Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

[Ana Görev] II- Deliver The Amulet | Find The Heir| Breaking The Siege of Kvatch
#1
Deliver The Amulet | Find The Heir | Alt Görev : Breaking The Siege of Kvatch
Özet Anlatim : Amulet`i Jauffre`ye teslim edin.Martin`i Kvatch`tan alin.Kvatch`i Daedra`dan kurtarin.

Ayrintili Anlatim :
Şimdiki hedefiniz ise İmparator’un verdiği Amulet’i Jauffre’nin malikânesine (Weynon Priory) götürmek. Haritanızda işaretli olduğu için, harita ekranında üzerine tıklayarak hemen gidebilir veya yürümeyi tercih edebilirsiniz.
Oraya vardıktan sonra Jauffre ile konuşun. Size İmparator’un herkesten sakladığı bir oğlu olduğunu(Martin) ve onu bulmak için Kvatch’a gitmeniz gerektiğini söyleyecek. Kvatch’a vardığınızda oranın Daedra’ların saldırısı altında olduğunu göreceksiniz. Kvatch’taki yukarıya doğru çıkan patikayı takip ettiğinizde Savlian Maltius ile konuşun.Size Oblivion Gate kapanmadan şehre giremeyeceğinizi söyleyecek.Ona yardım teklif edin.Size Oblivion Gate’i kapatmanızı gerektiren bir görev verecek. Zırhınızı ve kılıcınızı kuşanıp Oblivion Gate’ten içeriye adımınızı atın. Kapıdan geçtiğiniz anda kendinizi Scamp’lar la karşı karşıya bulacaksınız. Bu yaratıkları öldürdükten sonra IIend Vonius ile konuşun. İsterseniz sizinle beraber gelebilir. Kötü bir savaşçı ve hemen ölüyor. Ama öldüğünde zırhına sahip olacağınız için (Yaşasın kötülük !) onu da yanınıza alın. Sağ tarafta gördüğünüz büyük kuleye girmek için yolu takip edin. Kuleye varana kadar karşınıza Scamp’lar ve yerde bulunan mayın benzeri tuzaklar çıkacak. Ayrıca Harrada Root ve Spidal Stics’lerden onları toplamak gibi bir amacınız yoksa uzak durun.
Kuleye vardığınızda daha güçlü düşmanlarla karşılaşacaksınız. O yüzden dikkatli olun. Blood Feast adlı kapıdan geçtikten sonra yukarı doğru ilerlemeye devam edin. İleride tekrar Oblivion Plane isimli kapıdan geçtikten sonra kendinizi iki kuleyi birbirine bağlayan bir köprüde bulacaksınız. Karşıdaki kuleye geçtiğinizde yukarı doğru ilerlemeye devam edin. Yukarıda Sigil Keeper ile karşılaşacaksınız. Onu öldürüp üzerindeki anahtarı alın. Ana kuleye geri dönün ve yukarı çıkmaya devam edin. Yukarıdaki kapıdan geçtikten sonra kendinizi bir rampa da bulacaksınız. Buradaki Runed Portal’ı kullanarak bir kat yukarıya çıkın. Buradaki Sigilum Sanguis isimli kapıdan anahtarı kullanarak girin. Artık kulenin en üst katındasınız ve buradaki dövüş sizi zorlayabilir. Son iki rampadan tırmandıktan sonra Sigil Stone’a dokunarak Oblivion Gate’i kapatın.
Şimdi Savlian Matius’la tekrar konuşun. Sizden şehre saldırı için yardım isteyecek. Sağlık barınızı ve Magicka’nızı doldurduktan sonra onunla tekrar konuşarak şehre girin. İçerideki Daedra’ları temizledikten sonra şapel’e girin. İçeride Martin ile konuşun. İlk önce size inanmayacak ama olanları açıkladığınızda sizinle Jauffre’nin yanına gitmeyi kabul edecek. İsterseniz Matius ile tekrar konuşup Kvatch halesini ele geçirebilirsiniz ister ana görevi hemen bitirmek için Weynon Priory’e gidebilirisiniz.
Martin ile beraber Weynon Priory’e gittiğinizde Mythic Dawn ajanlarının buraya da saldırdığını göreceksiniz. Chapel of Talos’taki ajanları da öldürdükten sonra Jauffre ile konuşup, Amulet’in yerinde olup olmadığını kontrol etmek için malikâneye gidin. İçeri girdikten sonra Amulet’in çalınmış olduğunu göreceksiniz.Jauffre Martin ‘in güvende olması için onu Cloud Ruler Temple’a göürmeniz gerektiğini söyleyecek.
Oraya vardığınızda Martin konuşma yapacak. Ardından Jauffre ile konuşup Blade’lerin arasında katılacak ve yeni bir quest alacaksınız.