Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

[Ana Görev] I - Başlangıç
#1
Başlangıç
Özet Anlatim : Imparator ve adamlariyla beraber kalin ve zindandan çikin.

Ayrintili Anlatim :

Oyuna ilk olarak bir hapishane hücresinde başlıyorsunuz. Oyunun kontrollerini de bu bölümde öğreniyoruz. Siz ekranda çıkan Tutorial yazılarını okuduktan sonra karşı hücrenizde bulunan Dark Elf sizinle konuşacak. Seçtiğiniz ırk’a göre farklı cümleler kurabilen bu mahkûm siniriniz bozduktan sonra Tamriel’in imparator’u olan Uriel Septim ve bir grup Blade (Kendini kralı korumaya adamış olan savaşçılar topluluğu) size kapıdan uzaklaşmanızı söyleyecek. İmparator’un sizinle konuşması bittiğinde Blade’ler hücrenizde gizli bir geçit açıp ilerlemeye başlayacaklar, sizde peşlerinden gidin. Biraz ilerledikten sonra Mythic Dawn ajanları Blade’lerin üzerine saldıracak. İsterseniz sizde bu ajanlara saldırabilir veya izleyebilirsiniz. Dövüş bittikten sonra Kaptan Renault ölecek.Cesedinin üzerinden Akaviri Katana’yı alın. Blade’ler gittikten sonra üzerinize gelen fareleri öldürün. Farelerin açtığı geçitten girin. Bu bölümde bütün sandıkları mutlaka arayıp, ihtiyacınız olanları alın (Özellikle zırhlar ve maymuncuklar).Bu yer altı geçidinde kilitli bir kapı bulacaksınız. Kapının anahtarı yerde ölü olarak yatan Goblin’de.İster anahtarla ister maymuncukla kapıyı açın. Biraz daha ilerledikten sonra büyüler hakkında bilgiler ekrana gelecek. Büyüleri kullanmak, düşmanları öldürmek için kolay ve etkili bir yol.
Bu tünelin sonuna doğru yerde mantarlar bulacaksınız. Eğer Alchemy yeteneğiniz kullanmayı düşünüyorsanız bu bitkileri toplayın. Sıradaki kapıdan geçtiğinizde bir mağaraya adım atacaksınız. Buradaki Goblin’i öldürdükten sonra yerde bulunan kutunun üzerindeki Mortar & Pestle’ı alıp Alchemy yeteneğiniz kullanarak birkaç iksir yapabilirsiniz. Biraz daha ilerledikten sonra geniş bir alana geleceksiniz. Burada bir Goblin Shaman bulunuyor. Üzerinize yıldırım veya ateş topları yağdırabilir, bu yüzden hazırlıklı olun. Sizde ateş toplarıyla karşılık verebilir veya kılıcınızla işini bitirebilirsiniz. Üzerindeki asayı ve diğer değerli eşyaları almayı da unutmayın.
Bu mağaradan da geçtikten sonra İmparator ile tekrar karşılaşacağız. Onunla konuşurken burcunuzu da seçeceksiniz.
Ardından İmparator’la beraber ilerlemeye devam edin. Kısa bir süre sonra ikinci bir saldırıyla karşılaşacak ve İmparator’la baş başa kalacaksınız. Dövüşün sonlarına doğru İmparator size son sözlerini söyleyip Amulet of the Kings’i veriyor ve gözlerinizin önünde öldürülüyor. Ardından Baurus’la konuşup karakter sınıfınızı seçecek ve bir anahtara sahip olacaksınız. .Baurus’un verdiği anahtarla İmparator’u öldürmeye gelen ajanın geldiği yerden geçip kanalizasyon’a geçeceğiz. Kanalizasyon’dan çıkış kapısına geldiğizde son bir kez karakteriniz üzerinde oynama imkânınız var. Bu kapıdan da geçtikten sonra Tamriel’e adım atmış olacaksınız.