Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Ana Görev I- Report to Caius Cosades
#1
REPORT TO CAIUS COSADES


Oyun intro videosuyla başlıyor, bir kadın sesi seçilmiş kişi olduğunuzdan, bir sebepten zindandan salınıp gemi yoluyla Morrowind'e getirildiğinizden bahsedecektir. Sonra başka bir ses tarafından uyandırılıp bunların rüya olduğunu anlıyorsunuz. Uyandıran kişi Jiub adındaki bir Dark Elf, size isminizi soruyor, isminizi girdikten sonra da bir muhafız geliyor. Muhafızı takip ederek gemiden çıkın, iskelede sizi başka bir muhafız bekliyor olacak, bu adama da hangi ırktan olduğunuz bilgisini veriyorsunuz. Hemen önünüzdeki binaya girin, ki zaten gidilecek başka bir taraf yok. Odadaki yaşlı adam size mesleğinizi ve burcunuzu(sign) soracak. Gerekli bilgileri verdikten sonra masada beliren kağıdı alıp diğer kapıdan çıkıyoruz. Buradaki odalarda çeşitli eşyalar var, kimse sizi görmediği için hepsini cebe indirebilirsiniz, seçim size kalmış. Binadan çıkıyoruz, bir sonraki kapıdan girmeden önce kapının solunda bir fıçı var, içindekileri alın, almazsanız kapıdan geçemezsiniz. Bu odada Sellus Gravius isminde bir adam var ki kendisiyle konuşmamız gerekli. İnsanlarla konuşurken yeni bir pencere açılıyor, sağda çeşitli başlıklar bulunuyor, cümle kurmuyorsunuz, konuşmak istediğiniz konuyla alakalı kelimeleri seçiyorsunuz. Gravius ile bir süre konuşunca yeni başlıklar belirecek. Buradaki olay şu: Normalde biz İmparatorluk Şehri zindanlarında bir mahkumduk, ama imparator bilinmeyen (sonradan öğreneceğimiz) sebeplerden serbest bırakılmamızı emrediyor. Böylece gemiyle Morrowind’e getiriliyoruz. Gravius sizin bilgilerinizin bulunduğu kağıdı onaylıyor ve artık resmen özgürsünüz. Ama biz ana görevi yapacağımız için Gravius’tan bir görev alıyoruz. Verdiği paketi Balmora şehrindeki Caius Cosades’e götürmemiz gerekiyor, ayrıca 87 altın veriyor. Böylece bu binadan da ayrılıyoruz ve Seyda Neen kasabasına çıkıyoruz.

resim

[fon‌t=verdana]Balmora’ya gitmek için iki yolunuz var, isterseniz kasabanın dışındaki dev yaratığın yanındaki adamla konuşarak silt strider taşımacılığını kullanabilirsiniz. Silt striderlar belirli şehirler arasında küçük bir ücretle taşımacılık yapıyor. Ya da Balmora’ya yürüyerek gidersiniz, ki oyuna alışmanız açısından bu seçeneği öneriyorum. Kasaba çıkışındaki tabelaları takip ederseniz Balmora’ya kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca Arille's Tradehouse'ın üst katında Elone the Scout, Balmora yolunu ayrıntılı yazıyor bir kağıda eğer sorarsanız.

MW-creature-Silt_Strider.jpg
 
Her ne şekilde varırsanız varın, sorun değil. Balmora’ya ulaştığınızda South Wall Cournerclub’a gitmelisiniz, çünkü Caius’un yaşadığı yer gizli. Şehrin ortasından geçen bir nehir var, Cornerclub nehrin doğu kenarında kalıyor. Şehirdeki en güneydoğuda bulunan bina, bulmakta zorlanacağınızı zannetmiyorum, zaten yerel halka sorduğunuzda yeri tarif edeceklerdir. South Wall’daki insanlara Caius Cosades’i sorarsanız sizi mekanın sahibi Bacola Closcius’a yönlendirecekler. Bacola(üst katta duruyor) size Caius’un nerede yaşadığını söylüyor, eğer Club'ın en alttaki kapısından çıkarsanız hemen sağınızda bir üst caddeye çıkan merdivenler var, bulmak istediğimiz ev caddenin en kuzey ucundaki.

Caius Cosades daracık bir evde yaşayan yarı çıplak bir adam. Kendisine paketi veriyorsunuz ve ana göreve devam etmek istiyorsanız emri altına girmelisiniz. Sizi Blades grubuna alıyor, şimdilik en düşük seviye olan Novice’dasınız. Görevleri yerine getirdikçe terfi alacaksınız. Bu noktada eğer level 3 ya da aşağısındaysanız 200 gold veriyor ve daha çok tecrübe kazanmanızı öneriyor. Daha yüksek seviyelerde ise yeteneklerinizi takdir ediyor. Level 3 ve aşağısında olsanız bile size görev verecektir, yalnızca zorlanmamanız açısından başka işler yaparak seviye atlamanızı önerecek. Blades’e katıldıktan sonra şehirdeki Blades eğitmenlerine parayla kendinizi eğittirebiliyorsunuz, ayrıca herbiri "Blades trainers" başlığı altında konuşursanız size çeşitli yardımlarda bulunacaklardır, bu eğitmenlerin yerlerini Caius’a sorarak öğrenebilirsiniz. İkisi Caius'un evinin bulunduğu cadde üzerinde 2 ev güneyde(ev iki katlı), biri de bir alt caddede bir ev güneyde bulunuyor. Başka şehirlerde de eğitmenler var, fakat şimdilik bizi ilgilendirmiyorlar.

