Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Windows 8.1 Skyrim Sorunu!
#1
Arkadaşlar, nerden yaptım yapmaz olaydım...Sistemi 8.1'e yükselttim her 3 dakikada atar oldu.Sürücüleri güncelledim vs sonuç aynı ama windows 7 uyum moduna alınca atmayı kesiyor.Bu seferde uyum modunda tam ekran olmuyor kenarlarda açık oluyor.Popüler birçok oyun ve yazılıma destek vermediğini duymuştum, o yüzden uzun süre yükseltmemiştim.Şimdi pişman etti beni, acaba windows 8.1 sürümünde sorunsuz oynayan varmı?

Çözüm bulamazsam kaldıracağım.Keşke win7 alsaydım buna verdiğim 79 dolara acıyorum.
#2
Ben. 3 gün önce 7'den sıkıldım ve değişiklik için geçtim. Windows 8'de hatalar veriyordu 8.1'de düzeldi aslında bende Cheesy DirectX'in en son sürüm olduğuna emin ol, ardından launcher'da ekran ayarlarını düzenle tam ekran için, sonra da kalıcı olarak uyumluluk moduna getir. Çözülmesi gerek.
#3
(25.01.2014, Saat: 12:41)Sarhi link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Ben. 3 gün önce 7'den sıkıldım ve değişiklik için geçtim. Windows 8'de hatalar veriyordu 8.1'de düzeldi aslında bende Cheesy DirectX'in en son sürüm olduğuna emin ol, ardından launcher'da ekran ayarlarını düzenle tam ekran için, sonra da kalıcı olarak uyumluluk moduna getir. Çözülmesi gerek.

Yok hocam denemediğim olay kalmadı. DirectX felan herşey güncel ekran ayarları düzgün ayarlandı.16.9 -16.10 hepsi denendi çözünürlüğü düşürmeyi deneyeceğim.Şuanki çözünürlük, 1920-1080.
Sende hata vermiyorsa donanım desteği sorunuda olabilir.Windows 7 çok iyiydi xp gibi hayranlığımı kazanmıştı win8 resmen ikinci vista yaff.
#4
Benim bir arkadaşım 8.1'de sorunsuz oynuyor.
Oyunu Win7 uyumluluk modu ile yönetici olarak çalıştır.

Ekran neden küçük olayor anlamadım. Oyun ayarlarından doğru çözünürlüğü seçtiğine emin misin?
Ayarlarda "Windowed Mod" diye birşey var. O seçeneğin işaretli OLMAMASI gerek.

#5
(25.01.2014, Saat: 14:37)Beyaz link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Benim bir arkadaşım 8.1'de sorunsuz oynuyor.
Oyunu Win7 uyumluluk modu ile yönetici olarak çalıştır.

Ekran neden küçük olayor anlamadım. Oyun ayarlarından doğru çözünürlüğü seçtiğine emin misin?
Ayarlarda "Windowed Mod" diye birşey var. O seçeneğin işaretli OLMAMASI gerek.

Hocam, windowed mod küçük pencere seçimi onu hiç kurcalamam zaten ve o hep deaktif.Monitörüm 21.5 olduğu için uygun çözüzünürlüğü, 1920-1080 olduğu halde ben 1024-768 ilede denedim aynı sorun var.Zaten şuan mecbur yönetici olarak ve win7 uyumlulukta çalıştırıyorum çünkü zırt pırt atıyor.Ben önceleri yamaya suç buluyordum, ama sorunun başladığı tarihle mağazadan 8.1 indirdiğim tarih aynı.
Basbayağı bu sebep oldu zaten yüklenmesi ciğerimi sökmüştü tam 1 saat 12 dk. sürmüştü.Yamayı devredışı bıraktım yeniden profil oluşturdum sorun aynı.Sanırım oyunu yeniden kuracağım olmaz ise temiz bir 8 atacağım 8.1 kalsın.
#6
Bence oyunu yeniden kur. 8.1'de sıkıntı olmaması gerekiyor.
#7
Benim arkadaşım da 8.1'de sorunsuz oynuyor, sorun oyundan olabilir hocam.
#8
Hepinize teşekkürlerimi sunarım.Oyunu kaldırdım, bütün kayıt defteri ve klasör kalıntılarını sildim.
Tekrar yükledim ve 6 saattir aralıksız oynuyorum.Şimdilik sorun yok.