Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Amazing Follower Tweaks
#1
Bu mod sayesinde, birden fazla yoldaş alabilecek; kıyafetlerini, büyülerini, savaş tarzlarını, kurt adam veya vampir hallerini yönetebileceksiniz. Takipçiler ata binebilir, kamp kurabilir, tuzaklardan kaçabilir, dinlenebilir ve otomatik olarak kıyafetlerini ve kasketlerini değiştirebilirler.

İçeriği GösterSpoiler:

Gereksinimler

AFT Versiyon 1.63 - 1.65 : 1.9.29 (minimum) gerektirir.
AFT Versiyon 1.54 - 1.62 : 1.8 (minimum) gerektirir.
AFT Versiyon 1.34 - 1.42 : 1.7 (minimum) gerektirir.
AFT Versiyon 1.00 - 1.21 : 1.5 (minimum) gerektirir.

Dragonborn DLC gerekli DEĞİLDİR.
Dawnguard DLC gerekli DEĞİLDİR.
SKSE gerekli DEĞİLDİR.

Detaylar

- En fazla 5 yoldaş alınabiliyor.

- Takipçiler tuzaklardan kaçabiliyor, kasklarını otomatik olarak değiştirebiliyor, silahlarını şarj edebiliyor ve sizden gelen alev büyülerini affedebiliyorlar. Ayrıca hangi özellikleri kullanacağınız size bırakılmış.

- Yoldaşların kıyafetlerini yönetebiliyoruz (versiyon 1.6). Siz takipçinizin kıyafetlerini yönetirken yoldaşlar bir sırt çantası takıyor. Kullanmalarını istediğiniz her çeşit silah ve eşyayı çantalarına koyabilirsiniz. Ayrıca AFT, çantalarda bulunan, yapılandırılabilir üç çeşit kıyafet içeriyor. Bunlar standart, şehir ve ev olarak değişmekte. Konumunuzu değiştirdiğinizde ona göre giyinme özellikleri de var.

- Yoldaşlarınıza yeni büyüler öğretebiliyorsunuz. AFT, normal büyüleri ve tweak büyülerini destekliyor. Takipçinize, menüden büyü seçeneğini seçerek büyüyü öğretebilirsiniz.

- Yoldaşlıktan reddettiğiniz takipçiyi istediğiniz yerde kaldırtabiliyoruz.

- Takipçiler artık kurt adam olabiliyor. Eğer kurt adamsanız, ona kanınızı içmesini söyleyebilirsiniz. Daha sonradan menüden savaştaki stilleri değiştirilebilir.

- Ayrıca takipçileri vampir de yapabiliyoruz. Eğer vampirseniz yoldaşlarınızı "kucaklamak"tan çekinmeyin. Bir vampir olduktan sonra vampirlere özel yeteneklere sahip olabiliyorlar. Eğer Dawnguard DLC'ye sahipseniz Vampir Lord haline de getirebilirsiniz.

- Savaş stillerini kontrol edebilirsiniz.

- Seviyeleri yönetin.

- Mücadele sırasında takipçilere uzaktan komut verin. Yoldaşınıza saldırıp saldırmamasını, yaratık formuna dönüşmesini ve yanınıza gelmelerini sağlayabilirsiniz.

- Takipçinize poz verdirebilir ve dans ettirebilirsiniz.

- Yoldaşınızın bedenine hakim olun. (Sadece vampirlerde geçerli) Takipçiniz düştüğünde, güvenli bir yere geri transfer edileceksiniz.

- Gizlilik Modu: Bütün takipçilerinizi o anlığına görünmez yapar. Suikast görevleri için harika!

- Takipçilerinize kamp kurmalarını söylediğinizde basit bir çadır, uyku tulumları ve ateşi hazır hale getirecekler. Eğer takipçinizin de kampı kullanmasını istiyorsanız ona "bekle" komutu vermelisiniz.

- (İSTEĞE BAĞLI) Takipçiler ölmez.

- (İSTEĞE BAĞLI) Takipçinize istediğiniz yerde uyutun.

- (İSTEĞE BAĞLI) Takipçiler ata binebilir.

- (İSTEĞE BAĞLI) Takipçilerde 1000 taşıma kapasitesi

- (İSTEĞE BAĞLI) Yoldaşın saldırganlığını kontrol edebilirsiniz. Siz gizlenirken düşmana saldırmaz.

- (İSTEĞE BAĞLI) Eğer takipçinizin sizin istediğiniz şeyi yapmama huyundan sıkıldıysanız bunu değiştirebilirsiniz.

- Illia, Aranea, Eola, Ugor, Lydia, Erik the Slayer, Golldir, Ahtar ile evlenebilirsiniz.

- Takipçinizin sırtında duran sinir bozucu yayı kaldırabilirsiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3qWSqxY-zVY[/youtube]

LİNK: http://skyrim.nexusmods.com/mods/15524//?
#2
Eline sağlık ben zaten modu kullanıyorum da:
"Mücadele sırasında takipçilere uzaktan komut verin. Yoldaşınıza saldırıp saldırmamasını, yaratık formuna dönüşmesini ve yanınıza gelmelerini sağlayabilirsiniz." bunu nasıl kullanacağım kısayolu tuşu falan var mı?. Çünkü savaş sırasında takipçilerle konuşamıyorsun da.
#3
Saldırmamaları için konuşma seçeneklerinden tweak options-actions-all follower: stop seçeneğini seçeceksin ama dediğim gibi savaş sırasında konuşamadığımız için savaşa girmeden önce yapman lazım bunu. Adamla düello yapıyorum Companions Guild'in başlarında ya da handa yumruk yumuruğa dövüşürken follower öküz gibi dalıyor kılıç ile Cheesy
#4
(26.11.2013, Saat: 16:31)SoNHaKaN link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hahaha, yumruklaya yumruklaya ejderha öldürttüm sen ne diyorsun  Cheesy
Eline sağlık hocam  :tebrik
#5
Güzel bir mod ama Türkçe yaması var mı arkadaşlar ? Affınıza sığınıyorum , bulamadım da
#6
Maalesef yok diye biliyorum  Undecided
#7
Savaş döneminde geçen ve neredeyse her yerde farklı bir grup ile savaştığımız bir dönem için kendi grubumuzun olması kesinlikle gerekli. Cleric, warrior , archer , mage kullanıcıları için birebir, hele bir de takipçilerin bir kısmını pladin bir kısmını mage yada archer yaparsanız tadından yenmez. Ancak assasin veya theif iseniz yalnız olmanız size daha çok fayda sağlayacaktır
#8
Türkçe yaması çıktımı bunun ?
#9
Devam eden çalışma var mı?Ona göre başlamayı düşünüyorum.
#10
(31.01.2016, Saat: 11:46)Dian94 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Devam eden çalışma var mı?Ona göre başlamayı düşünüyorum.
Çoğu kişi çevirmeyi denedi ama çevrilmiyormuş sanırım esp de bir bozukluk varmış.Öyle söylüyorlardı.
#11
30 cümle 350 kelime çevirdikten sonra mı söylüyorsunjz bunu Cry

Güncellendi [time]1454235678[/time]
Bırakıyorum acı içinde...
#12
Vayyy be! Ne modlar çıkarmışlar. Bunlara verilen emek ile, Elder scrolls 6 hatta belki 7 bile çıkardı.
#13
Bunun türkçe yaması yok mu arkadaşlar ?