MW-quest-Report_to_Caius_Cosades.jpg
[+] vatansever isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#2
Dostum, açıkça söyleyeyim, Morrowind'e başlıyordum ve bunlar deli gibi lazım. İlk defa işime yarayacak bir rehber de beni şaşırttı biraz. Cheesy Helal devam :tebrik
#3
(08.09.2013, Saat: 13:17)Lorkhan link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostum, açıkça söyleyeyim, Morrowind'e başlıyordum ve bunlar deli gibi lazım. İlk defa işime yarayacak bir rehber de beni şaşırttı biraz. Cheesy Helal devam :tebrik

Forumda kimse Morrowind'e önem vermediği için bundan sonra Morrowind rehberlerine yoğunlaşıcam, bütün guild görevlerini falan da bitirmeyi düşünüyorum. Umarım yararlı olur. Smile
#4
Rehberler böyle olacaksa aslında çok iyi olur Cheesy
#5
Güzel anlatmışsın.  :tebrik
Bu arada bir şey dikkatimi çekti. Bethesda'nın tutklulara karşı zaaf'ı var sanırım. Özellikle serbest bırakılan tutuklulara karşı...  :düşün

Morrowind'de imparator tarafından serbest bırakılan tutukluyuz.
Oblivion'da yine imparator tarafından serbest bırakılıyoruz.
Skyrim'de yine tutukluyuz. Bu sefer kendimiz kaçıyoruz ama olsun. Sonuç olarak serbest kalan bir tutukluyuz.

Daggerfall'ın konusunu bilmiyorum. Fakat sanırım imparatorun emri ile bu maceralara atılyorduk. Kesin emirde serbest bırakma emridir.
Arena'nın da konusunu bilmiyorum fakat böyle bi zindanlarda falan başlıyoruz. Kesin tutukluyuz kesin...
#6
Elder Scrolls Türkiye Anasayfa -> Bunları Biliyor muydunuz -> Oyuncunun mahkum olarak başlamadığı tek oyun Daggerfall'dır.
#7
(08.09.2013, Saat: 13:57)Lorkhan link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elder Scrolls Türkiye Anasayfa -> Bunları Biliyor muydunuz -> Oyuncunun mahkum olarak başlamadığı tek oyun Daggerfall'dır.
Hayret...
#8
Oyunun başında fıçıdaki yüzük oralardaki bir dark eflin kaybettiği yüzüğü eğer yüzüğü ona verirsek Caius'un yerini söylüyordu sanırım.
#9
(08.09.2013, Saat: 14:56)bonty48 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oyunun başında fıçıdaki yüzük oralardaki bir dark eflin kaybettiği yüzüğü eğer yüzüğü ona verirsek Caius'un yerini söylüyordu sanırım.

Yok hayır, yüzük bir wood elfin yüzüğü. Kendisinin Caius ile alakası yok.
#10
Elflerin hepsine aynı muamele ediyorum wood elftir ama yüzüğü verince mutlu olduğundan cauisin yerini söyler heralde. Yada ben yanlış hatırlıyorum
#11
Caius Cosades i bulamıyorum yardım lütfenn  :cold :cold :cold :cold :cold :cold
#12
(24.04.2015, Saat: 18:56)black goat link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Caius Cosades i bulamıyorum yardım lütfenn  :cold :cold :cold :cold :cold :cold
South Wall Cornerclub'tan çıktıktan sonra sağ tarafta merdivenler var, oradan çık ve yolun en sonundaki ev (sağ taraftaki ev) Caius Cosades'in evi.
#13
(24.04.2015, Saat: 18:59)Malkoçoğlu link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: South Wall Cornerclub'tan çıktıktan sonra sağ tarafta merdivenler var, oradan çık ve yolun en sonundaki ev (sağ taraftaki ev) Caius Cosades'in evi.
teşekkürler  :tebrik :tebrik
#14
Bir ara bu tam çözümleri baştan gözden geçirip bitireyim. Gayriresmi sözüm olsun, unutturmazsanız.
#15
(09.06.2015, Saat: 21:15)vatansever link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir ara bu tam çözümleri baştan gözden geçirip bitireyim. Gayriresmi sözüm olsun, unutturmazsanız.
Aslında senin artık Main Questleri yapmıyacağını düşünüp ben Corprus Cure'un rehberini hazırlamıştım, akabinde bilgisayar çöktü ve dosyada gitti, herşeyde hayır vardır derler.Smile