Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

W10 (Windows 10) Skyrim kapanma sorunu.
#1
İlk önce herkese iyi geceler dilerim

Sevgili arkadaşlar ilk önce dertimi anlatmakla başlayayım konuya

Arkadaşlar Windows 10 geçiş yaptığım zamandan sonra skyrimde ilk başlarda kırılmalar degilde belli bi ilerle den sonra oyundan belli mağaralara evlere vs girerken atmaya başladı şuan tek bir yerden sorun yaşıyorum
Dark Brotherhood görevlerinden Dawnstar daki sığınağı yaptırmak için Sıcanyoluna giriyorum ve bundan sonra yükleme ekranı geliyor ve bir saniyelik değişimden sonra oyundan atma yaşıyor işin ilginç kısmı bu durum sadece burda yanı bu bölgeye gırış yaparken oluyor.

İlk önce modlarımı sayayım.

1.Skyrimin dlcleri + Türkçe yamaları
2.Racemenu,RacemenuPlugin ikisi bir arada geliyor sanırım.
3.Beards (elflere sakal ekleme modu sakkaların grafik kalitesini artırmak amaçlı değil)
4.Apachihair
5.Enchanted Blood Texture 3.6
6.Facelight
7.Hightexturepack 1,2,3
8.Unofficial patch + Türkçe yamaları  (hepsi)

İşletim sistemi : Windows 10
Önemli not: 1.Bu karaktere başlarken alternative start moduyla başlamıştım sonradan bu modu kapattıgımıda bildirmek isterim. (Tr yamasınıda kurmuştum)
2.Player.additem setavcarryweight 999 hilesinide kullanıyorum bu hata olurken üstümde sanırım 800 e denk gelen bir ağırlık var.

Orijinal oyun kullanıyorum bunuda ekliyeyim.

Sanırım tüm önemli ve gerekli detaylara değindim yardımcı olucak insanlara şimdiden çok teşekkür ederim iyi geceler.

#2
Hocam tüm modları bir kapatın, oluyorsa modlarda sorun vardır. Olmuyorsa belirtin, başka bir çözüm bulalım.
#3
Hocam denedim yine aynı şekilde oldu hocam bide ben player.setavcarryweight hilesini kullanıyorum ondan olabilirmi diyicemde biraz absürt geliyor çünkü bundan başka yerlerde böyle bi sorunla karşılaşmadım bu durum bi sıkıntı cıkarıyo olsaydı oyunda donmalarda yaşardımki böyle şeyler yaşamıyorum maalesef olmadı hocam böylede çözülmedi ben oyunu silip denemiştim açıkçası bi kere yine olmadı.

Not : sadece sizin gönderinize (yazınıza) olarak nasıl cevap yazabiliyorum teşekkürler şimdiden hocam
#4
(15.09.2015, Saat: 01:03)YAVUZ link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam denedim yine aynı şekilde oldu hocam bide ben player.setavcarryweight hilesini kullanıyorum ondan olabilirmi diyicemde biraz absürt geliyor çünkü bundan başka yerlerde böyle bi sorunla karşılaşmadım bu durum bi sıkıntı cıkarıyo olsaydı oyunda donmalarda yaşardımki böyle şeyler yaşamıyorum maalesef olmadı hocam böylede çözülmedi ben oyunu silip denemiştim açıkçası bi kere yine olmadı.

Not : sadece sizin gönderinize (yazınıza) olarak nasıl cevap yazabiliyorum teşekkürler şimdiden hocam

Hocam sağ üstte mesajımın "Alıntı" butonu var. Ona tıklayarak. Bu arada hala araştırıyorum sorununuzu ve büyük ihtimal SkyUI'den dolayı oluyor. Ayrıca Data Files'dan bütün mod dosyalarını silin. Sonra grafik ayarlarınızla bir tık oynayın, (Örneğin high'dan ultra'ya alın, sonra geri düzeltebilirsiniz.) olması gerekiyor.

