlar,hileye teşvik etme ki oyun güzelleşsin.Fakat senin seçimin nedir bilemem.
#3
Açıkçası bana göre de biraz hileli gibi geldi ayrıca bence Khajit seçmeye gerek yok normal bir ırk ile de çok güzel Suikastçi olunabilir.Yeter ki nasıl oynayacağını bilsin oynayacak kişi.
#4
"İlk görev de Alduinden kaçarken mağara da seçtiğiniz kişi Ralof ya da Hadvar her kimi seçtiyseniz arkasına geçip sinsilik modunda görünmez olun ve demir hançerle vurun canı azaldığında vurmayı bırakın, dolduğunda aynı şekilde devam edin ve level atladığınız da levelinizi arttırmayın. 1 level de sinsilik artmaya devam etsin bu daha hızlı bir şekilde arttırır. Bu işlemi yaptıktan sonra Sinsilik gayet üst düzeylere gelecektir. "
Bu bölüm biraz yanlış gibi  Undecided , kişi bununla uğraşmak yerine direkt olarak konsol komutu ile seviye atlasa aynı şeye denk geliyor.

Bana kalırsa biraz daha rol yapmaya yakın rehberler daha sağlıklı olacaktır.
faendal bir okçu eğitmeni ve beni okçulukta eğitir misin? Seçeneğine basıp 5 level okçuluğumuzu geliştiriyoruz ardından Seninle birşeyleri değiş tokuş etmeliyim seçeneğinden (öyle bir şeydi tam hatırlayamadım) paramızı geri alıyoruz. Yeni level atladığımız da yine arttırıyoruz bu şekilde seri olarak artıyor okçuluğumuzda, 50 levelden sonra Faendal' la işimiz kalmıyor.
Parayı geri aldıktan sonra ne anlamı kalıyor?
#5
Konsol komutuyla level atlamak oyunda etki etmiyor diye biliyorum.


Ek olarak arkadaşlar ben uzun süredir oynuyorum ve bu hızlı kasma olaylarını kendi karakterimde uygulamadım. Bunlar kolay yoldan kasma şekilleri ister kullanın ister kullanmayın teşvik etmiyorum. Bu şekilde veya normal şekilde kastıktan sonra bu büyüler ve yüksek seviye sinsilik+okçuluk ile karşınızda pek kimse duramaz.
#6
(30.08.2016, Saat: 11:01)Carcosa link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konsol komutuyla level atlamak oyunda etki etmiyor diye biliyorum.
Hiç denemedim, fakat anlatmaya çalıştığımı anlamışsındır diye umuyorum. Rol yapma üzerine kurulu rehberler var ve okurken bile zevk alıyor insan Cheesy
#7
(30.08.2016, Saat: 11:05)cedset link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hiç denemedim, fakat anlatmaya çalıştığımı anlamışsındır diye umuyorum. Rol yapma üzerine kurulu rehberler var ve okurken bile zevk alıyor insan Cheesy


Kolay yolunu anlattım ben Cheesy Dediğim gibi ister bu şekilde ister başka bir şekilde felç büyüsü, görünmezlik ile kimse fazla ayakta kalamaz.(kalmadı) Ek olarak okçuluğun 100. seviye perkinde ki %15 felç oranını da alırsak çok daha dehşet bir hale geliriz.
#8
Arkadaşlar konsolla level yükseltince ileride Abanoz Savaşçı gibi Boss lar gelmiyor diye biliyorum.
#9
Arkadaşlar altın olayını anlatmayı unutmuşum onu da  konuya ekledim. Sorularınız varsa sorabilirsiniz.
#10
bu rehber sanki biraz hileli olmuş gibi bence eskisi gibi kassak daha bak kardeşim öncelikle gidiyosun satıcıdan 30 tane ok alıyosun bak burası çok önemli sonra o oklarla 11 defa yaratık kesiyosun ve sonra 100 level okçu olabilirsin
#11
Hocam hile yerine bunu yapabilirlerdi gidip para kasıp oyun başında bir eğiticiye gelip seviye atlatıp sonra yankesicilik ile parayı geri alabilirlerdi hem yankesicilik hemde istediğin bir yetenek artmış olurdu ama bunu yapmak tehlikeli benden söylemesi.
#12
(30.08.2016, Saat: 12:11)bluestorm02 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam hile yerine bunu yapabilirlerdi gidip para kasıp oyun başında bir eğiticiye gelip seviye atlatıp sonra yankesicilik ile parayı geri alabilirlerdi hem yankesicilik hemde istediğin bir yetenek artmış olurdu ama bunu yapmak tehlikeli benden söylemesi.


Belli bir seviyeden sonra eğitim almanın fiyatı artacağı için yankesicilik yapacağın altın da artıyor. Altın artınca ağırlıkta artıyor, ağırlık artınca da pickpocket oranı %0' lara düşüyor. Tavsiye etmediğim bir yöntem ama ilk seviyeler de denenebilir.
#13
(30.08.2016, Saat: 12:36)Carcosa link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Belli bir seviyeden sonra eğitim almanın fiyatı artacağı için yankesicilik yapacağın altın da artıyor. Altın artınca ağırlıkta artıyor, ağırlık artınca da pickpocket oranı %0' lara düşüyor. Tavsiye etmediğim bir yöntem ama ilk seviyeler de denenebilir.
Pickpocket a perk vereceksinki kullanılacak.

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

#14
(30.08.2016, Saat: 13:30)bluestorm02 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pickpocket a perk vereceksinki kullanılacak.

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi


İçeriği GösterSpoiler:
İçeriği GösterSpoiler:
İçeriği GösterSpoiler:
#15
Göze hoş gelmiyor Okuysaım Gelmedi Biraz Düzeltirsen belki Daha İyi Olur.