Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

[Ana Görev] X - Paradise | Light The Dragonfires
#1
Paradise
Özet Anlatim : Monkar Cameron`u bulup oldurun ve Krallar Muskasi`ni Martin`e ulastirin.

Ayrintili Anlatim :
Martin ile konuştuğunuzda, size Paradise’a açılan Portal’ı açmak için her şeyin hazır olduğunu söyleyecek ve Portal’ı açacak. Yalnız,Portal’dan içeri girdiğinizde bir daha geri dönme şansınız olmayacak. Bu yüzden hazırlıklarınızı girmeden önce yapmalısınız.
Portal’dan geçtikten sonra ilerlemeye başlayın ve Ascended Immortal ile konuşun. Size buradan tek çıkış yolu olan Forbidden Grotto’ya gitmenizi ve buraya girmek için de Bands of Chosen isimli bilekliği takmanız gerektiğini söyleyecek. Ardından, taş yolu izleyin ve Kathutet’in yanına varın. Bands of Chosen’ı da yalnızca ondan bulabilirsiniz. Aslında Great Gate’i kapattığınız için size kızgın, fakat ona yerdım ederseniz size Bands of Chosen’ı vereceğini söylüyor. Veya kısa yoldan onu öldürüp bilekliği alabilirsiniz. Yardım etmeyi seçerseniz haritanızda işaretli olan mağaraya gidip tutsak olan Xivilai isimli yaratığı kurtarmanız gerekecek. Her iki şekil de de bilekliğe sahip olacaksınız. Bilekliği üzerinize giydikten sonra Kathutet’in arkasındaki Flooded Grotto’ya girin. Flooded Grotto’ya girdiğinizde Oblivion Gate’lerde bulunan tünelleri hatırlayacaksınız. Tünelde bir süre ilerledikten sonra, Eldamil ile karşılaşacaksınız. Size yardım etmeyi teklif edecek. Onu da yanınıza alarak ilerlemeye başlayın. Biraz ilerledikten sonra muhafızlar gelecek ve sizi yakalamak isteyecek. Fakat Eldamil size yardım etmek için küçük bir oyun oynayacak ve kafese girmenizi isteyecek. Kafese girdikten sonra, muhafızları kandırmak için kafesi lav çukuruna indirecek ve sizi orada kısa bir süre bırakacak. Ardından yukarı çekecek ve sizde çukurun diğer tarafına ayak basabileceksiniz. Yol ayrımına varana kadar ilerleyin. Yol ayrımından sonra karşınıza daha güçlü Daedra’lar çıkacak bu yüzden hazırlıklı olun. Yol ayrımında ise istediğiniz yolu seçebilirsiniz. Sona yaklaşırken daha önce öldürdüğümüz Ruma ve Raven Camoran ile karşılaşacaksınız. Sizi babalarıyla tanıştırmak isteyecekler. Sizleri burada uyarmalıyım çünkü içeri girdiğinizde üç kişiyle mücadele etmek yerine bir kişiyle mücadele etmeniz yaranıza olacaktır. Bu yüzden, Ruma ve Raven babalarının yanına varmadan önce ikisinide öldürün.
Şimdi taş binanın içerisinde Mankar Camoran ile karşılaşacaksınız. Bazı yaratıklar çağırsa bile siz Mankar’ın üzerine yoğunlaşın. Bu zorlu dövüşün üstesinden geldikten sonra, cesedinden Amulet of Kings’i alın. Amulet’i aldıktan sonra kendinizi Martin’in yanında bulacaksınız.

Light The Dragonfires | Alt Görev : Imperial Dragon Armour
Özet Anlatim : Imperial City`e Martin`in Imparatorlugunun ilanina gidin ve Martin kargasadan kurtulup sağ salim kurtarip Ilklerin Tapinagina goturun ve olacakları gözleyin.

Ayrintili Anlatim :
Artık geriye yapmanız gereken bir tek görev kaldı. Martin’i tekrar tahtta geçirmek için Elder’s Council’e gitmeli ve Okato ile konuşmalısınız. Martin ile beraber Council Chambers’a gitiğinizde Okato Martin’i İmparator ilan edecek. Ama tam bu sırada içeri giren bir muhafız, Daedra’ların şehre saldırdığını söyleyecek. Buradan dışarı çıkın Daedra’lar ile savaşın. Ama Martin’in savaş esnasında ölmemesine dikkat etmelisiniz. Şimdi Martin ile beraber Temple Distirct’e gidin.
Neyse devamini soylemeyeyim heyecani kacar Cheesy Girdikten sonra Martin’i ve ana hikâyenin sonunu izleyin.Sonrasinda Ocato ile konusun size Cyrodiil Sampiyonu Unvanini verecek.Ve 2 hafta sonra size her yonden super bir zirh verilecek.Gerçekten çok zamanımı aldı ama değdi,rehber tamamiyle bana aittir,ve tarafımca yazılmıştır. Umarım size yararı dokunur, Kataphrakthos.