Düzeltme: Ayrıca buldum ki, konunuzdan orjinal olduğunu varsayıyorum, Steam'e sağ tıklayın, ayarlara gelin ve oralarda uyumluluk modu gibi bir şey olmalı. Onu kapatın. Steam'ı yeniden başlatın, oyuna girin. Gene olursa, ekran kartınız Nvidia ise GeForce Experience'den oyununuzu "Optimize et" tuşuna tıklayın.
#5
(15.09.2015, Saat: 01:22)Ceroder link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam sağ üstte mesajımın "Alıntı" butonu var. Ona tıklayarak. Bu arada hala araştırıyorum sorununuzu ve büyük ihtimal SkyUI'den dolayı oluyor. Ayrıca Data Files'dan bütün mod dosyalarını silin. Sonra grafik ayarlarınızla bir tık oynayın, (Örneğin high'dan ultra'ya alın, sonra geri düzeltebilirsiniz.) olması gerekiyor.


SkyUİ kullanmıyorumki o grafik değiştirme olayını denerimde hocam şimdi datafilesteki dosyaları ordan silersek nasıl olucak yeniden kurmamı gerekiyor öyle oluyosa Skyrim Steam üzerinden farklı bir klasöre indiriyim modsuz sürüm olarak öyle deniyim ?
#6
(15.09.2015, Saat: 01:26)YAVUZ link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: SkyUİ kullanmıyorumki o grafik değiştirme olayını denerimde hocam şimdi datafilesteki dosyaları ordan silersek nasıl olucak yeniden kurmamı gerekiyor öyle oluyosa Skyrim Steam üzerinden farklı bir klasöre indiriyim modsuz sürüm olarak öyle deniyim ?

Hocam düzenledim mesajımı. Onu da bir deneyin. Ayrıca şunuda deneyin olmazsa;

1-C: sürücüsüne gelin.
2.Program files (x86)
3.Steam
4.Steamapps
5.common
6.Skyrim
7.Skyrim Launcher'e sağ tıklayın
8.Özellikler- Uyumluluk- Uyumluluk sorun gidericisi
9.Test edin bakın sorun varsa, varsa devam edin sorun gidericisinde (olmadı gibi bir seçeneği seçin.)
10.Olduysa kayıt edip çıkın.
#7
(15.09.2015, Saat: 01:54)Ceroder link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam düzenledim mesajımı. Onu da bir deneyin. Ayrıca şunuda deneyin olmazsa;

1-C: sürücüsüne gelin.
2.Program files (x86)
3.Steam
4.Steamapps
5.common
6.Skyrim
7.Skyrim Launcher'e sağ tıklayın
8.Özellikler- Uyumluluk- Uyumluluk sorun gidericisi
9.Test edin bakın sorun varsa, varsa devam edin sorun gidericisinde (olmadı gibi bir seçeneği seçin.)
10.Olduysa kayıt edip çıkın.


Yok hocam olmuyor ya bir sürü farklı ayar denedim olmuyor,Birde benim Steam Yerel Disk D: ' de kurulu ya.#8
Ben de Windows10 Kullanıyorum. Dediğin şey arada bana da oluyor. Herhangi bir mekana girince yükleme ekranı çıkıyor ve sonra oyundan atıyor. Son kayıttan bir önceki kayıttan devam ederseniz sorun düzeliyor. Başıma her gelişinde böyle yapıyorum. Onun dışında bence Windows10 ile alakalı çünkü önceden hiç böyle olmuyordu. Zaten oyun Windows7 ile uyumlu, Windows8 ve Wİndows10 böyle şeyler yaşanması doğal olabilir.
#9
(15.09.2015, Saat: 01:54)Ceroder link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam düzenledim mesajımı. Onu da bir deneyin. Ayrıca şunuda deneyin olmazsa;

