Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Yarınki Seçimler !
#1
Yarın ülkemiz için önemli olan bir gün. Seçimlerin yapılacağı oyumuzu kullanacağımız söz hakkınızı dile getirecek bu ülkenin başına geçmesini istemediğiniz kişilere mani olacak ! Uygun gördüğünüz desteklediğiniz kişiye, seni seçtim pikachu sen iyi bi' dayıya benziyon. En hayırlısı en iyisi sen olursun bunların arasında, sen geç bu vatanın başına bu yönetimin başına diyeceğiniz gün!

Multaka lüften herkes ! Her 18 yaşını doldurmuş kişi oyunu atsın. 19 yaşında olan ilk defa oy kullanacak olan arkadaşlar ! Şuan gün itaberi ile bu günlerde mevki olarak kayıtlarının bulunduğu yere oy kullanacakları yere uzakta olan arkadaşlar. Lütfen herkes bu önemi büyük olan günde buna dikkat etsin. Boşlamayın bu işi. Amaaaan deyip geçmeyin!

Bir oy bir oydur! O bir oy ile ülkeyi teslim etmek istemediğiniz ülkeyi o kişilerin eli altında görmek istemediğiniz kişilere mani olmuş. Kabul gördüğünüz kişiye onay vermiş oluyorsunuz. Vatani görevinizi vatandaşlık görevinizi yerine getirmiş bulunuyorsunuz ve sonuç ne olursa olsun (bu bizim elimizde olan bir şey değil sadece tek bir kişi olarak tek bir  birey olarak. Toplumun aldığı genel karar çoğunluğun isteği sonucu belirleyecek)

Ama siz üzerinize düşen görevi yapmış bulunacaksınız. Kafanız içiniz rahat çıkan sonuç her ne olursa olsun, istediğiniz şekilde yada aksi halde olursa dahi. Üzülecek bir şeyiniz olmayacak. Oyumuzu attığımız kendi düşünceleriniz doğrultusunda ülkeye sahip çıktığınız sürece bu yeterli. Gerisini artık yapacak bir şey yok.

Bunu hatırlatmaya gerek var mı? O günün o seçimlerin önemini bilen kişiler kesinlikle ne olursa olsun tabiki oyunu kullanıyor görevini yerine getiriyor. Bunu bizden öğrenecek değiller ama bazı insanlar bu olayın o günün önemini hafife alıyorlar ve boş bulunuyorlar. Onlar için tekrar dile getirmek bu durumun önemini hatırlatmak onları uyarmakta fayda var.

İster çok bekleyin, çok uğraşın ! Çok ızdıraplı olsun (ki öyle değil gayet basit artık) Hiç farketmez ! O gün 8 saat sırada bekleyip oyunu kullanacak olsan dahi kullanılmalı ! İster çok uzakta olun sadece oy atmak için işinizi gücünüzü tatiliniz bölüp kayıdınız olan yere oyunuzu kullanacağınız yere dönmek zorunda olun. Masrafa, uğraşa girin ?
Hiç farketmez !

O gün (yani yarın) herkes görevini yerine getirmeli ! Lütfen herkes oyunu kullansın. Gönlünden geçtiği gibi bu vatan için iyi olacağını düşündüğü, geleceğe dair daha güzel bir Türkiye için oyunuzu kullanın. ;]  Cool sir

Sadece bir günlük bir olay bu. Kısacık bir şey ama değeri önemi çok büyük ! Her ne olursa olsun mutlaka oyunuzu kullanın. Yaşlı olsanız dahi ! Zor olsa dahi ! Engelli iseniz dahi ! Başkalarından yardım isteyip (ki seve seve yardım edeceklerdir. Oy kullanacağınızı belirttiğinizde) hiç bir sorun engel tanımadan gidin oyunuzu atın. İhmal etmeyin! Hiç bir şey mani olmasın size. 

Söz hakkınızı kullanın. Vatandaşlık görevinizi yapın. Bu ülke hepimizin. Hepimiz içinde yaşıyor ve bulunduğu durumdan etkileniyoruz.
Bak elin oğlu popi olan hilari dedi ama içten içten bunlar isteklerimiş demekki içlerinde varmış. Adamın speech'ini beğendiler Cheesy Speech 100 :d Vaadlerini beğendiler. Gittiler Trup'u seçtiler.
[Resim: trumptan-flas-iddia-arkasinda-rusya-var-...273d0c.jpg]
:'D Sizde seçiminizi yapın. Ameriganın başına gelecek en son adamdı bu bence ama geldi valla D: :d Ülkenin yarısı adama sinir olsa küfürler yağdırsa da şuan bütün yetki ameriganın geleceği bu trup'un elinde :I

Bu olayın, o günün, yarınki seçimlerin önemini iyice kavrayın. Derinlemesine düşünün.

İyi günler <3  sir

Not: Bu konunun altına partiler ile ilgili herhangi bir yorum yapmaz siyasi tartışmalara girmezseniz sevinirim. Forumda bu tarz şeyler yasak. Bu konu sadece yarının önemini konuşmak hatırlatmak istediğim ufak bir muhabbet küçük bir hatırlatmaydı.

Trup ile ilgili makara yaptım ben ismini kullandım ama onun bizimle bir alakası olmadığı için eğlence olarak takıldım. Smile Onun komik resmini adını koymak öylesine koyasım geldi. Cheesy Konumuzla bizimle siyasetle falan bir alaksı yok yani. Tamamen mizahi, espri niyetine.
[+] ibodala isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#2
Siyasal içerikli konulara izin vermiyoruz maalesef.

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
[+] mertusta isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi