Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Ana Hikaye - 17 / Cihanyiyen'in Yuvası
#1
Odahviing ile konuştuk ve o da bizi Skuldafn'a, Sovngarde'a portalın olduğu yere getirdi. Ancak maalesef portalın yakınında çok fazla Metfun ve bir Ejder Rahibi olduğu için sizi portalın ağzında indiremiyor. Getirebileceği en son nokta ne yazık ki portaldan biraz uzak. Bu nedenle bol savaşa hazır olun..

Odahviing sizi tek olarak taşıyabildiği için takipçi alamıyorsunuz ve bu nedenle eğer çok yükünüz varsa bazı şeyleri bırakın. Bolca gerekli eşya ve ejder vücudu parçası bulacaksınız ve almak isteyebilirsiniz. Odahviing bizi bırakınca önünüzdeki düşmanların icabına bakın, bir Ejderha var onu da öldürmeniz gerekiyor maalesef. Hepsini öldürdükten sonra orada bulunan dev kapıya gidiyoruz.

resim

İçeri girince ve biraz ilerleyince üç bulmacadan ilki ile karşılaşacaksınız. İki kapı var, birinde yol birinde de sandık bulunuyor. Bu bulmacanın çözümü şu, sağ ve soldaki iki dönen sütunu Cheesy onların yanındaki duvarın şekline göre değiştiriyoruz. Anlamışsınızdır sanırsam bayağı bariz. Cheesy Ortadakini ne yapacağız derseniz, eğer soldaki kapıyı açacaksanız o kapının üstündeki işareti, sağdakini yapacaksanız onun işaretine göre döndürün. Böylelikle birinci bulmaca tamam.

İlerleyince bir bulmaca daha olduğunu göreceksiniz. En alttaki yılan. Üstte ve solda olanı balina, sağdaki ise kartal. Eğer sağdakine geçerseniz ve soldakine doğru bakarsanız anlayacaksınız neden olduğunu.

Daha da ilerleyince Cheesy bir Ejder Rahibi ya da Metfun (levelinize göre) sizi pençe kapısında karşılayacak. Öldürerek Elmas Pençe'yi alın ve Tilki-Kelebek-Ejderha sırasıyla yapın (üstten en alta). İlerleyince Fırtına Çağrısı'ndan bir kelime göreceksiniz, orayı karıştırırsanız biraz da mücevher bulacaksınız.

Dışarı çıkınca Nahkriin adlı Ejder Rahibi bizi bekliyor olacak, yanında çağıracağı yaratıklar, iki ejderha ve hatırı sayılacak derecede metfun ile. İşiniz zor, hele Legendary oyuncuları burada ağlamaya başlayabilirler. Nahkriin'i öldürerek bir daha asla bulamayacağımız ve Bromjunaar için gerekli olan maskeyi alıyoruz kesinlikle. Bir de asa var, onu alarak yerine yerleştirin ve portal açılsın. Portaldan girince Sovngarde'a geliyoruz ve görev bitiyor.

resim