Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Yüzde 95 Güncelleme
#1
Bu akşam bilgisayarımı hiç kullanamadım, saat 6-7 civarından şu ana kadar aşağıdaki ekran duruyor hiç değişmiyor. Donmuş da değil disk sürekli meşgul sürekli download yapıyor birşeyler kuruyor. Oyun açamıyorum Skyrim açayım dedim bir kapıdan geçiyorum abartısız 4dk, minecraft açtım sonunda (en düşük sistem bu kullanır diye) ama nafile kırdığım bloğu göremiyorum lava düştüm öldüm (düşmüşüm yani, çok sonra gördüm)

Deli olacağım, microsoft'a mail attım çok fena laflar söyledim. Bir kere de bir antivirus makinayı çok kasmıştı onu uninstall ederken de sebebini sormuşlardı oraya da bir araba hem ingilizce hem türkçe yazmıştım sonra geri mail yazmışlardı Cheesy Off çok bunaldım. Tek beni mi güncelliyor bu windows, sizde durum nedir?

resim
#2
Bu güncellemenin aynısını bugün ben de yükledim ama bende bu kadar yoğun hdd kullanımı olmadı. Bana bu güncelleştirme yüklenince yeniden başlatmak istermisiniz dedi, ben de evet dedim. Bu kadar Cheesy Ama yinede bu güncelleme olayı Windows 10'da eski sürünlere göre daha çok kaynak harcıyor.
#3
Anladığım kadarıyla sürekli kullanmaya çalıştığım için uzun sürüyor, canım sıkıldığı için netten birşey açıp izliyorum o da net kullanımının idle olmasını bekliyor, yada disk kullanıyorum o da aynı şekilde. Arkada bekliyor olmasına rağmen hem neti hem diski çok bekletiyordu.

Gerçi benim hdd western digital green, yani depolama için tasarlanmış biraz yavaştır. Bunun black yada blue versiyonları çok seri. Belki de ondan çok zorlandı. Az dışarı çıktım geldim şimdi yükleme kısmını geçmiş, kuruyor. Bir de restart ister. Hadi inşallah, bekliyoruz Cheesy
#4
Ben hiç denk gelmedim. huh  Bende hep pc kapanırken kapatmadan önce yapıyor yada açılırken sanırım. huh O süreçte olup bitiyor. Özellikle kapatırken olursa en rahatı. Ben zaten kapat demişim. Kendi kendine güncelledikten sonra kapatıyor pc yi.
--
Sana işkence etmiş .D yada toplu diyor biriktiyse falan sıkıntı yapmış olabilir? Çokta bilmiyorum huh
#5
Çok sıkıntı yarattı gerçekten, en sonunda otomatik güncellemeleri devredışı bıraktım (ki bu da baya zor oldu), daha sonra http://www.catalog.update.microsoft.com/Home.aspx adresinden sorunlu güncellemeleri elle indirip kurdum, bir dünya uğraştım kısaca. Az önce sonuçlandı. Belki de hiç lazım olmayacak şeyler yüzünden windows10 ve microsoft ortalama 12 saat zamanımı çaldı, bir kamyon küfür yedi ve beni sinirden sinire soktu. En nefret ettiğim şeylerden birisi de makina başında sebebini anlamadan öylece beklemektir.

Aynı sorunu yaşarsanız Çalıştır'a gpedit.msc yazın, Bilgisayar yapılandırması > Yönetim şablonları > Windows Bileşenleri > Windows Update'e girin ordaki Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır kısmına çift tıklayıp, gelen pencerede Devredışı bırak'ı seçip bilgisayarı yeniden başlatın.

Neden bu ayarları gizliyorlar o da ayrı bir konu zaten, oradan da bir sürü sinirim bozuldu. Bu bilgisayarın benim olmasına rağmen, işletim sistemine bu bilgisayarı kullanabilmem için para ödememe rağmen o beni istediğimi yapmaktan alıkoyuyor, özelliklerini gizliyor. Kapat diyorsam kapat, aç diyorsam aç bu kadar basit.