1-C: sürücüsüne gelin.
2.Program files (x86)
3.Steam
4.Steamapps
5.common
6.Skyrim
7.Skyrim Launcher'e sağ tıklayın
8.Özellikler- Uyumluluk- Uyumluluk sorun gidericisi
9.Test edin bakın sorun varsa, varsa devam edin sorun gidericisinde (olmadı gibi bir seçeneği seçin.)
10.Olduysa kayıt edip çıkın.
1'De C'ye girin demişisin ama bazılarının steamı farklı diskde olabilir örneğin benim D'de .d
#10
W10 pek tavsiye etmem ayn sorunlar bendede olmuştu hiçbir oyunu adam akklı açmıyor yeni sürüm olduğu için bence w10 dahada değişiklik yapmadan w7 geri dön yada önceki sürümüne işte format atmadan dönebilirsin . 2 dk tık dönüyor fakat w10'da iken yaptığın dosyalar felen d yada c felen kaydetmediğin sürece gidiyor . senin kararın ama heroyunda böyle yapar başına bela alırsın cıldırırsın bence w7 gerisine gerek yok.
#11
(15.09.2015, Saat: 10:23)Remr link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de Windows10 Kullanıyorum. Dediğin şey arada bana da oluyor. Herhangi bir mekana girince yükleme ekranı çıkıyor ve sonra oyundan atıyor. Son kayıttan bir önceki kayıttan devam ederseniz sorun düzeliyor. Başıma her gelişinde böyle yapıyorum. Onun dışında bence Windows10 ile alakalı çünkü önceden hiç böyle olmuyordu. Zaten oyun Windows7 ile uyumlu, Windows8 ve Wİndows10 böyle şeyler yaşanması doğal olabilir.

Dostum bende nasıl diyebilirim sana bug tarzı bişey olmuş save farketmiyo o mekana giriş yapmaya calıstıgım an direk oyundan atıyo işin komik tarafı bir kere girdim düşük levelerde yüksek levellerde girince çökme başladı genellikle 14 veya 15 levelden sonra bu hataya yakalnıyorum uyumluluk modlarınıda denedim ya olmuyo biraz daha bekliyicem yakında sorunun cözülecegini veya bir mod herhangi birşeyle fixlenecegini düşünüyorum ama fikirlerin için teşekkür ederim çok teşekkür ederim
#12
(15.09.2015, Saat: 10:45)YAVUZ link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostum bende nasıl diyebilirim sana bug tarzı bişey olmuş save farketmiyo o mekana giriş yapmaya calıstıgım an direk oyundan atıyo işin komik tarafı bir kere girdim düşük levelerde yüksek levellerde girince çökme başladı genellikle 14 veya 15 levelden sonra bu hataya yakalnıyorum uyumluluk modlarınıda denedim ya olmuyo biraz daha bekliyicem yakında sorunun cözülecegini veya bir mod herhangi birşeyle fixlenecegini düşünüyorum ama fikirlerin için teşekkür ederim çok teşekkür ederim
Mod ile falan çözmen zor burada yarım saatir söyleniyor W10 ile uyumlu değil oyun. .d
#13
(15.09.2015, Saat: 10:35)Haydar link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: W10 pek tavsiye etmem ayn sorunlar bendede olmuştu hiçbir oyunu adam akklı açmıyor yeni sürüm olduğu için bence w10 dahada değişiklik yapmadan w7 geri dön yada önceki sürümüne işte format atmadan dönebilirsin . 2 dk tık dönüyor fakat w10'da iken yaptığın dosyalar felen d yada c felen kaydetmediğin sürece gidiyor . senin kararın ama heroyunda böyle yapar başına bela alırsın cıldırırsın bence w7 gerisine gerek yok.

Ya şuan bir diskim oyun diskim böyle bir sorun yaşamamda açıkçası bu sorunun böyle bi şekilde çözülmesi daha iyi olucaktır ya çünkü yabancı sitelerdede önemli bir kitle sanırım bu sorundan şikayetçi çözümlenmesi iyi olacağını düşünüyorum tahminimce azınlık diyebileceğim az kişide bu hatadan payını almış durumda ama forumda bilgili kişilerin konuya el atacağını düşünüyorum ben olmadı İngilizcesi iyi birine yabancı forumların linkini atıp öylede danışmayı düşünüyorum ama söylediklerinde çok haklısın bence Windows 10 sadece bu oyunda değil diğer adını vermek istemediğim çoğu oyunda sorun teşkil ediyor sana katılıyorum ve fikrin içinde çok teşekkür ederim

Güncellendi [time]1442303465[/time]
(15.09.2015, Saat: 10:47)bluestorm02 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mod ile falan çözmen zor burada yarım saatir söyleniyor W10 ile uyumlu değil oyun. .d

Dostum uyumlu olmasa oyunun açılması söz konusu olmazdı bence birazcık zamanla araştırmayla çözülebilir ayrıca forumca oyun keyfini baltalayan bir hatayıda gidermiş olmak bence çok iyi olurdu
#14
(15.09.2015, Saat: 10:49)YAVUZ link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ya şuan bir diskim oyun diskim böyle bir sorun yaşamamda açıkçası bu sorunun böyle bi şekilde çözülmesi daha iyi olucaktır ya çünkü yabancı sitelerdede önemli bir kitle sanırım bu sorundan şikayetçi çözümlenmesi iyi olacağını düşünüyorum tahminimce azınlık diyebileceğim az kişide bu hatadan payını almış durumda ama forumda bilgili kişilerin konuya el atacağını düşünüyorum ben olmadı İngilizcesi iyi birine yabancı forumların linkini atıp öylede danışmayı düşünüyorum ama söylediklerinde çok haklısın bence Windows 10 sadece bu oyunda değil diğer adını vermek istemediğim çoğu oyunda sorun teşkil ediyor sana katılıyorum ve fikrin içinde çok teşekkür ederim

Güncellendi [time]1442303465[/time]
Dostum uyumlu olmasa oyunun açılması söz konusu olmazdı bence birazcık zamanla araştırmayla çözülebilir ayrıca forumca oyun keyfini baltalayan bir hatayıda gidermiş olmak bence çok iyi olurdu
Oyunun uyumlu olmaması sadece açılmayla olmuyor oyun uyumlu değilse buglarda oluşur.
#15
(15.09.2015, Saat: 10:25)bluestorm02 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1'De C'ye girin demişisin ama bazılarının steamı farklı diskde olabilir örneğin benim D'de .d

Tahmin ettim yanlış çıktı herhalde Cheesy Kısacası Steam'ın kurulu olduğu yere gidin demek istedim işte.

(15.09.2015, Saat: 10:49)YAVUZ link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ya şuan bir diskim oyun diskim böyle bir sorun yaşamamda açıkçası bu sorunun böyle bi şekilde çözülmesi daha iyi olucaktır ya çünkü yabancı sitelerdede önemli bir kitle sanırım bu sorundan şikayetçi çözümlenmesi iyi olacağını düşünüyorum tahminimce azınlık diyebileceğim az kişide bu hatadan payını almış durumda ama forumda bilgili kişilerin konuya el atacağını düşünüyorum ben olmadı İngilizcesi iyi birine yabancı forumların linkini atıp öylede danışmayı düşünüyorum ama söylediklerinde çok haklısın bence Windows 10 sadece bu oyunda değil diğer adını vermek istemediğim çoğu oyunda sorun teşkil ediyor sana katılıyorum ve fikrin içinde çok teşekkür ederim

Güncellendi [time]1442303465[/time]
Dostum uyumlu olmasa oyunun açılması söz konusu olmazdı bence birazcık zamanla araştırmayla çözülebilir ayrıca forumca oyun keyfini baltalayan bir hatayıda gidermiş olmak bence çok iyi olurdu

Hocam belki saçma gelecek banada ilk önce saçma geldi ama Unfficial Skyrim Patch var. Onu bir indirin deneyin, belki çözüm ondadır. Türkçe yamasıda var.